Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 197
Föråkare (Antal startande: 6)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Claes Gustafsson/Linda Björklund Gränna MK/Kinds MK Volvo 244
C Ellen Phersson/Vakant VÖMK/ Ford Escort
B Peter Ärleskog/Jari Torvinen Oskarshamn RRC/Oskarshamn RRC Volvo 940
C Mikael Fransén/Christoffer Andersson Vetlanda RRC/-Vetlanda RRC VW Golf mk2
C Anders Lind/Kurt Bertilsson Sportvagnssällskapet i Jönköping/Sportvagnssällskapet i Jönköping Porsche 911
A Ola Strömberg/Brittmarie Ålund Nora MK/Nora MK Suzuki Swift 1300 Gti
6 A-för R2 . R2, Gr-H<1600cc,Gr-N 1601-2000cc (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Victor Karlsson/Jonas Sandberg Vimmerby MS/Norrköpings MK Ford Fiesta R2
A Erik Karlström/Ida lidebjer Granberg Nässjö MK/Västra Östergötlands MK Skoda Fabia R2
A Robert Scholander/Julia Svensson SMK Eksjö/Gullabo RC Citroën C2 R2 MAX
7 A-för R1B. R1B, Volvo org, Gr-F, Gr-N 1401-1600cc (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Kim Nilsson/Victor Hansen Osby MK/Hörby MK Volvo 940
A Tom Kristensson/Timmy Berntsson SMK Hörby/Wäxjö MS Volvo 940
A Christer Westerdahl/Marie-Louise Westerdahl Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
A Ingemar Månsson/Amelie Bergh SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940
A Ola Wingren/Anders Östberg SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940
A Anton Janson/John Hedlund kinds MK/Toarps MK Volvo 940
A Per-Ola Pettersson/Stefan Josefsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240
A Magnus Bengtsson/Håkan Pettersson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 940
A Per-Ola Thörnberg/Peter Modig Vetlanda RRC/Vara MK Volvo 240
8 A-för R1A. R1A, Gr-E, Gr-N 0-1400 cc (Antal startande: 5)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Stefan Ottosson/Sofie Adolfsson Vetlanda RRC/Nässjö MK VW Golf 4
A Carl Ryke/Joakim Amar Karlskrona AK/Karlskrona AK VW Golf Festo AB
A Thobias Svensson/Stefan Petersson SMK Hörby/Grimslövs MS VW Golf
A Hampus Böe/Markus Böe Filipstads MC/Filipstads MC Opel Vectra Kjellbergs AB
A Joakim Hiljeström/Benny Holmstrand Kullings MS/Kullings MS Suzuki Swift
3 A-B-C för R4 4wd (Antal startande: 11)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Roland Eliasson/Reine Lundqvist Östgöta Bilsportförening/Östgöta Bilsportförening Mitsubishi Lancer EVO VI
B Thomas Gustafsson/Sofie Svensson Wäxjö MS/Wäxjö MS Mitsubishi Lancer Evo IX
A Åke Jacobsson/Per Andersson Emådalens MK/Hässleholm MK Ford Focus
A Mikael Wehlin/Gustav Lindfors Hässleholms MK/Hässleholms MK Subaru Impreza
A Robin Adolfsson/Nicklas Ottosson Wäxjö MS/Wäxjö MS Mitsubishi Evo 9
A Robert Blomberg/Lars Andersson SMK Trollhättan/Dals MK Mitsubishi Lancer Evo X R4 OLearys Racing
A Anders Lundin/Cay Nyberg MK Rimo/Huddinge MK Skoda Octavia WRC JH Spårservice AB
A Ingvar Andersson/Adam Andersson Hässleholms MK/Hässleholms MK Subaru Impreza
A Joachim Grahn/Rickard Nilsson Simrishamns MK/Simrishamns MK Ford Focus WRC05
A Stoffe Nilsson/Esmeralda Gyllenswärd Hässleholms MK/Wäxjö MS Subaru Impreza WRX STI
A Patrik Johansson/Jesper Johansson Wäxjö Ms/Ryds Mk Mitsubishi Mirage R5 Team Nybe AB
4 A-för R3. R3, Gr-H 1601cc> (Antal startande: 34)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Pontus Berglund/Tim Hammarström SMK Hörby/Älmhults MK Volvo 940
