Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 129
Föråkare (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Anders Lind/Lennart Adler Sportvagnssällskapet i Jönköping/Sportvagnssällskapet i Jönköping Porsche 911
B Tomas Lövdahl/Isak Pettersson Team Skogsåkarna/ Volvo 240
A Mats Norss/Vakant Team Skogsåkarna/ VW Golf III
Ungdom (Antal startande: 6)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 940
U Filip Håkansson/Robert Goude Asarums MS/Asarums MS Suzuki Swift MK1 Lightspeed Motorsport
U Emma Wallman/Bo Wallman Gullabo RC/Karlskrona AK Volvo 242
U Viktor Janson/Kjellåke Janson Kinds MK/Kinds MK Volvo 740
U Albin Nordh/Fredric Nordh Ydre MK/Ydre MK Opel Astra G
U Lukas Kindgren/Peo Kindgren Åtvidabergs MK/ Volvo 940 voc MT´S Bilplåt
Klass 1 A-B förare GrE (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Vicktor Nordh/Nathalie Hallén Ydre MK/Ydre MK Opel Astra Grahns Bilar AB
A Mats Adolfsson/Roger Andersson Nässjö MK/Nässjö MK VW Polo GTI
B Lars Svensson/Jonas Svensson Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
B Andreas Olsson/Martin Olsson Kalmar MK/Gullabo RC VW Golf AGI Gullabo Rally 0486-21851
B Fredrik Eidhall/Mikael Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo S60
B Nicklas Eriksson/Elin Adolfsson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf
B Mikael Olofsson/Andreas Hultström Norrahammars MK/Nyköpings MK BMW 318
Klass 2 C Grupp E (Antal startande: 11)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Mikael Fransén/Jonny Fransén Vetlanda RRC/- VW Golf mk2
C Göran Boström/Stefan Johansson Vömk/Vömk VW Golf 2
C Kent Sandell/Niclas Melin Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
C Mikael Jonsson/Tobias Gerhardsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940
C Conny Erlandsson/Torgny Krantz Oskarshamns RRC/Oskarshamns RRC VW Golf MK2
C Bo Brorsson/Anna Johansson Falkenbergs MK/Falkenbergs MK Opel Ascona B
C Jonas Glad/Magnus Jonebring Team Skogsåkarna Tranås/ Opel Ascona B
C Markus Jarl/Marcus Sahlberg Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 740
C Christoffer Gustafsson/Anna-Ida Franzén Nässjö MK/ Golf 2
C Viktoria Johansson/Ulrika Johansson Kullings MS/ VW Golf 1
C Fredrik Karlsson/Andreas Petersson SMK Valdermarsvik/SMK Valdermarsvik Volvo 740
Klass 3 A-B förare Grupp F&1300 Rallycup&Gr N -1400 (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Jan Lingheimer/Peter Malmberg Linköpings MS/ÅMK Volvo 240
A Thomas Karlsson/Patrik Berglund S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MK Volvo 940
B Markus Svensson/Joakim Svensson Älmhults MK/Älmhults MK Volvo 244
A Anton Janson/Martin Andersson Kinds MK/ Volvo 940
B Conny Martinsson/Andreas Petersson Wäxjö MS/Vimmerby MS Citroen AX Sport
B Christian Pettersson/Johnny Hjelm Åtvidabergs MK/ Volvo 940
A Per-Ola Pettersson/Agne Josefsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
A Michael Menck/Carola Menck SMK Motala/ Volvo 242 Tornby Bilteknik AB
B Claes Gustafsson/Mathilda Ekztröm Gränna MK/Vetlanda RRC Volvo 244
B Anders Oscarsson/Roland Oscarsson Mönsterås MK/Mönsterås MK Volvo 240
Klass 4 C förare Grupp F&1300 Rallycup&Gr N -1400 (Antal startande: 25)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Anders Malm/Jonas Malm Ydre MK/ Volvo 240
C Mikael Ingemansson/Björn Bergstand Hästveda FRC/Hässleholms MK Volvo 240
C Victor Johansson/Ulf Nilsson Ryds MK/Ryds MK Volvo 940 Lightspeed Motorsport
C Mattias Andersson/Oskar Axelsson SMK Eksjö/Team Skogsåkarna Tranås Volvo 244
C Arvid Tobiazon/Carl Tobiazon Ryds MK/Ryds MK Volvo 240
C Bengt Johansson/Ingrid Holtemark Toarps MK/Toarps MK Volvo 850 Team MPRE Motorsport
