Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 80
Föråkare (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Johnny Ekeflo/Lucas Ekeflo Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna VW Golf ll
B Simon Magnusson/Hans-Peter Svensson Älmhults MK/Nässjö MK Opel Corsa B
Debutant (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
D Sebastian Idensjö/Rebecka Hultin Kalmar Motorklubb/Jungnerligans RC Audi A6
Ungdom (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Kevin Karlsson/Linn Karlsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940
U Calle Carlberg/Torbjörn Carlberg Nässjö MK/Nässjö MK Audi 80
U Emil Friman/Andreas Friman Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940
U Victor Hansen/Jens Hansen SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940 Rallyshop Motorsport
U Adrian Ring/Per-Åke Ring Linköpings MS/SMK Valdemarsvik Volvo 940
Gr.E. A-B- förare (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Olli Junttila/Erik Lax Team Skogsåkarna/ Opel Ascona
B Johan Broman/Rickard Adelind Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Toyota Corolla
B Timmo Helgesson/Petter Karlsson Vimmerby MS/Tjust MK Saab 9000 Hagestigs Motorsport
Gr.E. C-förare (Antal startande: 14)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Per Hellström/Felicia Hellström Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
C Magnus Lundin/Carolina Stein Nässjö MK/Nässjö MK Opel Corsa
C Oscar Arvidsson/Isak Arvidsson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf 2 LARSSONS PLÅTSLAGERI
C Claes Örnskog/Patrik Holm Gränna MK/Norrahammars MK WW Golf
C Mattias Jonsson/Marika Carlsson Kullings MS/Sportvagnssällskapet i Jönköping BMW 316 COMPACT
C Hampus Wallin/Dennis Wetterling Vetlanda Rally Racing/ Volvo 940
C Torbjörn Romedahl/Johan Karlsson Nässjö MK/ VW Golf
C Anneli Johnzon/Roger Salomonsson Varbergs MK/Falkenbergs MK VW Golf II
C Jonas Glad/Wilma Daag-Gustafsson Team Skogsåkarna/Gränna MK Volvo 244
C Simon Bolsgård/Daniel Bolsgård Kalmar MK/Kalmar MK Volvo 740
C Marcus Johansson/Carl Johansson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf
C Lillemor Harrysson/Urban Westerström SMK Eksjö/Eksjö FRC VW Golf
C Jonas Karlsson/Erik Karlsson Team Skogsåkarna/ Volvo 744 Karlssons Hyvel & Anläggning AB
C Patrik Lund/Pierre Karlsson Målilla MK bk/Eksjö FRC Toyota Corolla
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, A-B-förare (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Jan Wigertson/Christoffer Lund Kullings MS/ Volvo 850
A Stefan Stigemyr/Jerry Eriksson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
A Tobias Malm/Bengt Svensson Anderstorps RC/Anderstorps RC Volvo 940
B Joakim Persson/Patrik Ekblom Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 940 Rembutiken Motorsport
B William Andersson/Roger Dahlberg Vimmerby MS/Emådalens MK Volvo 940
A Victor Karlsson/Thomas Gustavsson Vimmerby MS/Emådalens MK Volvo 940 Dekaltrim.nu
B Rolf Andersson/Lars Josefsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
B Markus Jarl/Kristian Gustavsson Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 940
B Johan Axelsson/Samuel Toftgård Skillingaryds Mk/Skillingaryds MK Volvo 240
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, C-förare (Antal startande: 13)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Bengt Johansson/Ingrid Holtemark Toarps MK/Toarps MK Volvo 850
C Magnus Spjuth/Jimmy Spjuth Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 240
C Daniel Eriksson/Malin Andersson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
C Markus Nilsson/Tilda Källström Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
