Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 152
Föråkare (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Jan Gustafsson/Annika Evertson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940
C Sten Wallin/Anders Lind Sportvagnssällskapet i Jönköping/Sportvagnssällskapet i Jönköping Porsche 911
Debutant (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
D Esko Siren/Anna-Lena Persson Gullabo RC/Gullabo RC Opel Corsa E.s Racing
D Arvid Johansson/Hampus Nilsson Gullabo RC/Gullabo RC Vw Golf
Klass U: Ungdomsrally (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Calle Carlberg/Torbjörn Carlberg Nässjö MK/SMK Eksjö Audi 80
U Oscar Arvidsson/Andreas Arvidsson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf LARSSONS PLÅTSLAGERI
U Emma Wallman/Bo Wallman Gullabo RC/Karlskrona AK Volvo 940
U Victor Hansen/Jens Hansen SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940 TEAM RALLYSHOP.SE
U Hampus Ströbeck/Torbjörn Ströbeck Höörs MK/Höörs MK Volvo 940
U Anton Johansson/Göran Söderström Wäxjö MS/Ryds MK Volvo 240
U Tim Lagerstam/Madelen Lagerstam Kullings MS/Kullings MS Volvo 242
Klass 1: A-B förare Grupp E (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Andreas Lexander/Martin Olsson Kristianstad MK/Kristianstad MK Ford Focus
A Patrik Pettersson/Lars Nordh Ydre MK/Ydre MK Opel Astra
A Stefan Ottosson/Patrik Ottosson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC VW Golf 4
A Jesper Larsson/Steffen Rosengren Kristianstads MK/Kristianstads MK Toyota Corolla Larsson Rally
B Hampus Larsson/Anna Larsson Kristianstads MK/Kristianstad MK Toyota Corolla LarssonRally
B Markus Jarl/Marcus Sahlberg Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 740
B Johan Broman/Rickard Adelind Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Toyota Corolla
B Lars Svensson/Jonas Svensson Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
B Timmo Helgesson/Ulf Eriksson Vimmerby MS/Oskarshamn RRC Saab 900
A Morgan Olsson/Andreas Pettersson Vimmerby MS/SMK Valdersmarsvik Golf 4
Klass 2: C-förare Grupp E (Antal startande: 21)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Marcus Johansson/Carl Johansson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf
C Robin Håkansson/Jennie Blansch Gullabo RC/Skillingaryds MK Opel Astra Agi Gullabo rallydäck
C Lillemor Harrysson/Lotta Fors Vmmerby MS/ VW Golf
C Magnus Lundin/Carolina Stein Nässjö MK/Nässjö MK Opel Corsa
C Marcus Stendal/Jesper Stendal Norrahammars MK/Norrahammars MK Opel Astra G Odensjööstergård.se
C Claes Örnskog/Patrik Holm Gränna MK/Norrahammars MK WW Golf
C Anneli Johnzon/Peter Dahlsund Varbergs MK/Varbergs MK VW Golf II
C Anton Geijersson/Madeleine Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Hejdu Hejdu Racing
C Christoffer Gustafsson/Åke Särnå Nässjö MK/Nässjö MK BMW 316
C Per Hellström/Kristian Gustavsson Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
C Gustav Lindfors/Kevin Athley Hässleholms MK/Wäxjö MS Golf
C Erik Lindfors/Viktor Karlsson Hässleholms MK/Nybro AC VW Golf
C Torbjörn Romedahl/Mattias Sjögren Nässjö MK/ VW Golf
C Kennie Frostensson/Johanna Orebring Olofströms MK/Wäxjö MS VW Golf 2
C Fredde Hallgren/Roger Erlandsson Nässjö MK/Eksjö MK Audi A3
C Göran Klevenhed/Erik Klevenhed Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
C Jonas Glad/Fredrik Skillermark Team Skogsåkarna/ Volvo 244
C Jonas Andersson/Markus Hansson Gullabo RC/Gullabo RC Saab 99
C Emil Johansson/Alexander Björnsson Falköpings MK/Anderstorp RC Volvo 244
C Anders Frostensson/Julius Harsten Olofströms MK/ VW Golf 2
C Martin Olsson/Magnus Olsson Gullabo RC/ VW Golf Gullabo Rally 0486-21851
Klass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400c (Antal startande: 18)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Thomas Karlsson/Patrik Berglund S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MK Volvo 940 Augustinssons Måleri
B Claes Gustafsson/Anders Pettersson Gränna MK/Gränna MK Volvo 244
B Roger Ohlsson/Renee Andersson Fjärås MK/Fjärås MK Volvo S70 MPRE MOTORSPORT
B Mattias Erelt/Thomas Comstedt Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 740
A Christer Westerdahl/Sabine Eggert Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
A Peo Kindgren/Lars Jansson Åtvidabergs MK/ Volvo 940
A Jan Wigertson/Urban Erlandsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 850