A Urban Farbäck/Torleif Gustafsson Wäxjö MS/Wäxjö MS Opel Kadett Rally E
A Håkan Ståhl/Peter Ståhl Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Peugeot 206 Rc
A Håkan Tagesson/Anders Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
A Peder Hadarsson/Robert Norss Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
A Urban Hjärtfors/Ulrik Gustavsson Lessebo MK/Nässjö Mk Vw Golf 3 kitcar
A Lars Engström/Gunnar Flodén Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Jimmy Wessbo/Nina Jonasson Kullings MS/Wäxjö MS Volvo 940
A Fredrik Nilsson/Mikael Ottosson SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940
A Janne Kristiansson/Eva Ottosson Wäxjö MS/ Volvo 944 www.teammoheda.se
A Stefan Johansson/Jakob Sandberg Norrahammars MK/Norrahammars MK VW Golf
A Thomas Grönberg/Mikael Johansson Oskarshamns RRC/Älmhults MK Volvo 940
A Björn Oskarsson/Magdalena Oskarsson Huddinge MK/Huddinge MK Volvo 240
A Pierre Fransson/Daniel Mörn Edorsson Vimmerby MS/Katrineholms Mk VW Golf
A Jimmy Olsson/Conny Sundqvist Storfors MK/Storfors MK Volvo 940 HLService i Laxå AB
A Kristoffer Thörjesson/Mikael Jönsson Ryds MK/Ryds MK Opel Astra OPC
A Robert Andersson/Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna mk/63233 Opel Astra kitcar
A Magnus Johansson/Jonas Bergman Älmhults MK/Älmhults MK Volvo 940 NYBE AB
A Johan Green/Mats Jönsjö Hässleholms MK/Kristianstad MK VW Golf JGMark
A Leif Lindahl/Pål Ryke Karlskrona AK/Karlskrona AK Volvo 940 Festo AB
A Daniel Damberg/Torbjörn Kadebro SMK Motala Bil/Västra Östergötlands MK Volvo 940
A Jörgen Olsson/Mattias Bengtsson Ryds MK/Ryds MK Volvo 242
A Thord Johansson/Emil Månsson SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940 Konditori Boulevard Kristianstad
A Daniel Halldén/Per-Olle Andersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 740 Bergfors Snickerifabrik AB
A Christopher Zeijlon/Christofer Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 240 MECA SWEDEN AB
A David Bellborg/Kalle Lexe Ryds MK/Ryds MK VW Golf 3 Kitcar
A David Pettersson/Terje Plomen Asarums MS/SMK Valdermarsvik Volvo 242 Lightspeed Motorsport
A Mats Andersson/Mattias Edvardsson Mk Kinda/Linköpings MS Peugeot 306 GTI Appelskogsbil
A Hans Johansson/Alexander Harsten Olofströms MK/Hässleholms MK Volvo 240 NYBE AB
A Jonas Åkesson/Joakim Karlsson Karlskrona AK/Karlskrona AK Opel Ascona B
A Lars-Olof Holmberg/Johan Johansson Gotlands MF/SMK Valdemarsvik Opel Astra Nordhs lastmaskiner AB
A Christian Svensson/Emelie Svensson ARC/Skillingaryds MK Peugeot 206 RC
A Per Eriksson/Tobias Gunnarsson Emådalens MK/Emådalens MK Volvo 940
A Jonathan Emanuelsson/Eric Hult SMK Trollhättan/Kullings MS Volvo 940
5 A-B-C för Appendix K till 1990 års modell (Antal startande: 21)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Peter Sanell/Jan Sönne Anderstorp RC/Anderstorp RC Saab 99 EMS
C Christer Carlsson/C G Wilke Hässleholms MK/Hässleholms MK Volvo 122S
A Hans Gustavsson/Björn Gustavsson Gränna MK/Gränna MK Toyota Starlet
A Thomas Kristiansson/Calle Carlsson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 244
A Jonas Nelson/Anders Holm Silverdalens MSK/Grimslöv MS Opel Ascona A
B Börje Gustavsson/Lars Fransén Sportvagnssällskapet i Jkpg/Sportvagnssällskapet i Jkpg Opel Ascona
C Anders Danling/Linus Danling Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4
A Calle Engberg/Axel Engberg Gränna MK/Gränna MK Saab 96 V4
