Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 138
Föråkare (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Anders Danling/Jahn-Eber Lidin Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4 Attitude Rally Team
C Andreas Hellström/Tomas Lövdahl SMK Eksjö/SMK Eksjö Mitsubishi EVO 7
C Mathias Cassegård/Håkan Carlsson Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna BMW 325
Ungdomsrally (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Kim Andersson/Kent Olsson Årjängs MK/Säffle MC VW Polo
U Anton Ahlberg/Thomas Karlsson Ryds MK/Ryds MK Volvo 244
U Henrik Johansson/John Wärnelius MK Kinda/MK Kinda Volvo 940 Hycklinge Bensin & Service AB
U Victor Johansson/Emmy Kallström MK Kinda/MK Kinda Volvo 940 HG- Trafik AB
U Simon Johansson/Glenn Johansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 740
U Jim Johansson/Bruno Arvidsson Skövde MK/Skövde MK Volvo 240
U Markus Svensson/Jonas Gustavsson Hässleholms MK/Hässleholms MK Suzuki Swift GTI
A-B-C förare 4WD (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Per-Åke Ring/Adrian Ring SMK Valdermarsvik/Linköpings MS Ford Escort
A Åke Kjellgren/Tobias Pettersson V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Subaru Impreza Team KåCe Bilservice
A Bengt Thorsell/Ida Blomqvist Thorsell Skara MK/Skara MK Mitsubishi Evo 7
A-B förare Grupp E (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Owe Melin/Henrik Olofsson Nässjö MK/Nässjö MK VW Golf
A Mats Adolfsson/Roger Andersson Nässjö MK/Nässjö MK VW Polo GTI
B Lars Elfver/Andreas Elfver Gränna MK/Gränna MK VW Golf
B Kristian Gustavsson/Lisa Julsgård Norrahammars MK/ Opel Ascona B
B Tobias Gustafsson/Anders Gustafsson Ydre MK/Ydre MK Audi A3
A Jerry Gustavsson/Mikael Karlsson Växjö MS/Ryds MK VW Golf 3
B Christoffer Lund/Ingmar Lund Kullings MS/Kullings MS Volvo 740
C-förare Grupp E (Antal startande: 19)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Markus Jarl/Marcus Sahlberg Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 740
C Patrik Pettersson/Lars Nordh Ydre MK/Ydre MK Opel Astra
C Johan Norss/Marie Axelsson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC VW Golf
C Erik Johansson/Kim Andersson Falköpings MK/Falköpings MK VW Golf
C Viktor Nilsson/Sabina Nilsson Tjust MK/Tjust MK VW Golf II
C Bengt Johansson/Rickard Holtemark Toarps MK/Toarps MK VW Golf MK1 B&E Kvalitetsmåleri I Borås AB
C John Hedlund/Victor Hedlund Toarps MK/Toarps MK VW Golf MK1
C Jonas Glad/Linda Ekeflo Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Opel Ascona B
C Kjell Svensson/Anne Wiesemann Ryds MK/Ryds MK BMW 316 Compact
C Johnny Ekeflo/Camilla Berg Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Golf Mk1
C Johan Ohlsson/Andreas Sigfridsson Wäxjö MS/Wäxjö MS Opel Ascona B
C Jonas Bergsander/Joacim Wigertson Kullings MS/Kullings MS Volvo 740
C Frida Axelsson/Per Uddesson Skillingaryds MK/Södra Sunnerbos MK VW Golf 2
C Keith Wennberg/Kim Söderstedt Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Jesper Larsson/Hampus Larsson Kristianstads MK/Kristianstads MK VW Golf 2
C Anders Larsson/Daniel Petersson Kristianstads MK/Växjö MS VW Golf IV
C Mattias Lindqvist/Emil Ivarsson Oskarshamns RRC/Oskarshamns RRC VW Golf 1
C Åke Melin/Pierre Melin Nässjö MK/Nässjö MK VW Golf 2
C Mikael Jonsson/David Karlsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940
A-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp N (Antal startande: 18)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Bengt Persson/Magnus Carlsson Simrishamns MK/Wäxjö MS Volvo 240
B Fredrik Eidhall/Erik Stenberg Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 244
A Roland Eidhall/Charlotte Eidhall Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 242
A Thomas Karlsson/Patrik Berglund S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MK Volvo 940
A Håkan Ståhl/Mattias Aronsson Skillingaryds MK/Trelleborg MK Volvo 244