C Bo Karlsson/Sam Karlsson Ryds MK/Grimslövs MS Volvo 940
C Rasmus Svensson/Viktor Zettergren Ryds MK/Wäxjö MS Volvo 240
C Joakim Karlsson/Pehr Wänggård Persson RydsMK/Olofströms MK Volvo 240 DL
C Torbjörn Karlsson/Johanna Jansson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 944
C Martin Zettervall/Julius Harsten Hästveda FRC/Hässleholm MK Volvo 940
C Joakim Gustafsson/Tobias Lindgren SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 242
C Gert Karlsson/Wilma Daag-Gustafsson MK Brinkarna/Gränna MK Volvo 940
C Tony Krusell/Mattias Edvardsson Vömk/Linköpings MS Volvo 240 GLT
C David Roos/Gustav Bramfalk Linköpings MS/ Volvo 740
C Tobias Petersson/Anton Johansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 242
C Hans Petersson/Pontus Petersson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940 JF-AUTODELAR
C Simon Johansson/Anton Johansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
C Oscar Almqvist/Anders Jangeby VRRC/Nässjö MK Volvo 240
C Börje Åkerhag/Per Andersson Skillingaryds MK/Skillngaryds MK Volvo 940
C Ronnie Roth/Olliver Roth MK Kinda/MK Kinda Volvo 940 HG Trafik AB Transporter & Billackering
C Linus Andersson/Jan Bengtsson Ryds MK/Anderstorp RC Volvo 240
C Christopher Gustafson/Boo Hidsjö MK Kinda/MK Kinda Volvo 940 HG Trafik AB Transporter & Billackering
C Fredrik Elmdahl/Tobias Ingemansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
C Victor Schandersson/Jacob Tuvner Wäxjö MS/Wäxjö Volvo 240
Klass 5 A-B-C AppK -69 (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Fredrik Svensson/Veine Svensson Ydre MK/Ydre MK Volvo PV HG-trafik AB Transporter & billackering
B Mats Karlsson/Fritte Vikström MK Kopparberg/MK Kopparberg Saab V4
Klass 6 A-B-C AppK 70-75 (Antal startande: 13)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Peter Sanell/Jan Sönne Anderstorp RC/Anderstorp RC Saab 99 EMS
A Sven-Åke Angerd/Daniel Johannesson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS 2000
A Lars-Göran Olsson/Tom Andersson Västra östergötlands MK/Västra östergötlands MK Volvo 142
C Jan Svensson/Albert Svensson Ydre MK/Ydre MK Volvo 142 GRAHNS BILAR
A Gert Bengtsson/Ulf Thörjesson Ryds MK/Ryds MK Volvo Amazon
A Ruben Davidsson/Göran Kaldenberg Västra Östergötlands Mk/Västra Östergötlands MK Volvo 142
A Kjell Fransson/P-O Eriksson Vimmerby MS/Mönsterås mk VW 1303
A Sören Carlsson/Göran Svensson Team skogsåkarna/SHRA Mantorp Opel Ascona a
A Hans Gustafson/Kjell Blom MK Kinda/MK Kinda Saab V4 HG-Trafik AB
B Mats Andersson/Daniel Wieslander Wäxjö MS/Wäxjö MS Opel Ascona A
A Thomas Thelin/Magnus Thelin BMK Uddevalla/BMK Uddevalla VW 1302 S
A Tomas Alexandersson/Björn Jacobsson Vimmerby MS/ Opel Ascona A
A Jocke Johnson/Thomas Tholander MK Ramunder/Åtvidabergs MK Opel Ascona A
Klass 7 A-B-C AppK 76-90 ej 4wd (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Stig Bergqvist/Perry Allerth Tidaholms MK/Skillingaryds MK Volvo 242
B Sten Nelson/Mattias Lundahl Vimmerby MS/vimmerby ms Volvo 242
A Michael Klar/Emelie Olsson Toarps MK/ Volvo 242
Klass 8 Max -74 (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Lars Jonsson/Fredrik Eklund SMK Valdemarsvik/Linköpings MS Volvo 142
A Mikael Ring/Kristoffer Pilebrand Nybro AC/Nybro AC Volvo 142
C Mikael Grahn/Hugo Grahn Ydre MK/Ydre MK Volvo 142 Tornby Bilteknik AB
C Fredrik Dalqvist/Jan Dalqvist Kullings MS/Kullings MS Ford Escort mk1
A Kenneth Mariasin/Michael Mariasin MK Kinda/MK Kinda Volvo 142 HG-trafik AB transporter&billackering
Klass 9 A 2wd Gr H,Gr A,Gr N,Gr R,Nat -Spec (Antal startande: 18)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Krister Boalt Johnsson/Åke Ingemansson Osby MK/Hästveda FRC Volvo 240
