Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 33
Rally 2wd - ABC förare, alla tvåhjulsrivna klasser (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Peter Lövgren/ Götene MK/ Volvo 240
C Patrik Andersson/ Vara MK/ Saab 99
B Christopher Sundberg/Emelie Andesson Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 242
B Roger Ohlsson/ Fjärås MK/ Volvo 850 TEAM MPRE MOTORSPORT
B Stefan Grönberg/Lukas Andervang Dals MK/Dals MK Opel Ascona B
B Patrik Werner/ Vänersborgs MK/ Volvo 242 turbo
C Ulf Storm/ Stenungsunds MS/ BMW 325 i Coupe
A Jonas Sandgren/Urban Fröjd Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 940
A Thomas Hegge/Stefan Larsson Alingsås MK/Kullings MS Volvo 240
A Jimmy Wessbo/Sebastian Lönnegren Kullings MS/ Volvo 940
B Martin Karlsson/Annika Sterki Alingsås MK/ Opel Ascona b
A Jan-Inge Karlsson/ Göteborgs MF/ Opel Ascona b
Rally 4wd - ABC förare, alla fyrhjulsdrivna klasser (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Philip Ahlstrand/ Vara MK/ Subaru Impreza
B Kenneth Johansson/Christoffer Johansson Kullings MS/Kullings MS Mitsubishi Evo VII
B Daniel Arwidson/ Falköpings MK/ Mitsubishi Evo V
B Magnus Johansson/Roger Lindblad Älvbygdens MK/Älvbygdens MK Mitsubishi Lancer Evo VII
A Håkan Svensson/Tommy Sävevik Fägre MK/Vara MK Mitsubishi Lanser Evo 7
Rallycross 2wd - Alla tvåhjulsdrivna klasser (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
Övr. Emil Nordefjäll/ Fjärås Motorklubb/ Volvo 480
Övr. Rikard Gustavsson/ Fjärås Mk/ Skoda Fabia
Övr. Rasmus Annander/ Eksjö FRC/ Volvo 242
B Conny Jernås/ Dals NK/ Volvo 242
Övr. Jimmy Bengtsson/ Vara MK/ Volvo PV
Övr. Christer Jonsson/ Tjust Motorklubb/ Skoda Fabia Lejtorp Racing
Övr. Jerry Jonsson/ Tjust MK/ Ford Escort MK4 Lejtorp racing
Övr. Jim Olsen/ Älvbygdens MK/ VW 1600 Tl MA motorsport
Övr. Peter Börjesson/ Stenungsunds MS/ Toyota Corolla Team Börjesson Maskin AB
Crosscart - Alla klasser (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
Övr. Stefan Råberg/ Götene MK/ IC3 Husaberg 650
Övr. Henrik Käll/ Vara MK/ Swedkart ktm 510
Övr. Sebastian Enholm/ Taknis MC/ LHR racing Honda
Övr. Rikard Berglund/ SMK Gävle/ C-Pro
Övr. Johan Birgersson/ SMK Gävle/ X-kart Husaberg
Övr. Viktor Johansson/ Vara MK/ IC R3 rotad 250cc
Övr. Mattias Andersson/ MK Kopparberg/ C-Pro KTM