Hedin Bils Rallysprint 2013

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt EFTER sträcka SS1

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
781AJoakim Rydholm/Roger RydholmA-förare, 4 wdDals MK/Dals MKMitsubishi EVO X2.39,802.39,8 |
772ABengt Abrahamsson/Roger AlexanderssonA-förare, 4 wdKullings MS/Mitsubishi EVO VII2.40,402.40,4 |
853BMattias Lindberg/Marcus BengtssonB-förare, 4 wdVänersborgs MK/Vänersborgs MKSubaru Impreza2.47,002.47,0 |
834BKenneth Johansson/Carola JohanssonB-förare, 4 wdKullings MS/Kullings MSMitsubishi EVO VII2.47,202.47,2 |
795AL-G Jansson/Magnus RomoA-förare, 4 wdStenungsunds MS/Stenungsunds MSMitsubishi EVO III2.47,802.47,8 |
476AJonas Sandgren/Benny HolmA-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 9402.50,202.50,2 |
607BHasse Ericsson/Benny LarssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Kullings MSVolvo 9402.51,002.51,0 |
528BJoacim Wigertson/Åsa WigertsonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MK/Kullings MKVolvo 9402.52,002.52,0 |
489ADavid Lindström/Emma LindströmA-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2402.52,202.52,2 |
5610BKent Johansson/Christer CarlssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdSkövde MK/Volvo 2422.52,602.52,6 |
5311BJan Wigertson/Karl-Henrik BorhammarB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Kullings MSOpel Ascona B2.54,202.54,2 |
6812CChristopher Sundberg/Emelie AnderssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdFalköpings MK/Volvo 2422.54,402.54,4 |
5013BErik Eriksson/Johanna StrömB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKinds MK/Volvo 2422.55,002.55,0 |
314ASven-Åke Angerd/Robin SanellA-förare, Appendix KNorrahammars MK/Anderstorp RCFord Escort RS 20002.55,002.55,0 |
4915AJohan Nilsson/Matti JohanssonA-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVara MK/Vara MKVolvo 2422.55,302.55,3 |
5716BMartin Karlsson/Annika SterkiB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdAlingsås MK/Allingsås MKOpel Ascona B2.55,302.55,3 |
5517BRichard Herbertsson/Andreas WilliamssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Golf 22.56,202.56,2 |
8718CAndreas Hellström/Bertil CarlssonC-förare, 4 wdSMK Eksjö/SMK EksjöMitsubishi EVO 72.56,402.56,4 |
7419CJohan Andreasson/Oskar HedénC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVara MK/Kullings MSVW Golf 22.56,602.56,6 |
2720BAnton Janson/Mattias LarssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kinds MK/Toarps MKVolvo 7442.57,502.57,5 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
5821BPeter Lövgren/Tony Levander 50 ÅRB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdGötene MK/Volvo 2402.58,302.58,3 |
4522AAnders Olsson/Sven OlssonA-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVänersborgs MK/Vänersborgs MKBMW 3252.58,402.58,4 |
2923BRobert Johansson/Mikaela JohanssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Göteborgs MF/SMK TrollhättanVolvo 2402.58,602.58,6 |
724CMatti Tarkki/Anders AlexandessonC-förare, Appendix KKinds MK/Dals MKVolvo 2422.59,002.59,0 |
6325BTage Lundgren/Stefan LarssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdStenungsunds MS/Stenungsunds MSVolvo 2422.59,302.59,3 |
6526CDaniel Westlund/Marie HaraldssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Kullings MSVolvo 9402.59,502.59,5 |
2527BHenrik Nellis/Peder EliassonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.00,003.00,0 |
6728CJim Johansson/Marcus JohanssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdSkövde MK/Falköpings MKVolvo 2423.00,703.00,7 |
2429BErik Stenberg/Simon JohanssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Volvo 9403.00,703.00,7 |
2630BTomas Sjöberg/Fredrik OlssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Sotenäs MK/Sotenäs MKVolvo 2443.00,803.00,8 |
8131AÅke Kjellgren/Tobias PetterssonA-förare, 4 wdV:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MKSubaru Impreza3.01,103.01,1 |
5932BUlf Grolander/Joacim GrolanderB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdÄlvbygdens MK/Älvbygdens MKVolvo 2403.01,403.01,4 |
2333BAndreas Westlund/Sara PerssonB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.01,603.01,6 |
2834BPeter Fager/Timo HihnalaB-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kinds MK/Kinds MKVolvo 2443.01,803.01,8 |
4635ALars Engström/Susanne KarlssonA-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Volvo 9403.02,503.02,5 |
8636CChristoffer Johansson/Andreas LennartssonC-förare, 4 wdKullings MS/Kullings MSMitsubishi EVO VII3.02,503.02,5 |
1337CJonas Bergsander/Rebecca ÅhlanderC-förare, Grupp EKullings MS/Kullings MSVolvo 7403.03,003.03,0 |
3438CChristoffer Gunnarsson/Mikael FagerlindC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Fägre MK/Volvo 9403.03,003.03,0 |
7239CJimmy Alvarsson/Andreas HallC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdGränna MK/Gränna MKVolvo 2423.03,803.03,8 |