B Sten Nelson/Joakim Gustafsson Vimmerby MS/SMK Eksjö Volvo 242
A Magnus Lagerstam/Tim Lagerstam Kullings MS/Kullings MS Volvo 242
B Gunnar Asplund/Olle Asplund Waxholms MK/Waxholms MK Volvo Amazon
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johansson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS 2000
C Mattias Hansson/Ella Hansson Grimslövs MS/Grimslövs MS Opel Ascona A
A Gert Blomquist/Lena Lindberg Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Peugeot 504 Coupé V6
A Sören Carlsson/Göran Svensson Team skogsåkarna/SHRA Mantorp Opel Ascona A
A Karl-Olov Ölmin/Lars Fyrby Skepptuna MK/ Volvo 164
A Björn Yngvesson/Håkan Swahnström Norrahammars MK/Norrahammars MK Opel Kadett rally
A Kjell Fransson/Jenny Åkesson Vimmerby MS/Vimmerby MS VW 1303
B William Andersson/Roger Dahlberg Vimmerby MS/Emådalens MK Volvo 242
A Gert Bengtsson/Ulf Thörjesson Ryds MK/Ryds MK Volvo Amazon
B Helge Menkerud/Mikael Gelin NMK/Eskilstuna MK Volvo PV 544
12 B-för R1A. R1A, Gr-E, Gr-N <1400 cc (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Jesper Larsson/Robin Rosengren Kristianstads MK/Kristianstads MK Toyota Corolla
B Andreas Olsson/Martin Olsson Kalmar MK/Gullabo RC VW Golf AGI Gullabo Rally 0486-21851
B Andreas Persson/Frida Olofsson Simrishamns MK/Hässleholms MK VW Golf Team Lasses Trafikskola Sjöbo
B Lars Svensson/Jonas Svensson Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
B Jörgen Gerhardson/Magnus Gran Vetlanda RRC/Gränna MK Volvo 940
B Mikael Olofsson/Magnus Lundgren Norrahammars MK/Norrahammars MK BMW 318
B Ola Schön/Johan Widerberg Tomelilla Mk/Simrishamns Mk Mercedes C 180
B Oskar Larsson/Jesper Hellström Smk Vingåker/Smk Vingåker Volvo 740
9 B-för R3. R3, Gr-H 1601cc> (Antal startande: 26)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Krister Bengtsson/Ulrica Svensson Olofströms MK/Olofströms MK Volvo 242
B Simon Andersson/Jimmy Glad Bengtsfors MC/Bengtsfors MC Volvo 940 Lejtorp Racing
B Tommy Wilhelmsson/Kevin Athley Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 240
B Peder Johansson/Kristian Florèn Kullings MS/Kullings MS BMW 325
B Simon Karlsson/Johan Eriksson Gullabo RC/Gullabo RC Volvo 240
B Emil Lagerqvist/Tobias Steen Gotlands MFBK/Gotlands MFBK VW Golf
B Mikael Olsson/Tommy Bergman Gotlands Motorförening BK/Gotlands Motorförening BK Volvo 940
B Jonatan Johannesson/Peter Johannesson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf 3 8v JGmark
B André Ekström/Jacob Ekström Gotlands MF BK/Gotlands MF BK Opel Kadett
B Rasmus Eriksson/Madelene Buskas Gnesta MK/Gotlands MFBK Volvo 240
B Patrik Werner/Tobias Östling Vänersborgs MK/Vänersborgs mk Volvo 242 turbo
B Jukka Latvasalo/Stefan Ahl Eskilstuna MK/Wäxjö MS Volvo 940 Lejtorp racing
B Jimmy Kristensen/Anna Larsson Wäxjö ms/Kristianstads MK Volvo 242
B Henrik Tagesson/Andreas Johansson Nybro AC/Nybro AC Volvo 740
B Viktor Karlsson/Erik Lindfors Nybro AC/Hässleholms MK Opel Corsa Orrefors Bilverkstad
B Michael Håkansson/Per Nilsson SMK Hörby/Eslövs MK Seat Ibiza
B Johan Bengtsson/Robin Bayley-P Älmhults MK/Grimslövs MS Volvo 242 NYBE AB
B Andreas Axelsson/Göran Söderström Grimslövs MS/Ryds MK VW Golf
B Tim Pettersson/Oliver Pettersson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 244
B Joakim Nilsson/Morgan Sandberg Simrishamns MK/Hässleholms MK Volvo 940
B Frida Axelsson/Stefan Gustavsson Skillingaryds MK/Ludvika MS VW Golf 2 Plombo Motor
B Anton Claesson/Pär Claesson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 242
B Christopher Sundberg/Emelie Andersson falköpings MK/Falköpings MK Volvo 242
B Simon Adolfsson/Jimmy Hjelm Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Volvo 242
B Stefan Alenmalm/Andreas Gustafsson SMK Trollhättan/ Volvo 242
B Johan Lundqvist/Kristoffer Karlsson Smk Trollhättan/Smk Trollhättan Volvo 242
10 B-för R2. R2, Gr-H<1600cc,Gr-N 1601-2000cc (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Mattias Ledin/Erik Lindqvist MK Kopparberg/Mälaröarnas MK Peugeot 208 R2 Ledin Motorsport
11 B-för R1B. R1B, Volvo org, Gr-F, Gr-N 1401-1600 (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Mattias Erelt/Åke Lundberg Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 740
B Jan Wigertson/Åsa Wigertson Kullings MS/Kullings MS Volvo 850
B Joakim Eriksson/Jonas Sigren Gotlands MFBK/Gotlands MFBK Volvo 940
B Rasmus Thulin Johansson/Simon Molin Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Hejdu Hejdu Racing
B Alexander Axelsson/Per Andersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 AssistanceKåren
B Pontus Jardstedt/Peter Svensson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Simon Magnusson/Christoffer Svensson Älmhults MK/Nässjö MK Volvo 244
B Dennis Askling/Alexander Glavsjö Holm Hallsbergs mk/Karlstad mc bil Volvo 940
B Sebastian Skoog/Kristoffer Karlsson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
B Andreas Westlund/Karl Johan Borhammar Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Dennis Persson/Anna Marions Laxå MK/Gotlands MF BK Volvo 940 ELITE OIL
B Samuel Gustavsson/Emil Corell SMK Valdemarsvik/SMK Nyköping Volvo 940
16 C-för R1A. R1A, Gr-E, Gr-N <1400 cc (Antal startande: 11)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Hampus Larsson/Joakim Gustavsson Kristianstads MK/Kristianstads MK Toyota Corolla
C Kjell Svensson/Anne Wiesemann Ryds MK/Ryds MK BMW 316 Compact
C Magnus Lundin/Anders Melin Nässjö MK/Nässjö MK Opel Corsa
C Jennie Blansch/Louise Blansch Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Astra
C Ulf Örnevik/Christer Berg Vallentuna MK/Norbergs MC Suzuki Swift Mk2 Gti
C Keith Wennberg/Anton Geijersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Hejdu Hejdu Racing
C Conny Erlandsson/Torgny Krantz Oskarshamns RRC/Oskarshamns RRC VW Golf MK2
C Göran Boström/Stefan Johansson Vömk/Vömk VW Golf 2
C Nils Larsson/Stig König SMK Vingåker/ Volvo 240 Bygg o schakt
C Andréas Petersson/Tommy Petersson Vimmerby MS/Vimmerby MS VW Golf 3
C Andreas Arvidsson/Oscar Arvidsson Gullabo RC/Gullabo RC VW Golf 2
13 C-för R3. R3, Gr-H 1601cc> (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Johnny Ekeflo/Mattias Lago Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna VW Golf ll Gti 16v
C Rickard Petersson/Oscar Svensson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 240
C Fredrik Olsson/Magnus Ronström Gotlands MF BK/Gotlands MF BK BMW 318 is
C Victor Bergsander/Christoffer Holmstrand Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C Krister Dahlberg/Peter Andersson Kullings MS/Kullings MS BMW 325 Coupé
C Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Volvo 240 Team KåCe Bilservice
C Leif Nordh/Håkan Marions Nollåtta MK/Gotlands MF Volvo 940 Nordhs Lastmaskiner AB
C Alexander Alexandersson/Emil Pettersson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 242 JF AUTODELAR AB AD BILDELAR