B Jimmy Alfredsson/Linda Sjölin SMK Örebro/Flens MS Volvo 940
A Per-Ola Pettersson/Agne Josefsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
B Olof Andersson/Martin Zettervall Osby MK/Hästveda FRC Volvo 940
A Stefan Stigemyr/Jerry Eriksson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
B Christoffer Lund/Erik Stenberg Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Alexander Axelsson/Anders Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 AssistanceKåren
A Jimmie Ivarsson/Pasi Hildingsson Emådalens MK/ Volvo 940
B Roger Petersson/Albertina Ljung Lessebo MK/ Volvo 940
B Johan Axelsson/Samuel Toftgård Skillingaryds Mk/Skillingaryds MK Volvo 240
B Olliver Axelsson/Robert Värmsjö Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
B William Andersson/Roger Dahlberg Vimmerby MS/Emådalens Mk Volvo 940
Klass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc (Antal startande: 32)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Viktor Zettergren/Helén Zettergren Wäxjö MS/ Volvo 244
C Patrik Tor/Anna Gerebo Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
C Sam Karlsson/Bo Karlsson Grimslövs MS/Ryds MK Volvo 244
C Simon Johansson/Todd Williamsson Wäxjö MS/ Volvo 940
C Arvid Tobiazon/Carl Tobiazon Ryds MK/Ryds MK Volvo 240 Jerrys Motorsport
C Lennart Karlsson/Oscar Karlsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Anders Malm/Anders Andersson Ydre MK/Va östergötland MK Volvo 240
C Jimmy Spjuth/Jonas Eklund Norrahammars MK/ Volvo 240
C Robin Thörnberg/Oscar Almqvist VRRC/Vetlanda RRC Volvo 240
C Mattias Hansson/Ella Hansson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 740
C Veronica Blomquist/Roland Blomquist Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Mattias Andersson/Roger Andersson SMK Eksjö/Nässjö MK Volvo 244
C Markus Nilsson/Kim Nilsson Gullabo RC/Gullabo RC volvo 240
C Stefan Fransson/Magnus Carlsson Växjö MS/Växjö MS Volvo 940
C Christian Gustafsson/Sophie Lundqvist Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
C Torbjörn Karlsson/Johanna Jansson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 944
C Frans Harrén-Söderbäck/Patrik Johansson SMK Nyköping/SMK Nyköping Suzuki Swift MK1
C Victor Johansson/Ulf Nilsson Ryds MK/Ryds MK Volvo 940 Lightspeed Motorsport
C Adam Håkansson/Dennis Kullberg Asarums MS/Asarums MS Volvo 940 Lightspeed Motorsport
C Mats Karlsson/Patrick Rönning Vimmerby MS/ Volvo 940
C Daniel Fransson/Emma Fransson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
C Joel Larsson/Oskar Lewinsson Kullings MS/Kullings Ms Volvo 240
C Marcus Kjellkvist/Björn Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Mikael Ingemansson/Björn Bergstrand Hästveda FRC/Osby MK Volvo 244
C Patrik Snygg Zimmerman/Mattias Snygg Jönköpings MK/Jönköping Volvo 244 Taberg Åkeri AB
C Peter Lindman/Lars Johansson Falköpings MK/Vara MK Volvo 940 Lindman Motorsport
C Stig Christensen/Kristina Lindman Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 940
C Johannes Josefsson/Malou Papp Skillingaryds MK/ volvo 940
C Martin Jansson/Daniel Eriksson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
C Tommy Hammarlund/Hanna Zettervall Ljungby MK/Hästveda FRC Volvo 940
C Oscar Åkerhag/Börje Åkerhag Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Joakim Gustavsson/Tobias Lindgren SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 240
Klass 5: A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975, ej 4WD (Antal startande: 6)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Ola Bengtsson/Emil Svensson Olofströms MK/Olofströms MK Saab 96 V4
A Gert Bengtsson/Ulf Thörjesson Ryds MK/Ryds MK Volvo Amazon
A Rune Nilsson/Elias Nilsson SMK Hörby/SMK Hörby Opel Ascona A
A Sören Carlsson/Göran Svensson Team skogsåkarna/SHRA Mantorp Opel Ascona A
C Jens Andersson/Roger Myhre Olofström MK/Olofström MK Volvo 142
C Johnny Sundström/Anton Sundström Vara MK/Vara MK Opel Ascona
Klass 6: A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WD (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Mats Karlsson/Lars-Olof Gustafsson Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 242 Team Skeppsbrons
A Fredrik Hulterskog/Mikael Cnattingius Norrahammars MK/Skillingaryds MK Opel Ascona
A Thomas Thelin/Magnus Thelin BMK Uddevalla/BMK Uddevalla Fiat 131 Abarth
A Hans Gustavsson/Hans Janeman Gränna MK/Gränna MK Toyota Starlet
