Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 155
Föråkare (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Tomas Ahlberg/Niklas Ahlberg Toarps Mk/Toarps MK Saab 99
C Lasse Björk/Mathilda Ekztröm Åtvidabergs Motorklubb/Vetlanda RRC Saab 99
C Dan Alverfors/Kenneth Lundh Norrahammars MK/Jönköpings MK Saab 93
C Björn Andersson/Carina Modig Kullings MS/Kullings MS Volvo 740
A Erik Karlström/Oskar Mejving Nässjö MK/Skillingaryd mk Skoda Fabia R2
Klass U: Ungdomsrally (Antal startande: 11)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Emma Wallman/Bo Wallman Gullabo RC/Karlskrona AK Volvo 242
U Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 940
U Lukas kindgren/Peo Kindgren Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940 MT:s Bilplåt AB
U Albin Nordh/Fredric Nordh Ydre MK/Ydre MK Opel Astra G
U Adrian Ring/Per-Åke Ring Linköpings MS/SMK Valdemarsvik Volvo 940
U Oscar Arvidsson/Andreas Arvidsson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf 2
U Victor Hansen/Jens Hansen SMK Hörby/SMK Hörby VW Polo
U Filip Håkansson/Emmy Borgqvist Asarums MS/Olofströms MK Suzuki Swift MK1 Lightspeed Motorsport
U Kevin Karlsson/Niclas Karlsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940 Dekaltrim.nu
U Rasmus Palm/Robin Lundin Eskilstuna MK/Eskilstuna MK Volvo 944 WWW.FINESS.SE
U Emil Johansson/Alexander Björnsson Falköpings MK/ARC Volvo 244
Klass 1: A-B förare Grupp E (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Nicklas Eriksson/Elin Adolfsson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf
A Patrik Pettersson/Robin Jonsson Ydre MK/Ydre MK Opel Astra
A Mats Adolfsson/Roger Andersson Nässjö MK/Nässjö MK VW Polo GTI
B Daniel Molin/Bengt-Arne Molin Skene MS/Skene MS Volvo 740
B Fredrik Eidhall/Mikael Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo S60
B Andreas Olsson/Morgan Eriksson Kalmar MK/Gullabo RC VW Golf AGI Gullabo Rally 0486-21851
B Mattias Lindqvist/Linus Lindqvist Oskarshamns RRC/Oskarshamns RRC Opel Astra
B Lars Svensson/Jonas Svensson Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
A Niklas Ledin/Linda Sjölin MK Kopparberg/Flens MS Volvo S60 Ledin Motorsport
Klass 2: C-förare Grupp E (Antal startande: 22)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Jimmy Tykesson/Anders Tykesson S:a Sunnerbos MK/S:a Sunnerbos MK Opel Ascona B
C Marcus Johansson/Carl Johansson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf
C Markus Jarl/Marcus Sahlberg Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 740
C Magnus Grahn/Claes Örnskog Gränna MK/Gränna MK Volvo 940
C Peter Olsson/Emelie Olsson Kristianstad MK/Kristianstad MK Ford Focus
C Gustav Lindfors/Erik Lindfors Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
C Göran Boström/Stefan Johansson Vömk/Vömk VW Golf 2
C Mikael Fransén/Michael Künkel Vetlanda RRC/ VW Golf mk2
C Joakim Bengtsson/Melvin Bengtsson Kullings MS/Kullings MS Opel Corsa
C Louise Blansch/Jennie Blansch Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Astra
C Christoffer Gustafsson/Åke Särnå Nässjö MK/ Golf 2
C Viktor Edling/David Malmback Kullings MS/Kullings MS Volvo 740
C Magnus Lundin/Carolina Stein Nässjö MK/Nässjö MK Opel Corsa
C Jonas Glad/Magnus Görling Team Skogsåkarna Tranås/Team Skogsåkarna Tranås Opel Ascona B
C Lasse Hasselgren/Kent Gustafsson Kolsva MS/Kolsva MS Saab 900
C Anton Geijersson/Kim Petersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Hejdu Hejdu Racing
C Alexander Broberg/Rickard Broberg SMK Nyköping/Värmdö MK Opel Astra
C Johan Norss/Marie Axelsson Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna VW Golf
C Kent Sandell/Niclas Forsell Nässjö MK/Nässjö MK VW Golf
C Jonna Olsson/Patrik Johansson Katrineholms MK/Smk Nyköping VW Golf
C Adrian Fredin/Rasmus Brask-Nilsen Hällefors MK/Linköpings MS Opel Ascona B
C Hampus Larsson/Robin Rosengren Kristianstads Mk/Kristianstad mk Toyota Corolla
Klass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400c (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Christian Pettersson/Johnny Hjelm Åtvidabergs MK/Msk kvarnvingarna Volvo 940
B Claes Gustafsson/Linda Björklund Gränna MK/Kinds MK Volvo 244
A Thomas Karlsson/Patrik Berglund S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MK Volvo 940 Augustinssons Måleri
B Alexander Axelsson/Nellie Karlsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 AssistanceKåren
B Markus Svensson/Mattias Forsell Älmhults MK/Älmhults MK Volvo 244
B Kjell Hansson/Henrik Johansson Stenungsunds MS/Dals MK Volvo 242
A Leif Axelsson/Jesper Gunnarsson S:a Sunnerbos MK/S:a Sunnerbos MK Volvo 940 Augustinsson Måleri
A Bo Fransson/Timmy Berntsson Växjö MS/Växjö MS Volvo 940
B Jörgen Gerhardson/Hans Peter Svensson Vetlanda RRC/ Volvo 940
B Conny Martinsson/Magnus Nieminen Wäxjö MS/ Citroen AX Sport
B Robert Bertilsson/Sonny Bergholm Vetlanda RRC/ Volvo 850
A Hans Fransson/Daniel Fransson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
B Christoffer Lund/Victor Karlsson Kullings MS/Vimmerby MS Volvo 940
A Stefan Stigemyr/Aki Eronen Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
B Rasmus Thulin Johansson/Sanna Magnusson Skillingaryds MK/ Volvo 940 Hejdu Hejdu Racing
B Marcus Johansson/Christian Johansson Karlskrona AK/Karlskrona AK Suzuki Swift GTI
Klass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc (Antal startande: 31)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Magnus Spjuth/Jimmy Spjuth Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 240
C Viktor Zettergren/Marcus Jansson Wäxjö MS/Storfors MK Volvo 244
C Bengt Johansson/Ingrid Holtemark Toarps MK/Toarps MK Volvo 850 Team MPRE Motorsport
C Patrik Tor/Anna Gerebo Nässjö Motorklubb/Nässjö Motorklubb Volvo 940
C Arvid Tobiazon/Carl Tobiazon Ryds MK/Ryds MK Volvo 240
C Anders Malm/Jonas Malm Ydre MK/Ydre MK Volvo 240
C Simon Johansson/Anton Johansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
C Hans Petersson/Pontus Petersson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940 JF-AUTODELAR Vimmerby
C Mikael Ingemansson/Björn Bergstrand Hästveda FRC/Osby MK Volvo 244
C Bo Karlsson/Sam Karlsson Ryds MK/Grimslövs MS Volvo 940
C Torbjörn Karlsson/Johanna Jansson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 944
C Mattias Hansson/Ella Hansson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 740
C Joakim Gustafsson/Tobias Lindgren SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 242
C Victor Johansson/Ulf Nilsson Ryds MK/Ryds MK Volvo 940 Lightspeed Motorsport
C Martin Nygårdh/Linda Vallittu Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
C Gert Karlsson/Wilma Daag-Gustafsson MK Brinkarna/Gränna MK Volvo 940
C Christian Gustafsson/Niclas Melin Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 240
C Kevin Athley/Anton Ahlberg Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 240
C Martin Zettervall/Julius Harsten Hästveda FRC/Hässleholm MK Volvo 940 Team Osby bilservice
C Mattias Andersson/Andreas Hellström SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 244
C Marcus Kjellkvist/Björn Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryd MK Volvo 940
C Joel Larsson/Ingmar Lund Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
C Christopher Gustafson/Boo Hidsjö MK Kinda/MK Kinda Volvo 940 HG Trafik AB Transporter & Billackering
C Jim Andersson/Niklas Svensson Norrahammars MK/Södra Sunnerbo MK Volvo 944
C Veronica Blomquist/Roland Blomquist Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Emma Svensson/Frida olofsson Ljungby MK/Hässleholms mk Volvo 244
C Anders Lindén/John-Erik Johnsson Pilatorps MK/Pilatorps MK Volvo 244 Gunnars Motorsport
C Marcus Jansson/Carl Larsson SMK Örebro/ Volvo 242
C Emil Claesson/Torbjörn Claesson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 740
C Viktoria Johansson/Joakim Nygård Kullings MS/Kullings MS Volvo 242
C Andreas Johansson/Johan Emilsson Skillingaryd/
Klass 5: A-B-C förare: Appendix K. Bilar upp till 1969 (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Stellan Östlingh/Kalle Pilkrantz SVKG/SVKG BMW 2002 Ti
Klass 6: A-B-C förare: Appendix K. Bilar 1970-1975 (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Peter Sanell/Jan Sönne Anderstorp RC/Anderstorp RC Saab 99 EMS
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johansson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS 2000
A Hans Gustafson/Veine Svensson MK Kinda/Ydre MK Saab V4 HG-Trafik AB Transporter&Billackering
A Thomas Thelin/Magnus Thelin BMK Uddevalla/BMK Uddevalla VW
A Sören Carlsson/Göran Svensson Team skogsåkarna/SHRA Mantorp Opel Ascona A
A Gert Bengtsson/Ulf Thörjesson Ryds MK/Ryds MK Volvo Amazon
C Joakim Hansson/Mikael Hansson Grimslöv MS/Grimslövs MS Opel Ascona A
Klass 7: A-B-C förare: Appendix K. Bilar 1976-1990, ej 4wd (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Michael Klar/Rickard Hedström Toarps MK/Kinds MK Volvo 242