C Rickard Mattisson/Anette Pettersson Gullabo RC/Gullabo RC Ford Fiesta
C Emil Huss/Erika Hermansson smk Örebro/SMK Örebro BMW E36 325 TA SCHAKT & MASKIN AB
14 C-för R2. R2, Gr-H<1600cc,Gr-N 1601-2000cc (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Andreas Sigfridsson/Johanna Orebring Wäxjö MS/Wäxjö MS Renault Twingo R2 EVO
15 C-för R1B. R1B, Volvo org, Gr-F, Gr-N 1401-1600 (Antal startande: 27)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Magnus Spjuth/Jimmy Spjuth Norrahammars MK/Norrahammars MK Volvo 240
C Patrik Tallåker/Martin Karlsson Skillingaryds Motorklubb/Skillingaryds Motorklubb Volvo 940
C Tobias Petersson/Erik Telehagen Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 242
C Oscar Almqvist/Anders Jangeby Vetlanda RRC/Nässjö MK Volvo 240
C Mikael Buskas/Fredrik Karlsson Gotlands MF BK/Jungnerligan RC Volvo 744
C Jesper Dahlström/André Klintlöf Gotlands MFBK/Gotlands MFBK Volvo 940
C Joakim Nygårdh/Magnus Nygårdh Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
C Markus Ledin/Anders Larsson Mk Team Treske/Kils Mk Bil Volvo 940
C Stefan Fransson/Björn Jonasson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
C Marcus Kjellkvist/Inge Petersson Skillingaryds MK/Skillingaryd mk Volvo 940
C Robin Liljegren/Danny Holgersson Karlskrona AK/Ryds MK Volvo 940 SignCompany
C Filip Svensson/Per-Ivar Hellberg Hästveda FRC/Osby MK Volvo 940
C Fredrik Alin/Alexander Alin Åmåls MK/Åmåls MK Volvo 244
C Jimmie Karlsson/Jonathan Johansson Ryds MK/Älmhults MK Volvo 940
C Ulrik Nilsson/Tonny Jönsson Dalby MK/Eslövs MK Volvo 940 Polykemi AB
C Rikard Engström/Thomas Larsson Storfors MK/Storfors MK Volvo 940
C Fredrik Persson/Johan Haak Simrishamns MK/Hässleholms MK Volvo 240
C Linus Andersson/Jan Bengtsson Ryds MK/Anderstorp RC Volvo 240
C Christian Gustafsson/Tom Törngren Nässjö MK/Nässjö MK Volvo 264
C Joakim Hansson/Mikael Hansson Grimslöv MS/Grimslövs MS Volvo 740
C Felix Harling/Kent Larsson MK Team Westom/MK Team Westom Volvo 940
C Mikael Ingemansson/Björn Bergstrand Hästveda frc/ volvo 244
C Fredrik Elmdahl/Tobias Ingemansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940
C Johan Karlsson/Oskar Hedén Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C Alex Wikvist/Mikael Andersson Rönne MK/ Volvo 940
C Markus Karlsson/Jonas Eriksson Gnesta mk/smk Nyköping volvo 240
C Christian Julin/Peter Berglund SMK Hörby/SMK Hörby Volvo 940
2 Ungdom (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 940
U Tom Eriksson/Mats Eriksson Gotlands MFBK/Gotlands MFBK Volvo 940
U Kevin Karlsson/Linn Karlsson Ydre MK/Ydre MK Volvo 940 Dekaltrim.nu
U Albin Nordh/Fredric Nordh Ydre MK/Ydre MK Opel Astra G
U Freddi Jacobsson/Nicklas Jacobsson Eskilstuna MK/Eskilstuna MK Volvo 940 NJ ELINSTALLATION
U Lukas Kindgren/Peo Kindgren Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940 MT:s Bilplåt AB
U Elias Lundberg/Robert Lundberg SMK Sala/SMK Sala Volvo 940 Gullvalla Rallyteam
U Isac Nordström/Tomas Johansson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
U Filip Håkansson/Robert Goude Asarums MS/Asarums MS Suzuki Swift MK1 Lightspeed Motorsport
U Rasmus Palm/Conny Palm Eskilstuna MK/Eskilstuna MK Volvo 944 WWW.FINESS.SE
U Kevin Andersson/Johan Wernefur Kinds Mk/Skillingaryds MK Suzuki Swift Gti
U Adrian Ring/Per-Åke Ring Linköpings MS/SMK Valdersmarsvik Volvo 940