Klass 7: A-B-C-förare: Max 74, (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Lars Jonsson/Tomas Tholander Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 142
C Anders Johansson/Jan-Olof Pettersson Mariestads MS/Götene MK Volvo 142
A Magnus Friman/Pauline Friman Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 142 dekaltrim.nu
A Mikael Ring/Lars Magnus Lennartsson Nybro RC/ Volvo 142
C Mikael Grahn/Hugo Grahn Ydre MK/Ydre MK Volvo 142 Tornby Bilteknik AB
Klass 8: A-B-C-förare: Grupp H Classic (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Stefan Johansson/Jakob Sandberg Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
A Karl-Erik Forsman/Ulf Mäe Botkyrka MK/Taxinge MK Opel Manta B 2,0
B Lennart Gerths/Oskar Gerths Tjust MK/Tjust MK Volvo 242
B Björn Borgqvist/Daniel Borgqvist Olofströms MK/Olofströms MK BMW 325
A Fredrik Karlsson/Nellie Karlsson Anderstorps RC/Skillingaryds MK Volvo 242
Klass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Niclas Melin/Hans Melin Nässjö MK/ Golf 3
A David Lindström/Mathias Modin Skillingaryds MK/Norrahammars MK Volvo 940 Plombo Motor
A Peder Hadarsson/Robert Norss Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
A Lars Engström/Kurt Wilsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 Jerry`s Motorsport
A Magnus Görling/Rickard Ripenås Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
A Urban Borg/Joakim Storm Vetlanda RRC/Nässjö Mk Volvo 940
A David Pettersson/Ida Lidebjer Granberg Asarums MS/V:a Östergötlands MK Volvo Lightspeed Motorsport
A Victor Karlsson/Thomas Gustavsson Vimmerby MS/Emådalens MK Ford Fiesta R2
A Per Löfqvist/Ulrik Gustavsson Skene MS/Nässjö MK Toyota Corolla
A Pontus Berglund/Peter Berglund SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940
A Mats Norss/Lasse Pettersson Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Honda Civic
A Håkan Tagesson/Anders Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 240
A Mattias Ledin/Valkyria Edlund MK Kopparberg/Mälaröarnas MK Peugeot 208 R2 Ledin Motorsport
A Janne Kristiansson/Per-ivar pi Hellberg Wäxjö MS/Osby mk Volvo 944
A Tomas Alexandersson/Björn Jacobsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Opel Kadett
A Daniel Wall/Lina Jonasson MSK kvarnvingarna/Ydre MK Volvo 240
Klass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special. (Antal startande: 14)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Daniel Karlsson/Ulf Norss Nässjö MK/Team skogsåkarna Volvo 940
B Håkan Olsson/Christer Alfredsson Asarums MS/Asarums MS Volvo 940
B Anders Melin/Torbjörn Säll Nässjö MK/ Volvo 240
B Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Volvo 240 Team KåCe Bilservice
B Rasmus Thulin Johansson/Mats Johansson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 242 Hejdu Hejdu Racing
B Sune Lorentzson/Dan Sjöqvist Skillingaryds MK/Anderstorp RC Opel Kadett GSI
B Henrik Tagesson/Michael Andersson Nybro AC/ Volvo 740
B Tomas Lövdahl/Alexander Evertsson Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 240
B Kent Johansson/Lotta Strand Falköpings MK/ Volvo 240
B Lars Gillberg/Christian Olofsson Asarums MS/Asarums MS Volvo 244
B Rasmus Lundh/Malin Borring V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 242
B Fredrik Lundberg/Filip Lundberg SMK Eksjö/SMK Eksjö Volvo 240
B Joakim Hansson/Fabian Källström Grimslöv MS/Lessebo MK Volvo 740
B Emil Johansson/Andreas Andersson SMK Motala/VÖMK Volvo 940
Klass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special. (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Andreas Elfver/Robin Lindblom Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
C Johnny Ekeflo/Henrik Larsson Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna VW Golf ll
C Magnus Grahn/Jörgen Andersson Gränna MK/ Opel Astra
C Rickard Petersson/Oscar Svensson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 240
C Per Bondesson/Sten Bondesson Gullabo RC/Gullabo RC Volkswagen Golf Gti
C Pär Henrik Andersson/Cajsa Carlsson Eskilstuna MK/Eskilstuna Golf 1
C Jörgen Hildingsson/Charlotte Hildingsson Kristianstad MK/Kristianstad MK Volvo 242
C Kenny Andersson/Steinar Bakkland Olofströms MK/Kristianstad MK Golf 2
C Peter Lindén/Thomas Lindén Pilatorps MK/ Volvo 244
C Hampus Jakobsson/Pontus Jakobsson SMK Nyköping/SMK Nyköping Volvo 240
Klass 12: A-B-C förare 4WD, ingår ej i Bilsport Rallycup (Antal startande: 0)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare