Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 160
Föråkare. OBS!! Måste vara godkänd av arrangören (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Håkan Pettersson/Peter Lindén Tjust MK/Tjust MK Ford Escort
C Emil Karlsson/Filip Henningsson Ljungby MK/ Volvo 240
A Roger Rooth/Klas Petersson Ryds MK/Ryds MK Saab
A Stefan Stigemyr/Jerry Eriksson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK TBA
B Micke Lindh/Andreas Norström MK Team Westom/Linköpings MS Volvo 240
Ungdomsrally (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Calle Carlberg/Torbjörn Carlberg Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
U Johan Jacobson/Hans Andreasson Kullings MS/Kullings MS Audi 80
U Viktor Linde/Rolf Linde Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 242 Team Carpart1
U Emil Friman/Andreas Friman Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940
Klass 1: A-B förare Grupp E (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Nicklas Eriksson/Per-Arne Axelsson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf
B Oscar Arvidsson/Isak Arvidsson Gullabo RC/Gullabo RC Toyota Corolla LARSSONS PLÅTSLAGERI
A Tomas Östermyr/Gunnar Larsson Alingsås MK/Alingsås MK Toyota Corolla
A Dennis Pettersson/vakant Skillingaryds MK/ Ford Focus
B Keith Wennberg/Hans Wennberg Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
A Stefan Ottosson/Susann Rubiano Vetlanda RRC/ VW Golf 4
B Lars Svensson/Mikael Creutz Hässleholms MK/Målilla MK VW Golf
B Kevin Andersson/Jonathan Johansson Skillingaryds MK/Grimslövs MS Toyota Corolla
B Timmo Helgesson/Vakant Vimmerby MS/ VW Polo Hagestigs Motorsport
A Kurt Ekelund/Daniel Andersson Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
Klass 2: C-förare Grupp E (Antal startande: 19)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Johannes Ljungbäck/Marcus Gadd Hässleholms MK/Hässleholms MK Volvo 740
C Elias Lörd/Magnus Lörd Hässleholms MK/Hyllinge MS Honda Civic
C Jakob Sandberg/Ronny Borg Norrahammars MK/VIP VW Golf
C Magnus Lundin/Carolina Stein Nässjö MK/Nässjö MK Opel Corsa
C Niklas Ahlberg/Christian Keränen Toarps MK/Toarps MK Volkswagen Golf
C Thomas Olofsson/Juha Haukilathi Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf
C Anders Hugosson/Joakim Gustafsson Wäxjö MS/Wäxjö MS Vw Golf
C Christer Brunnegård/Emil Ivarsson Kullings MS/Kullings MS Audi 80
C Jimmy Tykesson/Linda Nilsson S:a Sunnerbos MK/S:a Sunnerbos MK Opel Ascona B
C Simon Vernersson/Hans-Peter Picher Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Astra
C Peter Lanner/Tba Vara Mk/Vara Mk Vw Golf
C Martin Bysén/Robin Davidsson Ryds MK/Nybro AC Volvo 244
C Jonas Svensson/Chatrin Söderberg Hässleholms mk/Södra sunnerbos mk Vw Golf
C Jonas Molin/Daniel Molin Skene MS/Skene MS Toyota Corolla
C Louise Blansch/Sanna Magnusson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Astra
C Linus Hedström/Simon Liljekvist Mk brinkarna/Mk brinkarna Volvo 740
C Anton Bredin/Simon Bolsgård Vimmerby ms/Skillingaryds mk Vw Golf mk1
C Frida Andersson/Jonas Andersson Gullabo RC/Gullabo RC Saab 99
C Göran Klevenhed/Erik Klevenhed Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
Klass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N <1400 (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Anders Ericson/Mikael Lindén Toarps MK/Toarps MK Volvo 850
B Pär Johansson/Niklas Andersson Eskilstuna MK/Eskilstuna MK Volvo 240
B Christian Pettersson/Jonny Hjelm Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940
B Mattias Erelt/Thomas Comstedt Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 740
B Arvid Tobiazon/Carl Tobiazon Ryds MK/Ryds MK Volvo 240 Jerrys Motorsport
A Göran Wigertson/Carola Roos Johansson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Jan Wigertson/Viktor Edling Kullings MS/Kullings MS Volvo 850
A Thomas Karlsson/Patrik Berglund S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MK Volvo 940 Augustinssons Måleri
A Christer Westerdahl/Marie-Louise Westerdahl Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
A Tobias Malm/Bengt Svensson Anderstorps RC/Anderstorps RC Volvo 940
A Göran Adolfsson/Tobias Petersson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
B Christian Gustafsson/Sophie Lundqvist Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
A Pierre Melin/Åke Melin Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 940
B Robin Thörnberg/Marika Andersson VRRC/VRRC Volvo 940
B Markus Svensson/Joakim Svensson Älmhults MK/Älmhults MK Volvo 940
B Andreas Hultström/Markus Theorin SMK Nyköping/Skillingaryds MK Volvo 940 OpusBilprovning.se
Klass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N <1400 (Antal startande: 24)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Hampus Wallin/Elinor Thörnberg Vetlanda Rally Racing klubb/ Volvo 940
C Ted Malm/Katharina Malm Arlövs MC/Arlövs MC Volvo 240 Lundellsmotorsport
C Andreas Petersson/Ella Bergström SMK Valdemarsvik/SMK Valdemarsvik Volvo 940
C Jonas Gustavsson/Ulf Olsson Hässleholms MK/MK Falcon Volvo 240
C Börje Johansson/Ingrid Johansson Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
C Thomas Kurtsson/Sara Kurtsson Skillingaryds MK/Skillingaryd MK Volvo 940 Kurtssons entrepenad
C Daniel Wärnlund/Erik Ohlsson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
C Christer Alfredsson/Karl-Gustav Askmyren Asarums MS/Asarums MS Volvo 940
C Martin Nygårdh/Emmelie Larsson Kullings MS/ Volvo 240
C Agne Josefsson/ Skillingaryds MK/ Golf Gti 16v
C Patrik Tor/Inge Petersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Jacob Fransson/Johan Fransson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 240 Team BBG
C Johannes Josefsson/Malou Papp Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Simon Johansson/Todd Williamsson Wäxjö MS/ Volvo 940
C Patrik Snygg/Mattias Snygg Jönköpings MK/Jönköping Volvo 944 Tabergs Åkeri AB
C Börje Åkerhag/Oscar Åkerhag Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
C Joel Larsson/Oskar Lewinsson Kullings MS/Kullings Ms Volvo 240
C Emma Wallman/Bo Wallman Gullabo RC/Karlskrona AK Volvo 940
C Joel Norqvist/Tommy Andersson SMK Trollhättan/SMK Trollhättan Volvo 244
C Christopher Gustafson/Boo Hidsjö MK Kinda/MK Kinda Volvo 940 Hycklinge Bensin & Service AB
C Markus Nilsson/Leif Håkansson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240 voc
C Benny Enström/Jacob Brandt Skillingaryds MK/ Volvo 940 kurtsson entrepenad
C Erik Axelsson/Evelina Kurtsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Kurtssons Entreprenad
C Hjalmar Petersson/Stefan Petersson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 940
Klass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975 (Antal startande: 13)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Peter Sanell/Jan Sönne Anderstorp RC/Anderstorp RC Saab 99 EMS