C Martin Jansson/Erik Fransson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
C Jimmy Larsson/Mattias Sjögren Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 940
C Henrik Johansson/Daniel Andersson V:a Östergötlands MK/ Volvo 240
C Kevin Andersson/Timo Hihnala Skillingaryds MK/Kinds MK Volvo 244
C Patrik Tallåker/Anders Fransson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Thomas Kurtsson/Evelina Kurtsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Christopher Gustafson/Boo Hidsjö MK Kinda/MK Kinda Volvo 940
C Emma Wallman/Bo Wallman Gullabo RC/Karlskrona AK Volvo 940
C Robin Thörnberg/Lotta Strand VRRC/ Volvo 240
Appendix K , A-B-C förare (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Peter Jonasson/Lars Jansson Ydre MK/Åtvidabergs MK Opel Ascona B KISA El-Byrå
A Hans Gustavsson/Björn Gustavsson Gränna MK/Gränna MK Toyota Starlet
A Mats Norss/Lasse Pettersson Höglandets Motorsällskap/Höglandets Motorsällskap BMW 323
C Magnus Folkesson/Bengt-Evert Johansson Vimmerby MS/ Volvo 142 De Lux
A Sören Carlsson/Göran Svensson Team skogsåkarna/SHRA Mantorp Opel Ascona A
A Michael Klar/Erik Eriksson Toarps MK/Kinds MK Volvo 242 Johanssons Bilverkstad i Borås
C Anders Lind/Sten Wallin Sportvagnssällskapet i Jönköping/Sportvagnssällskapet i Jönköping Porsche 911
A förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, Nationell Special, 4WD (Antal startande: 11)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Bengt-Inge Blom/Tommy Blom Offerdals MK/ BMW 325
A Magnus Friman/Pauline Friman Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 142 DEKALTRIM.NU
A Magnus Görling/Rickard Ripenås Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
A Per Löfqvist/Lars Pettersson Skene MS/Toarps MK Toyota Corolla
A Niclas Melin/Mikael Frejd Höglandets Motorsällskap/Vetlanda RRC Nissan Gti-r
A Kent Nordquist/Per Erik Hellström Vansbro MK/Fredriksbergs MK Volvo 940 evo
A Urban Borg/Joakim Storm Vetlanda RRC/Nässjö MK Volvo 940
A Peder Hadarsson/Robert Norss Team Skogsåkarna/Höglandets MS Volvo 242
A Michael Holmgren/lukas Åkeson Gnesta MK/Gnesta MK Mitsubishi Evo 7
A Pierre Melin/Åke Melin Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 240
A Åke Kjellgren/Tobias Pettersson Gränna MK/Gränna MK Mitsubishi Evo 7 Team KåCe Bilservice
B förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, Nationell Special, 4WD (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Claes Gustafsson/Lars Magnus Lennartsson Gränna MK/Gränna MK Volvo 242
B Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Rasmus Linddahl/Henrik Hulterskog Skillingaryds MK/Nässjö MK Volvo 940
B Roger Hallengren/Per Mikael Ekström Toarps MK/Borås MK BMW 325
B Robert Teiffel/Joakim Willingskär Kullings MS/Kullings MS Volvo 242
B Anders Melin/Andreas Engberg Nässjö MK/ Volvo 240
B Andreas Sandin/Patrik Johansson Flens MS/SMK Nyköping VW Golf II
B Daniel Karlsson/Ulf Norss Höglandets MS/Höglandets MS Volvo 940
B Anders Petersson/Ingemar Hultberg Gränna MK/ Volvo 240
B Christoffer Gustafsson/Bengt-Arne Gustafsson Nässjö MK/Nässjö MK BMW Compact
B Christian Gustafsson/Sophie Lundqvist Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
B Johan Bengtsson/Robin Bayley-P Älmhults MK/Grimslövs MS Volvo 242 NYBE AB
C förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, Nationell Special, 4WD (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Thomas Johansson/Jesper Johansson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940
C Magnus Grahn/Jörgen Andersson Gränna MK/ Opel Astra
C Mattias Brindmark/Peter Måhagen Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242