A Per-Ola Thörnberg/Robin Thörnberg Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940
B Conny Martinsson/Roger Petersson Braås MK/Lessebo MK Citroen AX Sport
B Carl-Johan Brantestad/Mattias Laago Ydre MK/Team Skogsåkarna Suzuki Swift GTI Dekaltrim.nu
A Morgan Olsson/Björn Jacobsson Vimmery MS/Vimmerby MS Volvo 740
B Marcus Nilsson/Matilda Nilsson Ryds MK/Ryds MK Volvo 242
A Stefan Stigemyr/Tobias Norberg Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
B Sven Gustavsson/Marcus Kjellkvist Skillingaryds MK/Skillingaryds MK volvo 940
A Christer Westerdahl/Sabine Eggert Skillingaryds MK/ Volvo 940
A Ingemar Månsson/Anders Olsson SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940
B Markus Theorin/Eric Lennartsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Bergfors snickerifabrik
A Håkan Olsson/Erik Thorèn Vänersborgs MK/Vänersborgs MK volvo 940
A Peder Johansson/Johan Wernefur Mk Team Treske/ Volvo 940
B Johan Axelsson/Simon Axelsson Skillingaryds MK/ Volvo 240 Attitude Rallyteam
C-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp N (Antal startande: 19)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Karl-Johan Borhammar/Andreas Dolfén Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C Magnus Lundin/Mikael Engström Nässjö MK/SMK Eksjö Volvo 244
C Anders Malm/Mattias Malm Ydre MK/Ydre MK Volvo 240
C Anton Janson/Kjell-Åke Janson Kinds MK/Kinds MK Volvo 740
C Anton Claesson/Tim Pettersson Grimslövs MS/Wäxjö MS Volvo 740
C Alexander Alexandersson/Emil Pettersson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 940 Flugenäs Racing
C Andreas Johansson/Rasmus Thulin Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 244
C Fredrik Dehlin/Gustav Lindfors Hässleholms MK/Hässleholms MK Suzuki Swift
C Erik Karlström/Linus Högman Nässjö MK/Skepptuna MK Volvo 240
C Jim Andersson/Emelie Mortensen Norrahammars MK/Skillingaryds MK Volvo 944
C Pontus Jardstedt/Per Markusson Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
C Mikael Grahn/Maths Jonsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 242 Tornby Bilteknik AB
C Börje Åkerhag/Oscar Åkerhag Skillingaryds MK/Skillngaryds MK Volvo 940
C Johnny Andersson/Ellinor Andersson Gullabo RC/Karlskrona AK Volvo 242
C Victor Karlsson/Patrick Rönning Vimmerby MS/ Volvo 940 Dekaltrim.nu
C Kjell Jonasson/Ann-Charlotte Jonasson Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Volvo 940
C Tom Andersson/Johnny Råhlin Älmhults MK/Lessebos MK Volvo 944
C Christopher Gustafson/Hans Gustafson MK Kinda/MK Kinda Volvo 240 HG Trafik AB
C Alexander Axelsson/Jonatan Axelsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 242 Attitude Rally Team
A-B-C förare Appendix K (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Jonas Nelson/Anders Holm Silverdalens MSK/Grimslöv MS Opel Ascona A
C Fredrik Svensson/Veine Svensson Ydre MK/Ydre MK Volvo Pv HG Trafik AB
C Bernt Bengtsson/Bengt Lindqvist SMK Trollhättan/SMK Trollhättan Saab V4
A Stellan Östlingh/Jan Sernheden Sportvagnsklubben Göteborg/Sportvagnsklubben Göteborg BMW 2002Ti
A Hans Gustavsson/Björn Gustavsson Gränna MK/Gränna MK Toyota Starlet
B Sten Nelson/Kim Pettersson Vimmerby MS/Kinda MS Volvo 242
A Mats Karlsson/Mathias Lundahl Vimmerby MS/Vimmerby MS Opel Ascona 400
A Kenneth Waltersson/Torbjörn Strömsnes Anderstorp RC/ Ford Lotus Cortina
B Jerry Eriksson/Carl Eriksson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Ascona A
A Lars Pettersson/Ulf Johansson MK Kinda/MK Kinda Volvo 240 Hycklinge Bensin & Service AB
C Thomas Johansson/Per-Erik Andersson Ydre MK/Ydre MK Volvo 242
A Rolf Norlin/Ove Felin MSK Hammaren/KolsvaMS Volvo Amazon Basjkirhästar Hammarby Gård
A Bertil Svensson/Camila Svensson Ydre MK/Ydre MK SAAB 96 V4
A Peo Kindgren/Tommy Åstrand Åmk/Åmk Volvo 142
A Thomas Kristiansson/Christer Karlsson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 244 www.teammoheda.se