C Urban Westerström/Mattias Didrik Eksjö FRC/Eksjö FRC Volvo 164
A Jonas Nelson/Anders Holm Silverdalens MSK/Grimslöv MS Opel Ascona A
A Björn Yngvesson/Håkan Swahnström Norrahammars MK/Norrahammars MK Opel Kadett rally
C Anders Danling/Linus Danling Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4
A Thommy Lundgren/Daniel Andersson Kullings MS/Kullings MS Saab 96 V4
A Thomas Thelin/Magnus Thelin BMK Uddevalla/BMK Uddevalla vw 1302 rs
A Sören Carlsson/Göran Svensson Team skogsåkarna/SHRA Mantorp Opel Ascona A
C Johnny Andersson/Anette Andersson Gullabo Rc/Gullabo Rc Volvo 142
B Hannu Saikanmäki/Emil Svensson Olofströms MK/Olofströms MK Ford Escort RS 2000
C Magnus Folkesson/Bengt-Evert Johansson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 142
B Anders Malm/Anders Andersson Ydre MK/Va Östergötland MK Opel Ascona A Team Korvgubbens Motorsport
C Alexander Alexandersson/Margareta Johansson Vimmerby MS/Vimmerby MS Opel Ascona A JF Autodelar & Polyform.se
Klass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wd (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Morgan Olsson/Björn Jacobsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 240
A Mats Karlsson/Lars-Olof Gustafsson Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 242
C Tommy Karlsson/Urban Bohlin SMK Trollhättan/SMK Trollhättan SAAB 99 EMS 16V
A Hans Gustavsson/Björn Gustavsson Jönköpings MK/Jönköpings MK Toyota Starlet
B Sune Lorentzson/Dan Sjöqvist Skillingaryds MK/Anderstorp RC Opel Kadett GSI
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johanson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS1800
A Kjell Fransson/Per-Olof Eriksson Vimmerby MS/Mönsterås MK Renault Alpine
B Peter Jonasson/Lars Jansson Ydre MK/Åtvidabergs MK Opel Ascona B Kisa Elbyrå
A Fredrik Ekenved/Markus Börjesson Göteborgs MF/Älvbygdens MK Volvo 240
Klass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regle (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Magnus Friman/Pauline Friman Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 142 Dekaltrim.nu
C Jörgen Andersson/Johan Westerfjärd Höglandets MS/Höglandets MS Volvo 142
A Mikael Ring/K-G Eriksson Nybro RC/Älmhults Ms Volvo 142
Klass 8 A-B-C förare: Grupp H Classic (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Karl-Erik Forsman/Emma Lindström Botkyrka MK/Skillingaryds MK Opel Manta B Plombo Motor
B Tomas Christiansen/Hanna Christiansen Gullabo RC/ Volvo 242
A Åke Månsson/Tommy Olsson Asarums MS/Asarums MS Volvo 240
A Fredrik Karlsson/ Anderstorp RC/ Volvo 242
Klass 9 A förare: 2WD (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A David Lindström/Jessica Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds mk Volvo 940 Plombo Motor
A Lars Engström/Kurt Vilsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 Jerry`s Motorsport
A Johan Kastenman/Terese Lennartsson Kristianstad MK/Lunds AC Volvo 940
A Mattias Ledin/Valkyria Edlund MK Kopparberg/Mälaröarnas MK Peugeot 208 R2 Ledin Motorsport
A Urban Borg/Joakim Storm Vetlanda RRC/Nässjö MK Volvo 940
A David Pettersson/Robert Goude Asarums MS/Asarums MS Toyota Starlet Lightspeed Motorsport
A Håkan Tagesson/Anders Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
A Per Löfqvist/Vakant Kinds MK/ BMW M3
A Janne Kristiansson/Jimmi Svensson Wäxjö MS/Anderstorp RC Volvo 944