6940CConny Andersson/Leif GustavssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdÄlvbygdens MK/Volvo 9403.04,003.04,0 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
4441CTobias Andersson/Tim WibergC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Volvo 9403.04,403.04,4 |
6442BThomas Brolin/Per-Anders NilssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVara MK/Vara MKVW Golf Mk13.04,503.04,5 |
3743CHåkan Olausson/Anders PeterssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungsunds MS/Stenungsunds MSVolvo 9403.04,703.04,7 |
444BSten-Åke Rendahl/Aki EronenB-förare, Appendix KNorrahammars MK/Skillingaryds MKVolvo 2423.05,003.05,0 |
3245CPontus Jardstedt/Johannes BrolinC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 2403.05,303.05,3 |
7146CUlf Storm/Linda TörnqvistC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdStenungsunds MS/Stenungsunds MSBMW 3253.05,803.05,8 |
8047ABertil Carlsson/Ingemar JohnzonA-förare, 4 wdVarbergs MK/Varbergs MKMitsubishi EVO VII3.06,903.06,9 |
2248ALennarth Eriksson/Bo PedersenA-förare, VOC, Grupp N 0-1400Sotenäs MK/Stenungsunds MSVolvo 9403.07,503.07,5 |
4149CMikael Johansson/Henrik JohanssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungsunds MS/Stenungsunds MSVolvo 2443.08,203.08,2 |
7650COskar Lundmark/Johan TorstenssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKullings MS/Volvo 9403.08,203.08,2 |
1551CJohan Brorson/Joakim TollessonC-förare, Grupp EDals MK/Dals MKSAAB 9003.09,003.09,0 |
952AErik Bergman/Carl ErikssonA-förare,Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKVW Golf3.09,003.09,0 |
1253CAlexander Kolbert/Kent-Ove KolbertC-förare, Grupp EVara MK/Vara MKVolvo 7403.09,103.09,1 |
154JEmil Johansson/Bruno ArvidssonUngdomsrallySkövde MK/Skövde MKVolvo 2443.09,603.09,6 |
1055BRoger Ohlsson/Pernilla OhlssonB-förare, Grupp EFjärås MK/Fjärås MKVolvo 8503.10,103.10,1 |
3856CJimmy Karlsson/Mikael KarlssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.10,603.10,6 |
4357CPär-Olof Stahlgård/Mikael BerggrenC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungunds MS/Volvo 2423.10,703.10,7 |
3958CMats-Erik Andersson/Kai-Ove AnderssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 2423.13,303.13,3 |
6659CHarri Mourujärvi/Teuvo MajavaC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdÄlvbygdens MK/Älvbygdens MKGolf GTI3.13,403.13,4 |
4260CJonas Kolbert/Joakim LjungkvistC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Vara MK/Götene MKVolvo 2443.13,503.13,5 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
3361CDavid Detterberg/Daniel HakefjärdenC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungsunds MS/Volvo 2403.13,903.13,9 |
6162BStefan Grönberg/Rolf IsakssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdDals MK/Dals MKOpel Ascona B3.14,303.14,3 |
1763CPer Johansson/Malin JohanssonC-förare, Grupp EKinds MK/Kinds MKVW Golf 3 2,0 GL3.14,503.14,5 |
6264BSören Eriksson/Tom MikaelssonB-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdKinds MK/Kinds MKOpel Ascona A3.16,203.16,2 |
3565CPer-Åke Johnsson/Roy KarlssonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400MK Trophy/MK TrophyVolvo 2423.16,303.16,3 |
2166AGöran Wigertson/Helena SöderlundA-förare, VOC, Grupp N 0-1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 3.16,503.16,5 |
3667CFredrik Häggman/Emelie MortensenC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2443.17,103.17,1 |
1668CRolf Johansson/Thomas SchybergC-förare, Grupp ETibro MK/VW Golf3.17,203.17,2 |
7069CAlbert Svensson/Marie JohanssonC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVästra Östergötlands MK/Västra Östergötlands MKVW Golf 33.17,303.17,3 |
1870CUlf Hummel/Anne HummelC-förare, Grupp EÄlvbygdens MK/VW Golf 23.18,003.18,0 |
871CIngvar Svensson/Jan GottingC-förare, Appendix KKullings MS/Kullings MSVolvo Amazon3.18,103.18,1 |
1172CBertil Andersson/Olof ÖstlundC-förare, Grupp EÄlvbygdens MK/Älvbygdens MKVW Golf3.19,103.19,1 |
573BMatts Eriksson/Jan-Olov PetterssonB-förare, Appendix KMariestads MS/Mariestads MSSaab V43.19,303.19,3 |
7374CHans Söderlund/Lisa SöderlundC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdVara MK/Ford Sierra3.20,703.20,7 |
7575CLasse Jägerström/Margaretha JägerströmC-förare, 2 wd Grupp A + N 1401-2000, Grupp H, Nationell Special, 2 wdStenungsunds MS/Dals MKOpel Ascona3.21,503.21,5 |
1976CLars-Erik Rydqvist/Barbro RydqvistC-förare, Grupp EMariestads MS/Mariestads MSToyota Starlet3.24,003.24,0 |
1477CLinus Tilgård/Sofie NarbergC-förare, Grupp ELjungby MK/Ljungby MKVW Golf II3.24,103.24,1 |
4078CKjell Jonasson/Ann-Charlotte JonassonC-förare, VOC, Grupp N 0-1400Stenungsunds MS/Stenungsunds MSVolvo 9403.26,303.26,3 |
8279BUrban Andersson/Christer AnderssonB-förare, 4 wdStenungsunds MS/Stenungsunds MSSubaru Impreza3.57,003.57,0 |