Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 133
Föråkare (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Per Ottosson/Sofie Adolfsson Vetlanda RRC/Nässjö MK Volkswagen Golf 3
A Björn Nalle Johansson/Håkan Lindh MSK Kvarnvingarna/MSK Kvarnvingarna Opel Ascona B
C Ingemar Westerberg/Elin Nilsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Saab V4
B Pierre Melin/Håkan Berglund Nässjö MK/Norrahammars MK VW Golf 2
A Mikael Wikstedt/Patrik Ottoson Esbo Motorförening/Vetlanda RRC Skoda Fabia 1,4 16v
Debutant (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
D Martin Hult/Mats Hult Asarums MS/Asarums MS Volvo 850
D Kenneth Lundh/Tomas Johansson Jönköpings MK/Skillingaryds MK Opel Corsa A
D Andreas Bladh/Einar Fors SMK Hörby/SMK Hörby Seat Ibiza
D Patrik Tallåker/Hans- Peter Picher Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo XC70
D Andreas Johansson/Mats Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
D Nicodemus Ahlin/Leif Ahlin Nässjö MK/Nässjö MK Audi
D Björn Bergstrand/Robin Jonsson Osby MK/Hässleholm MK Saab 900
D Markus Svensson/Jan Brosson Wäxjö MK/
Ungdomsrally (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Filip Rosendahl/Mikael Rosendahl Toarps MK/Toarps MK Volvo 242
U Victor Karlsson/Thomas Gustavsson Vimmerby MS/Emådalens MK Volvo 940 Dekaltrim.nu
U Anton Claesson/Pär Claesson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 740
U Pontus Berglund/Peter Berglund Arlövs MC/Arlövs MC Volvo 940
U Tim Pettersson/Johanna Orebring Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
U Henrik Rydberg/Lars Rydberg Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 242
U Henrik Johansson/John Wärnelius MK Kinda/MK Kinda Volvo 240 Hycklinge bensin & service AB
U Victor Johansson/Hans Gustafson MK Kinda/MK Kinda Volvo 940 HG-Trafik AB
U Sebastian Karlsson/Ralf Karlsson MSK Hammaren/Eskilstuna MK VW Golf III
2 WD Gr H 2wd, Gr A/N 0-2000cc, Nat spec 2wd, A-förare (Antal startande: 21)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A David Lindström/Fredrik Adolfsson Skillingaryds MK/Västra Östergötlands MK Volvo 240 Plombo Motor
A Mats Karlsson/Lars-Olof Gustafsson Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
A Mikael Carlsson/Oskar Mejving Norrahammars MK/Skillingaryds MK Volvo 240
A Christian Nordlund/Michael Christensen Hedelands Motorklubb/ Citroën BX 1.9 16V GTI
A Mathias Bengtsson/Alexander Harsten Ryds MK/Hässleholms MK Volvo 244
A Jonas Sandgren/Urban Fröjd Falköpings MK/Falköpings MK Opel Ascona B
A Jonas Bloom/Magnus Lundgren Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 240
A Janne Kristiansson/Marcus Sundh Wäxjö MS/Älmhults MK Volvo 940 www.teammoheda.se
A Mats Norss/Mikael Gustavsson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC BMW 325
A Kjell Karlsson/Dan Bellborg Ryds MK/Ryds MK Ford Fiesta
A Kristoffer Thörjesson/Henric Schjölin Ryds MK/Ryds MK Opel Astra OPC Fridafors Bilservice AB/Quaker State
A Peder Hadarsson/Niklas Melin SMK Eksjö/Nässjö MK Opel Ascona B
A Mattis Olsson/Anders Karlsson Gullabo RC/Gullabo RC Toyota Corolla Fröjds Motor AB
A Mats Moberg/Thorbjörn Olofsson Östergyllen RC/Östergyllen RC Opel Ascona B
A Tore Sandberg/Björn Jacobsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 244
A Daniel Halldén/Henrik Söderkvist Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 740 Bergfors Snickerifabrik AB
A Kjell Fransson/Jörgen Lindahl Vimmerby MS/Växjö MS Volvo 940 Vimmerby-Hus
A Morgan Eriksson/Anders Mattisson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 940
A Pierre Fransson/Peter Fransson Vimmerby MS/Vimmerby MS VW Golf VimmerbyHus
A Matti Rajaneimi/Anders Östberg Kopparbergs MK/ Volvo 242
A Håkan Tagesson/Carolin Johansson Nybro AC/Nybro AC Volvo 740
VO-Elit A-B förare (Antal startande: 11)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Håkan Ståhl/Peter Ståhl Anderstorp RC/Anderstorp RC Volvo 244
B Martin Karlsson/Peter Modig Alingsås MK/Vara MK Volvo 242
B Olliver Axelsson/Andreas Ekdahl Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
A Anders Hjälmeby/Roger Sixtensson Skillingaryds MK/Vetlanda RRC Volvo 940
B Per Eriksson/Tobias Gunnarsson Emådalens MK/Emådalens MK Volvo 740
B Roger Petersson/Conny Martinsson Lessebo MK/Braås MK Volvo 940
B Marcus Lundström/Johan Svensson SSMK/SSMK Volvo 940 Lundström Motorsport
A Thomas Kristiansson/Robert Åström Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940 www.teammoheda.se
B Tor Bekkevold/Tove Andresen naf/ Volvo 240
A Per-Ola Thörnberg/Stefan Pettersson Vetlanda RRC/Grimslövs MS Volvo 940
B Daniel Andersson/Ida Lidebjer Granberg V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 240
Gr-E Elit A-B förare (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Mats Adolfsson/Roger Andersson Nässjö MK/Nässjö MK VW Polo GTI
B Owe Melin/Henrik Olofsson Nässjö MK/Nässjö MK WV Golf
B Kristian Gustavsson/Eva Levinsson Norrahammars MK/Norrahammars MK Opel Ascona B
B Erik Bergman/Per Andersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK VW Golf
B Jan Wigertson/Jonas Bergsander Kullings MS/Kullings MS Volvo 740
A Åke Kjellgren/Tobias Pettersson V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 940 Team KåCe Bilservice
B Erik Braf/Britt Olsson Vimmerby MS/Vimmerby MS VW Golf
4 WD Gr A/N över 2001cc, Nat spec 4wd A-B-C förare (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Lars Stugemo/Emil Axelsson KAK/ Mitsubishi Lancer Evo 9
C Magnus Johansson/Roger Lindblad Älvbygdens MK/Älvbygdens MK Mitsubishi Lancer Evo VI
A L-G Jansson/Ulf Örnqvist Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Mitsubishi Evo III Team maud sahlin motorsport.se
A Michael Holmgren/Lukas Åkeson Gnesta MK/Gnesta MK Mitsubishi Evo 7
B Thomas Gustafsson/Lars Schlönzig Wäxjö MS/Wäxjö MS Mitsubishi Lancer Evo IX
A Anders Kärnede/Martin Edlund Älvbygdens MK/Älvbygdens MK Mitsubishi Evo IX
A Michael Brucesson/Håkan Marions Gotlands MF Bilklubb/Gotlands MF Bilklubb Mitsubishi Evo VI
A Bengt Abrahamsson/Peter Fogel Kullings MS/Kullings MS Mitsubishi Evo VII
B Bjørn Bækkevold/Dyre Erling Fredriksen kna indre ytre østfold/ Mitsubitshi Evo 5
A Kenneth Säfström/Torbjörn Johanssson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Mazda 323 GTR
B Daniel Arwidson/Kristian Lennartsson Falköpings MK/Kullings MS Mitsubishi Evo V
A Peter Appelskog/Jörgen Fornander Östergyllen RC/ Ford Escort WRC Team Appelskogs Bil
Appendix K (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A K Boalt Johnsson/Emma Svensson Broby MK/Broby MK Volvo 142
C Anders Danling/Linus Danling Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96-V4
A Lars Pettersson/Ulf Johansson MK Kinda/MK Kinda Opel Ascona A Hycklinge Bensi&Service AB
B Sten Nelson/jenny Åkesson Vimmerby MS/Vimmerby Ms Volvo 242 Nya Metropol
2 WD B-förare (Antal startande: 20)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Robert Norss/Alexander Evertsson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Honda Civic
B Magnus Görling/Sara Mejving Team Skogsåkarna /Skillingaryds MK Volvo 242
B Anders Melin/Ulrik Gustavsson Nässjö MK/Norrahammars MK Volvo 240
B Joacim Wigertson/Annie Hellstadius Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Anders Jangeby/Joakim Storm Nässjö MK/Nässjo MK BMW 325
B Carl-Johan Ekwall/Tobias Sturesson Gränna MK/Gränna MK Toyota Starlet
B Per-Jörgen Svensson/Kai-Ove Andersson Kullings MS/Kullings MS Opel Astra Kitcar
B Niclas Karlsson/Linn Karlsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 242 DEKALTRIM.NU
B Robert Svensson/Andreas Axelsson Karlskrona AK/Grimslöv MK Volvo 240
B Robin Adolfsson/Tobias Hardysson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940 Lejtorp Racing
B Max Svensson/Peter Johannesson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 940
B Cyril Mårth/William Andersson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 242
B Magnus Carlsson/Gerry Andersson Wäxjö MS/Vimmerby MS Volvo 940
B Anders Andersson/Stefan Ahl Vimmerby MS/Wäxjö MS Volvo 940 AC Däckservice AB
B Fredrik Lundberg/Torbjörn Carlberg SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 240
B Andreas Nilsson/Joacim Björk Tjust MK/Tjust MK Volvo 940
B Viktor Karlsson/Ivan Karlsson Nybro AC/Nybro AC VW Golf Orrefors Bilverkstad
B Emrik Smedberg/Stefan Fransson Wäxjö MS/Wäxjö MS Honda Civic Type-R
B Oskar Nilsson/Daniel Wieslander Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
B Markus Svensson/Kristian Eriksson Älmhults MK/Hästveda Folkrace Club BMW 325
Gr-E C-förare (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Kent Lindqvist/Mauritz Lindqvist Åby MK/MK Rammunder Saab 99
C Kristofer Thorsell/Svante Jonstrand Göteborgs motorförening/Göteborgs motorförening VW Golf 1
C Anders Svensson/Duangphon Sorrasit Emådalens MK/Emådalens MK Volvo 940 Multiteknik Anders Svensson
C Markus Jarl/Erik Thörnkvist Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 740
C Jonas Glad/Mathias Cassegård Team Skogsåkarna/Team Skogåkarna Opel Ascona B
C Simon Magnusson/Anton Gunnarsson Älmhults MK/Älmhults MK Volvo 244 Loftsboda Bygg
C Christian Tranström/Anders Ellers SMK Hörby/SMK Hörby VW Golf
C Pär Johansson/Marcus Johansson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf
C Marcus Stendal/Jesper Stendal Norrahammars MK/Norrahammars MK Ford Escort RS odensjööstergård.se
C Johan Norss/Marie Axelsson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC VW Golf
C Christoffer Lund/Erik Stenberg Kullings MS/Kullings MS Volvo 740
C Daniel Olsson/Joakim Stjernström Vimmerby MS/ Opel Astra
2 WD C-förare (Antal startande: 11)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Jimmy Göransson/Jerry Göransson Västra Östergötlands MK/Västra Östergötlands MK VW Golf
C Jonas Andersson/Ola Svensson Karlskrona AK/Karlskrona AK Volvo 242
C Christian Classon/Eva Ottosson Gullabo RC/Gullabo RC Opel Ascona
C Fredrik Tilgård/Filip Wernefur Ljungby MK/Skillingaryds MK Opel Ascona B
C Tomas Lövdahl/Andreas Hellström SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 240
C Simon Adolfsson/Birger Palm Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Toyota Starlet
C Robert Scholander/Patrik Knutsson SMK Eksjö/Nässjö MK VW Polo GTI
C Per Johansson/Ove Larsson Kinds MK/Kinds MK Opel Ascona
C Andreas Sjöström/Christoffer Löfgren Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
C Jimmy Eriksson/Magnus Jemsö Tjust MK/SMK Valdermarsvik Volvo 740
C Daniel Wall/Tobias Göransson MSK Kvarnvingarna/MSK Kvarnvingarna Volvo 240
VOC (Antal startande: 13)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Johnny Råhlin/Tom Andersson Lessebo MK/Älmhults MK Volvo 740
C Fredrik Eidhall/Erik Stenberg Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 244
C Tore Bigsten/Rebecka Stenblom Götene MK/Götene MK Volvo 940
C Erik Telehagen/Nina Jonasson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
C Magnus Lundin/Mikael Engström Nässjö MK/SMK Eksjö Volvo 244
C Daniel Brorson/Nicklas Ottosson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
C Karl-Johan Borhammar/Pontus Jardstedt Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C Kim Nilsson/Rickie Borgström Osby MK/Osby MK Volvo 240
C Albert Axelsson/Pontus Davidsson Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
C Marcus Johansson/Christian Johansson Karlskrona AK/Gullabo RC Volvo 940
C Christopher Gustafson/Pierre Olofsson MK Kinda/MK Kinda Volvo 244 HG Trafik AB
C Erik Svantesson/Andreas Dolfén Kullings MS/Kulling MS Volvo 940
C Joakim Nilsson/Thomas Tholander Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242