A Johan Axelsson/Torbjörn Romedahl Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
A Magnus Görling/Håkan Martinsson Team Skogsåkarna Tranås/Team Skogsåkarna Tranås Volvo 242
A Peder Hadarson/Johan Bergman Team Skogsåkarna/SMK Eksjö Volvo 242
A Åke Månsson/Tommy Olsson Asarums Ms/Asarums Ms Volvo 240
A Jonas Bloom/Joakim Bloom Norrahammars MK/ Volvo 940
A Håkan Ståhl/Göran Pettersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Peugeot 206 Rc
A Mats Ivarsson/Tomas Ekman Västra Östergötlands MK/SMK Motala Bil Opel Kadett GTE
A Håkan Tagesson/Anders Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
A Johan Svensson/Cicci Starck SMK Valdemarsvik/SMK Valdemarsvik Volvo 240 Evo
A Pär Carlsson/Johan Bengtsson Flens MS/Eskilstuna MK Citroën Xsara
A Magnus Carlsson/Stefan Fransson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
A Henrik Johansson/John Wörnelius Ydre MK/Ydre MK VW Golf 3 KitCar Hycklinge Bensin & Service AB
A Janne Kristiansson/Per-Ivar Hellberg Wäxjö MS/Osby MK Volvo 944 www.teammoheda.se
A Göran Johansson/Stefan Johansson Norrahammars mk/Norrahammars mk vw Golf
A Stefan Kemle/Lina Kemle SMK Valdemarsvik/SMK Valdermarsvik Volvo 940
A Tomas Pettersson/Toni Sundkvist Grangärde RRC/SMK Motala Ford Escort MK II
A Stefan Palmér/Niklas Johansson Fagersta MK/Fagersta MK Volvo 240
Klass 10 B 2wd Gr H,Gr A,Gr N,Grupp R,Nat Spec (Antal startande: 17)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Simon Adolfsson/Knatte Johansson Team Skogsåkarna/ Volvo 242
B Pierre Olofsson/Regina Ekholm Ydre MK/Ydre MK Volvo 940
B Lasse Carlsson/Jocke Schandersson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo
B Pierre Melin/Åke Melin Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 240
B Frida Axelsson/Emelie Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK VW Golf 2 Plombo Motor
B Anders Melin/Tom Törngren Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 240
B Andreas Sandin/Frans Harren-Söderbäck Gnesta MK/SMK Nyköping Vw Golf mk2
B Jan Adolfsson/Robert Johansson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
B Tim Pettersson/Kenneth Pettersson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 240
B Robert Svensson/Martin Wester Karlskrona AK/Gullabo RC Volvo 240
B Jimmy Alvarsson/Carl-Johan Ekwall Gränna MK/Gränna MK Volvo 940
B Richard Hartzell/Mikael Andersson Norrköpings MK/ VW golf Rh AutoRikt AB
B Daniel Karlsson/Ulf Norss Nässjö MK/Team Skogsåkarna Volvo 940
B Tomas Bönnermark/Kent Johansson SMK Nyköping/BMW Sportclub Volvo 940
B Mats Wilhelmsson/Kevin Athley Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 240
B Fredrik Karlander/Theres Karlander Toarps MK/Kinds MK Volvo 242
B Hans Bååth/Lars-Göran Andersson Wäxjö MS/Wäxjö MS BMW Compact motorevent.se
Klass 11 C-2wd,Gr H,Gr A,Gr N,Gr R,Nat Spec (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Johnny Ekeflo/Peder Ekeflo Team Skogsåkarna/ VW Golf ll
C Johan Bengtsson/Ellen Nilsson Älmhults MK/ Volvo 242 Ny-be AB
C Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Volvo 240 Team KåCe Bilservice
C Alexander Alexandersson/Johan Karlsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 242
C Benny Johansson/Pär Svensson SMK Valdemarsvik/Tjust MK Ford Escort
C Håkan Pettersson/Peter Linden Tjust MK/ Ford Escorth
C Mattias Brindmark/Nell Brindmark Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242
C Patrik Holmberg/Filip Holmberg Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Opel Manta
Klass 12 A-B-C 4wd (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Ingemar Svensson/Johan Johansson Flens MS/SMK Valdemarsvik Ford Fiesta RS WRC