Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 137
Föråkare (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Oscar Almqvist/Nathalie Bernström VRRC/SSMK Volvo 940
C Mattias Andersson/Oskar Axelsson SMK Eksjö/Team Skogsåkarna Volvo 244
B Erik Karlström/Tom Törngren Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
Ungdom (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Andreas Elfver/Hans Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 940
U Filip Håkansson/Emmy Borgqvist Asarums MS/Olofströms MK Suzuki Swift MK1 Lightspeed Motorsport
U Lukas Kindgren/Peo Kindgren Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940
U Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Volvo 940 Team KåCe Bilservice
U Emil Claesson/Pär Claesson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 740
Klass 1 A-B förare GrE (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Patrik Pettersson/Lars Nordh Ydre MK/Ydre MK Opel Astra
B Owe Melin/Henrik Olofsson Nässjö MK/Nässjö MK VW Golf
A Pär Johansson/Marcus Johansson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf AGI Gullabo Rally 0486-21851
B Mattias Lindqvist/Emil Ivarsson Oskarshamns RRC/Oskarshamns RRC Opel Astra
B Carl Ryke/Joakim Amar Karlskrona AK/Karlskrona AK VW Golf Festo AB
B Kent Johansson/Emil Johansson Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 240
A Mats Adolfsson/Roger Andersson Nässjö MK/Nässjö MK VW Polo GTI
B Nicklas Eriksson/Oscar Isaksson Gullabo RC/ Vw Golf
Klass 2 C Grupp E (Antal startande: 14)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Fredrik Dehlin/Johan Renemark Hässleholms MK/ Golf GT Team Race Part Sweden
C Jimmy Tykesson/Anders Tykesson S:a Sunnerbos MK/S:a Sunnerbos MK Opel Ascona B
C Johnny Ekeflo/Jenny Glad Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna VW Golf ll
C Mikael Fransén/Jörgen Gerhardsson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC VW Golf mk2
C Andreas Olsson/Emma Magnusson Kalmar MK/Karlskrona AK VW Golf AGI Gullabo Rally 0486-21851
C Kent Sandell/Niklas Forsell Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
C Jonas Glad/Mattias Lago Team Skogsåkarna Tranås/Team Skogsåkarna Tranås Opel Ascona B
C Anders Edkvist/Andreas Norström SMK Sundsvall/Linköpings MS Saab 99
C Markus Jarl/Marcus Sahlberg Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 740
C Mikael Jonsson/Tobias Gerhardsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940
C Keith Wennberg/Sandra Thalin Skillingaryds MK/ Volvo 940 Hejdu Hejdu Racing
C Johan Ohlsson/Johanna Orebring Wäxjö MS/Wäxjö MS Opel Ascona B
C Nicodemus Ahlin/Leif Ahlin Nässjö MK/Nässjö MK Mazda 323
C Peter Olsson/Emelie Olsson Toarps MK/Toarps MK Ford Focus
Klass 3 A-B förare Grupp F&1300 Rallycup&Gr N -1400 (Antal startande: 18)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Thomas Karlsson/Patrik Berglund S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MK Volvo 940
B Jan Wigertson/Urban Erlandsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 850
A Bo Fransson/Stefan Fransson Växjö MS/Växjö MS Volvo 940
B Anders Oscarsson/Leif Lantz Mönsterås MK/Mönsterås MK Volvo 240
B Mattias Erelt/Åke Lundberg Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 740
B Claes Gustafsson/Linda Björklund Gränna MK/Kinds MK Volvo 244
B Conny Martinsson/Roger Petersson Wäxjö MS/Lessebo MK Citroen AX Sport
B Robin Jonsson/Joakim Stjernström Ydre MK/Hultsfreds MK Volvo 940 Jonssonsrallyteam.se
B Roger Ohlsson/René Andersson Fjärås MK/Fjärås MK Volvo 850 TEAM MPRE MOTORSPORT
B Christian Pettersson/Robin Ringdahl Åtvidabergs MK/ Volvo 244
A Stefan Stigemyr/Aki Eronen Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
B Markus Svensson/Joakim Svensson Älmhults MK/Älmhults MK Volvo 244
A Morgan Olsson/Tom Rundgren Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo
A Leif Axelsson/Jesper Gunnarsson S:a Sunnerbos MK/S:a Sunnerbos MK Volvo 940 Augustinsson Måleri
B Johan Axelsson/Samuel Toftgård Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
A Victor Karlsson/Philip Arvidsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 940 Dekaltrim.nu
B Olliver Axelsson/Andreas Ekdahl Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
B Christoffer Lund/Torbjörn Lund Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
Klass 4 C förare Grupp F&1300 Rallycup&Gr N -1400 (Antal startande: 25)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Ronnie Roth/Olliver Roth MK Kinda/MK Kinda Volvo 940 Hg Trafik AB
C Hans Petersson/Pontus Petersson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940
C Linus Svensson/Jesper Svensson Norrahammar MK/ Volvo 244
C Christian Gustafsson/Joakim Storm Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 264 Team Racepart Sweden
C Christopher Gustafson/Boo Hidsjö MK Kinda/MK Kinda Volvo 940 HG Trafik AB
C Kjell Ivar Åmfelt/Christine LK Åmfelt NAF Asker & Bærum Motorsport/NAF Asker & Bærum Motorsport Volvo 244
C Tobias Petersson/Erik Telehagen Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 242
C Andreas Johansson/Andreas Gustafsson Jönköpings MK/Jönköpings MK Volvo 244 Team Tabergs Åkeri
C Tobias Håård/Sive Harrysson Norrahammars MK/ Volvo 940
C Anders Malm/Jonas Malm Ydre MK/Ydre MK Volvo 240
C Marcus Kjellkvist/Inge Petersson Skillingaryds MK/Skillingaryd mk Volvo 940
C Tommy Hammarlund/Hanna Zettervall Ljungby MK/Ljungby MK Volvo 940
C Kevin Athley/Gustav Lindfors Wäxjö MS/Hässlehoms MK Volvo 240 Kevin Athley
C Bo Karlsson/Sam Karlsson Ryds MK/Grimslövs MS Volvo 940
C Jim Andersson/Tobias Svensson Norrahammars MK/Södra Sunnerbo MK Volvo 940
C Emma Svensson/Kamila Wennerberg Ljungby MK/Södra Sunnerbo MK Volvo 244
C Fredrik Elmdahl/Tobias Ingemansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
C Martin Nilsson/Mattias Hellqvist Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 244
C Glenn Johansson/Simon Johansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 242
C Börje Åkerhag/Oscar Åkerhag Skillingaryds MK/Skillngaryds MK Volvo 940
C Patrik Tallåker/Martin Karlsson Skillingaryds Motorklubb/Skillingaryds Motorklubb Volvo 940
C Rasmus Thulin Johansson/Anton Geijersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Hejdu Hejdu Racing
C Andreas Johansson/Johan Emilson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 244
C Alexander Axelsson/Joakim Blansch Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 HejduHejduRacing
C Jimmy Kujanpää/Marcus Svärd Södertälje krc/ Suzuki Swift gti
Klass 5 A-B-C AppK -69 (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Stig Blomqvist/Robert Jakobsson / Ford Falcon
Klass 6 A-B-C AppK 70-75 (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Peter Sanell/Jan Sönne Anderstorp RC/Anderstorp RC Saab 99
B Claes Börefelt/Janne Lidin Norrahammars Motorklubb/Norrahammars Motorklubb Escort MK 1
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johansson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS 2000
C Anders Danling/Håkan Svanström Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96-V4
A Tomas Alexandersson/Joakim Gustafsson Vimmerby MS/SMK Eksjö Opel Ascona A
C Joakim Hansson/Mattias Hansson Grimslöv MS/ Opel Ascona A
A Thomas Thelin/Magnus Thelin BMK Uddevalla/BMK Uddevalla Porsche 911 RS
B Jerry Eriksson/Carl Eriksson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Ascona A
B Börje Gustavsson/Lars Fransén Sportvagnssällskapet i Jkpg/Sportvagnssällskapet i Jkpg Opel Ascona
Klass 7 A-B-C AppK 76-90 ej 4wd (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Fredrik Hulterskog/Mikael Cnattingius Norrahammars MK/Skillingaryds MK Opel Ascona
A Hans Gustavsson/Björn Gustavsson Gränna MK/Gränna MK Toyota Starlet
B Sten Nelson/Kim Petersson Vimmerby MS/MK Kinda Volvo 242
A Mats Karlsson/Mathias Lundahl Vimmerby MS/Vimmerby MS Opel Ascona 400
Klass 8 Max -74 (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Mikael Ring/Göran svensson Nybro AC/SHRA Mantorp Volvo 142
C Fredrik Dalqvist/Jan Dalqvist Kullings MS/Kullings MS Ford Escort mk1
Klass 9 A 2wd Gr H,Gr A,Gr N,Gr R,Nat -Spec (Antal startande: 20)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Mikael Andersson/Jenny Eriksson Södra Sunnerbo MM/Södra Sunnerbo MK Volvo 240
A Ingemar Johnzon/Peter Dahlsund Varbergs MK/Varbergs MK Opel Ascona B
A Håkan Tagesson/Anders Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 740
A Birger Palm/Håkan Carlsson Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Toyota Starlet Assistancekåren
A Janne Kristiansson/Nelli Håkansson Wäxjö MS/Ryds MK Volvo 944 www.teammoheda.se
A David Pettersson/Robert Goude Asarums MS/Asarums MS Toyota Starlet Lightspeed Motorsport
A Lars Engström/Rolf Engström Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Mats Norss/Pär Karlsson Team Skogsåkarna/ VW Golf III
A Hans Johansson/Joacim Bengtsson Olofströms MK/ Volvo 240 Nybe AB
A Håkan Ståhl/Mattias Aronsson Skillingaryds MK/Trelleborg MK Peugeot 206 Rc
A Henrik Johansson/Ulf Johansson Ydre MK/Ydre MK Hycklinge Bensin & Service AB
A Jörgen Olsson/Timmy Berntsson Ryds MK/Växjö MS Volvo 242
A Peder Hadarson/Niklas Melin Team Skogsåkarna/Nässjö MK Volvo 240
A Åke Månsson/Tommy Olsson Asarums Ms/Asarums Ms Volvo 240
A Fredrik Karlsson/Henrik Söderkvist Anderstorps RC/Skillingaryds MK Volvo 242
A Rune Karlsson/Christer Nylén Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Johan Axelsson/Torbjörn Romedahl Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
A Per-Åke Ring/Adrian Ring SMK Valdemarsvik/Linköpings MS Opel Ascona B
A Markus Theorin/Mikael Johansson Skillingaryds MK/Hässleholms MK Citroen C2 R2 MAX Bergfors Snickerifabrik
A K boalt Johnsson/Per Hellberg Osby MK/Osby MK Volvo 240
Klass 10 B 2wd Gr H,Gr A,Gr N,Grupp R,Nat Spec (Antal startande: 17)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Tomas Lövdahl/Robert Norss Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 240
B Jimmy Alvarsson/Andreas Hall Gränna MK/Gränna MK Volvo 940
B Christer Stark/Michael Stark Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
B Anders Melin/Anders Henrysson Nässjö MK/ Volvo 240
B Lennart Gerths/Oskar Gerths Tjust MK/Tjust MK Volvo 242
B Viktor Karlsson/Erik Lindfors Nybro AC/Hässleholms MK Opel Corsa Orrefors Bilverkstad
B Lasse Carlsson/Jocke Schandersson Wäxjö MS/Wäxjö MS Opel Ascona
B Johan Kastenman/Timmie Andersson Kristianstad MK/ Volvo 242
B Joacim Wigertson/Annie Hellstadius Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Pierre Melin/Åke Melin Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 240
B Thomas Bönnemark/Kent Johansson SMK Nyköping/Bmwsportclub Volvo 240
B Andreas Sjöström/Kenny Sjöström Nybro AC/Nybro AC Volvo 242 Orrefors bilverkstad
B Björn Borgqvist/Daniel Petersson Olofströms MK/Wäxjö MS BMW 325
B Andreas Westlund/Daniel Westlund Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Anton Claesson/Tomas Claesson Grimslövs MS/ Volvo 242
B Tim Pettersson/Sven Ovesson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 240
B Andreas Sandin/Jonas Eriksson Gnesta MK/SMK Nyköping Vw Golf mk2
Klass 11 C-2wd,Gr H,Gr A,Gr N,Gr R,Nat Spec (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Simon Adolfsson/Jimmy Hjelm Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
C Alexander Alexandersson/Emil Pettersson Vimmerby MS/Vimmerby MS Peugeot 306
C Lars Lindberg/Helene Ekelund SMK Örkelljunga/SMK Örkelljunga Opel Ascona b
C Daniel Karlsson/Ulf Norss Nässjö MK/Team Skogsåkarna Volvo 242
C Rickard Mattisson/Niklas ohlsson Gullabo RC/Karlskrona AK Ford Fiesta
C Christofer Karlsson/Johan Björnsson Wäxjö MS/ARC Opel Corsa A
C Mattias Brindmark/Nell Brindmark Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242
C Emil Ohlsson/Marcus Johansson Karlskrona AK/Gullabo RC BMW 325
C Roger Hallengren/Joakim Willingskär Kullings MS/Kullings MS BMW 325
Klass 12 A-B-C 4wd (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Stefan Eklund/Sören Wesström Mälaröarnas MK/Sala MK Toyota Celica GT4
C Jan Kastenman/Tobias Larsson Kristanstads MK/Kristianstads MK Mitsubishi Evo 3