A Hans Gustavsson/Håkan Swahnström Gränna MK/Norrahammars MK Toyota Starlet
A Magnus Lagerstam/Tim Lagerstam Kullings MS/Kullings MS Volvo 242
B William Andersson/Roger Dahlberg Vimmerby MS/Emådalens MK Volvo 242
C Christofer Svensson/Joakim Blansch Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 242
Klass 8 A-B-C förare: Max 74 (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Lars Jonsson/Viktor Jonsson SMK Valdemarsvik/SMK Valdemarsvik Volvo 142
A Kenneth Mariasin/Michael Mariasin MK Kinda/MK Kinda Volvo 142 HG-Trafik AB Transpoter & billackering
C Mikael Grahn/Hugo Grahn Ydre MK/Ydre MK Volvo 142 Tornby Bilteknik AB
C Fredrik Dalqvist/Jan Dalqvist Kullings MS/Kullings MS Ford Escort mk1
B Per Larsson/Preben Hansen Ryds MK/Anderstorp RC Saab 96
Klass 9: A förare: 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special (Antal startande: 17)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A David Lindström/Anders Nilsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Plombo Motor
A Åke Månsson/Tommy Olsson Asarums MS/Asarums MS Volvo 240
A Håkan Tagesson/Anders Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
A Peder Hadarsson/Robert Norss Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
A Yngve Tjörnbo/Sören Johansson Tjust MK/Tjust MK Toyota Corolla
A Lars Engström/Kurt Wilsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Janne Kristiansson/Eva Ottosson Wäxjö MS/Gullabo RC Volvo 944 www.teammoheda.se
A Robert Karlsson/Michael Exenberger Ljungby Motorklubb/Ljungby Motorklubb VW Golf
A Per Löfqvist/Lars Pettersson Skene MS/Toarps MK BMW M3
A Magnus Carlsson/Stefan Fransson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
A Stefan Johansson/Jakob Sandberg Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
A Daniel Wall/Henrik Johansson MSK Kvarnvingarna/Ydre MK Volvo 240
A Rune Karlsson/Robin Samuelsson Kullings MS/ Volvo 940
A Jonas Bloom/Magnus Lundgren Norrahammars mk/Norrahammars mk Volvo 940
A Mathias Bengtsson/Patric Johansson Ryds MK/Ryds MK Toyota Starlet
A Johan Axelsson/Torbjörn Romedahl Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
A Christian Svensson/Emelie Svensson ARC/Skillingaryds MK Peugeot 206 RC
Klass10: B-förare: 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Peter Jonasson/Lina Jonasson Ydre MK/Ydre MK Volvo 240
B Henrik Tagesson/Andreas Johansson Nybro AC/Nybro AC Volvo 740
B Anders Melin/Tom Törngren Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 240
B Håkan Olsson/Christer Alfredsson Asarums MS/Asarums MS Volvo 940
B Tomas Lövdahl/Ola Pettersson Team Skogsåkarna/ Volvo 240
B Jonas Eriksson/Tommy Sävevik Kullings MS/Vara MK Volvo 940
B Pierre Melin/Åke Melin Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 240
B Lasse Carlsson/Jocke Schandersson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo
B Simon Adolfsson/Jimmy Hjelm Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
B Fredrik Lundberg/Torbjörn Carlberg SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 240
B Ronny Hultman/Anders Svensson SMK Valdemarsvik/Mk Ramunder Volvo 242
B Andreas Axelsson/Mattis Olsson Grimslövs MS/Gullabo RC VW Golf
B Anton Claesson/Johan Ingvaldsson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 242
B Rolf Andersson/Christopher Zeijlon Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
B Mattias Ledin/Valkyria Edlund MK Kopparberg/Mälaröarnas MK Peugeot 208 R2 Ledin Motorsport
B Joacim Wigertson/Annie Hellstadius Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
Klass11: C-förare: 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Rasmus Linddahl/Tobias Persson Norrahammars MK/ Volvo 240
C Johnny Ekeflo/Johan Fridlund Team Skogsåkarna/ VW Golf ll
C Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Volvo 240 Team KåCe Bilservice
C Per Bondesson/Sten Bondesson Gullabo RC/Gullabo RC Volkswagen Golf Gti 16v
C Mattias Brindmark/Nell Brindmark Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242
C Daniel Roth/Samuel Ohlsson Karlskrona AK/Karlskrona AK Volvo 740
C Peter Lindén/Thomas Lindén Pilatorps MK/ Volvo 244 Gunnars Motorsport
C Tobias Göransson/Pher Göransson Boxholms MK/Boxholms MK Volvo 940
Klass12: A-B-C-förare: 4WD (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Markus Theorin/Henrik Söderkvist Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Mitsubishi EVO VII Bergfors Snickerifabrik
A Bengt Thorsell/Ida Blomqvist Thorsell Skara MK/Skaraborgs Sportvangsklubb Ford Fiesta