A K boalt Johnsson/Marika Dahlberg Broby MK/ Volvo 142
A-B-C förare Max 74 (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Per-Ola Berg/Magnus Gad Lessebo MK/Lessebo MK Volvo 142
C Tobias Brindmark/Malena Ohlsson Åtvidabergs MK/Kils MK Bil Volvo 142
A Mikael Ring/Göran Svensson Nybro AC/SHRA Mantorp Volvo 140
A- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell Special (Antal startande: 19)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A David Lindström/Aki Eronen Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240 Plombo Motor
A Mikael Carlsson/Joakim Storm Norrahammars MK/Nässjö MK Volvo 240
A Peder Hadarson/Niklas Melin SMK Eksjö/Nässjö MK Opel Ascona B
A Niclas Karlsson/Kevin Karlsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 242 Dekaltrim.nu
A Jonas Bloom/Magnus Lundgren Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 240
A Patrik Ottosson/Stefan Ottosson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Citroën C2 R2 Max
A Tore Sandberg/Agneta Wiström Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 244
A Fredrik Karlsson/Per- Magnus Johansson Anderstorps RC/Skillingaryds MK Volvo 242
A Stefan Axelsson/Niklas Höög Säffle MC/Åmåls MK Volvo 940
A Mikael Andersson/Oscar Almqvist Älmhults Mk/Vetlanda RRC BMW M3 Compakt
A Janne Kristiansson/Sofia Eng Wäxjö MS/Ydre MK Volvo 242 www.teammoheda.se
A Kjell Karlsson/Jerry Bengtsson Ryds MK/Ryds MK Ford Fiesta
A Anders Lindström/Roger Andersson Kristianstad MK/Kristianstad MK Volvo 240
A Mats Moberg/Thorbjörn Olofsson Östergyllen RC/Östergyllen RC Opel Ascona B
A Stefan Axelsson/Johan Nilsson ÄMK/Ljungby MK Opel Ascona B
A Roger Tilgård/Linus Tilgård Ljungby MK/Ljungby MK Opel Ascona
A Per Löfqvist/Peder Eliasson Skene MS/Skene MS BMW M3
A Johan Axelsson/Torbjörn Romedahl Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
A Jörgen Olsson/Anders Svensson Ryds MK/Ryds MK Volvo 242
B- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell Special (Antal startande: 15)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Markus Svensson/Joakim Svensson Älmhults MK/Älmhults MK BMW 325i
B Magnus Görling/Rickard Ripenås Team Skogsåkarna Tranås/Team Skogsåkarna Volvo 242
B Anders Jangeby/Fredrik Donn Nässjö MK/Norrköpings MK BMW 325
B Martin Karlsson/Klas Karlsson Alingsås MK/Kullings MS Opel Ascona
B Anders Melin/Ulrik Gustavsson Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 240
B Robert Norss/Alexander Evertsson Team Skogsåkarna/Vetlanda RRC VW Golf 3
B Jan Wigertson/Urban Erlandsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Peter Lövgren/Håkan Skött Götene MK/Vänersborgs MK Volvo 240
B Lennart Gerths/Oskar Gerths Tjust MK/Tjust MK Volvo 242
B Andreas Sjöström/Kenny Sjöström Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
B William Andersson/Roger Dahlberg Vimmerby MS/Emådalens MK Volvo 940
B Peter Jonasson/Martin Hugosson Ydre MK/Tjust MK Volvo 240
B Carl-Johan Ekwall/Magnus Wideson GrännaMK/ Toyota Starlet
B Robin Adolfsson/Nicklas Ottosson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940 Lejtorpracing
B Fredrik Lundberg/Filip Lundberg SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 240
C- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell Special (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Johan Andreasson/Per Andreasson Vara MK/Vara MK VW Golf 2
C Håkan Berglund/Inge Petersson Norrahammars MK/Skilligaryds MK Seat Ibiza
C Fredrik Tilgård/Mats Stålhammar Ljungby MK/ Volvo 242
C Simon Adolfsson/Björn Carlsson Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Toyota Starlet
C Andreas Johansson/Lase Schlönzig Nybro AC/Wäxjö Volvo 240
C Christoffer Johansson/Simon Pettersson Asarums MS/Asarums MS Volvo 242
C Lars Gillberg/Christian Olofsson Asarums MS/Asarums MS Volvo 244
C Martin Olsson/Lasse Antikainen Kristianstads MK/ Volvo 242
C Joakim Rönnbäck/Bo Rönnbäck SSRO MK/Östernärke RMC Opel Kadett GTE