A Tobias Gustafsson/Johan Björnsson Ydre MK/VÖMK Volvo 940 Team korvgubbens motorsport
A Peo Kindgren/Hans Rocklöv Åtvidabergs MK/ Volvo 242 Klädhuset I Falerum
A Johan Axelsson/Torbjörn Romedahl Nässjö MK/Nässjö MK
A Yngve Tjörnbo/Anders Tildemyr Tjust MK/Vimmerby MS Volvo 944
A Jonas Sandgren/Robin Bäckström Falköpings MK/Falköpings mk Volvo 940 A Berggrens bilservice i floby
A Peder Hadarson/Robert Norss Team Skogsåkarna/Höglandets MS Volvo 940
A Victor Karlsson/Thomas Gustavsson Vimmerby MS/Emådalens MK TBA
Klass10: B-förare: 2WD (Antal startande: 21)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Markus Jarl/Kristian Gustavsson Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 240
B Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Anders Jangeby/Johan Hultberg Nässjö MK/Gränna MK BMW 325
B Claes Gustafsson/Rickard Ripenås Gränna MK/Team Skogsåkarna Volvo 242
B Thomas Bönnermark/ SMK Nyköping/ Volvo 940
B Jimmie Cederqvist/Hans Sjödahl / Ford Fiesta
B Håkan Olsson/Linus Olsson Asarums MS/ Volvo 940
B Jim Johansson/ Falköpings MK/ Citroën C2 R2
B Peter Lundgren/Roger Larsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 242
B Johan Broman/Rickard Adelind Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 940
B Hampus Classon/Tobias Karlsson Gullabo Rc/Gullabo Rc Opel Ascona
B Mats Adolfsson/Roger Andersson Nässjö MK/Nässjö MK Skoda Fabia R2
B Ingmar Lund/Kai-Ove Andersson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Anders Melin/Linda Fjordager Nässjö MK/Nässjö Mk Volvo 240
B Johnny Sundström/Anton Sundström Vara MK/Vara MK Opel Ascona
B Jimmy Alvarsson/Vakant Jönköpings motorklubb/ Volvo 940
B Erik Wiklund/ Älvbygdens MK/ Volvo 244
B Henrik Thagesson/VAKANT NYBRO AC/ VOLVO 740
B Marcus Holm/Vakant Fägre MK/ BMW Compact
B Kent Johansson/ Falköpings MK/ Volvo 240
B Christoffer Gustafsson/Roger Erlandsson Nässjö MK/ BMW Compact
Klass11: C-förare: 2WD (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Carl Mikaelson/Anton Mikaelson Skillingaryds MK/ Ford Fiesta Team Gällaryd Rally
C Anders Frostensson/Kennie Frostensson Olofströms MK/ Peugeot 306
C Mattias Brindmark/Peter Måhagen Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242
C Johnny Ekeflo/Lucas Ekeflo Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna VW Golf MK3
C Tim Hammarström/Robban Aniansson Älmhults MK/ Ford Fiesta ST
C Berndt Holgersson/Glenn Johansson Ljungby MK/Wäxjö MS Opel Ascona b
C Magnus Grahn/Claes Örnskog Gränna MK/Gränna Opel Ascona
C Torbjörn Karlsson/Mikael Karlsson Grimslövs MS/Grimslövs MS Bmw 325
C Adrian Ring/Fanny Jacobson Linköpings MS/Värmdö BK Volvo 940
C Gert Karlsson/Gustaf Thorebring MK Brinkarna/Ydre MK Volvo 940 Speedwriter Media & Motorsport
C Simon Axelsson/Sebastian Lindeborgh Älmhults mk/Älmhults mk Vw Golf 2
C Henrik Braun/Hanna Kjellvåg Asarums MS/Asarums MS Volvo 242
C Jan Kastenman/Josefine Gråberg Kristianstads MK/Kristianstads MK Volvo 940
C Adam Håkansson/Hannes Arvidsson Asarums MS/Asarums MS Volvo 940 Lightspeed Motorsport
C Kim Petersson/Vakant Skillingaryds MK/ Volvo 242 Sjöberg Motorsport
C Conny Andersson/Leif Gustavsso Älvbygde Mk/Älvbygdens MK Vovo 940
Klass12: A-B-C förare: 4WD, (Antal startande: 0)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
Klass D: Debutanter (Antal startande: 0)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare