Novemberskölden 2012

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt EFTER sträcka SS1

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
1021AJohan Axelsson/Torbjörn RomedahlA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialNässjö MK/Nässjö MKVolvo 9402.55,802.55,8 |
1122APeder Hadarson/Niklas MelinA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialSMK Eksjö/Nässjö MKOpel Ascona B2.58,202.58,2 |
1143APer-Åke Ring/Adrian RingA-B-C förare 4WDSMK Valdermarsvik/Linköpings MSFord Escort2.58,802.58,8 |
1084AJonas Bloom/Magnus LundgrenA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialNorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 2402.59,802.59,8 |
1325BRobin Adolfsson/Nicklas OttossonB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 9403.02,503.02,5 |
106ABengt Thorsell/Ida Blomqvist ThorsellA-B-C förare 4WDSkara MK/Skara MKMitsubishi Evo 73.02,803.02,8 |
1177ATore Sandberg/Agneta WiströmA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2443.03,703.03,7 |
1108ANiclas Karlsson/Kevin KarlssonA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialYdre MK/Ydre MKVolvo 2423.04,003.04,0 |
1119APatrik Ottosson/Stefan OttossonA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialVetlanda RRC/Vetlanda RRCCitroën C2 R2 Max3.05,103.05,1 |
10110AJörgen Olsson/Anders SvenssonA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialRyds MK/Ryds MKVolvo 2423.05,203.05,2 |
10011AJanne Kristiansson/Sofia EngA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialWäxjö MS/Ydre MKVolvo 2423.05,503.05,5 |
11612AStefan Axelsson/Niklas HöögA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialSäffle MC/Åmåls MKVolvo 9403.06,703.06,7 |
10913AMikael Carlsson/Joakim StormA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialNorrahammars MK/Nässjö MKVolvo 2403.06,903.06,9 |
10614ADavid Lindström/Aki EronenA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2403.07,903.07,9 |
9815AAnders Lindström/Roger AnderssonA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialKristianstad MK/Kristianstad MKVolvo 2403.09,403.09,4 |
13316BWilliam Andersson/Roger DahlbergB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialVimmerby MS/Emådalens MKVolvo 9403.09,603.09,6 |
4817AHåkan Ståhl/Mattias AronssonA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NSkillingaryds MK/Trelleborg MKVolvo 2443.11,103.11,1 |
9918AFredrik Karlsson/Per- Magnus JohanssonA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialAnderstorps RC/Skillingaryds MKVolvo 2423.11,603.11,6 |
8119AMats Karlsson/Mathias LundahlA-B-C förare Appendix KVimmerby MS/Vimmerby MSOpel Ascona 4003.12,303.12,3 |
5320BMarkus Theorin/Eric LennartssonA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.12,303.12,3 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
12321BJan Wigertson/Urban ErlandssonB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.12,403.12,4 |
10522AMikael Andersson/Oscar AlmqvistA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialÄlmhults Mk/Vetlanda RRCBMW M3 Compakt3.13,403.13,4 |
8523ALars Pettersson/Ulf JohanssonA-B-C förare Appendix KMK Kinda/MK KindaVolvo 2403.13,503.13,5 |
11824BAndreas Sjöström/Kenny SjöströmB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialNybro AC/Nybro ACVolvo 2423.13,703.13,7 |
11325APer Löfqvist/Peder EliassonA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialSkene MS/Skene MSBMW M33.13,803.13,8 |
12526BAnders Melin/Ulrik GustavssonB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialNässjö MK/Nässjö MKVolvo 2403.13,903.13,9 |
10427AMats Moberg/Thorbjörn OlofssonA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialÖstergyllen RC/Östergyllen RCOpel Ascona B3.14,103.14,1 |
12728BMagnus Görling/Rickard RipenåsB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialTeam Skogsåkarna Tranås/Team SkogsåkarnaVolvo 2423.14,303.14,3 |
12229BAnders Jangeby/Fredrik DonnB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialNässjö MK/Norrköpings MKBMW 3253.14,403.14,4 |
4630APer-Ola Thörnberg/Robin ThörnbergA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 9403.15,303.15,3 |
4531AMorgan Olsson/Björn JacobssonA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NVimmery MS/Vimmerby MSVolvo 7403.16,403.16,4 |
332UHenrik Johansson/John WärneliusUngdomsrallyMK Kinda/MK KindaVolvo 9403.16,603.16,6 |
13033BMarkus Svensson/Joakim SvenssonB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialÄlmhults MK/Älmhults MKBMW 325i3.16,603.16,6 |
12434BLennart Gerths/Oskar GerthsB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialTjust MK/Tjust MKVolvo 2423.16,703.16,7 |
5135AThomas Karlsson/Patrik BerglundA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NS Sunnerbo MK/S Sunnerbo MKVolvo 9403.17,403.17,4 |
4436AChrister Westerdahl/Sabine EggertA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NSkillingaryds MK/Volvo 9403.17,903.17,9 |
13537CAndreas Johansson/Lase SchlönzigC- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialNybro AC/WäxjöVolvo 2403.17,903.17,9 |
13838CLars Gillberg/Christian OlofssonC- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialAsarums MS/Asarums MSVolvo 2443.18,003.18,0 |
10739AStefan Axelsson/Johan NilssonA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialÄMK/Ljungby MKOpel Ascona B3.18,103.18,1 |
4940APeder Johansson/Johan WernefurA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NMk Team Treske/Volvo 9403.18,303.18,3 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
7741AThomas Kristiansson/Christer KarlssonA-B-C förare Appendix KWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2443.18,503.18,5 |
8042AJonas Nelson/Anders HolmA-B-C förare Appendix KSilverdalens MSK/Grimslöv MSOpel Ascona A3.18,603.18,6 |
9543CTobias Brindmark/Malena OhlssonA-B-C förare Max 74Åtvidabergs MK/Kils MK BilVolvo 1423.19,103.19,1 |
9144CThomas Johansson/Per-Erik AnderssonA-B-C förare Appendix KYdre MK/Ydre MKVolvo 2423.19,203.19,2 |
12945BPeter Jonasson/Martin HugossonB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialYdre MK/Tjust MKVolvo 2403.19,203.19,2 |
5946CVictor Karlsson/Patrick RönningC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NVimmerby MS/Volvo 9403.19,303.19,3 |
5447BMarcus Nilsson/Matilda NilssonA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NRyds MK/Ryds MKVolvo 2423.20,103.20,1 |
1448AMats Adolfsson/Roger AnderssonA-B förare Grupp ENässjö MK/Nässjö MKVW Polo GTI3.20,503.20,5 |
12649BMartin Karlsson/Klas KarlssonB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialAlingsås MK/Kullings MSOpel Ascona3.20,703.20,7 |
7450CAnton Janson/Kjell-Åke JansonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NKinds MK/Kinds MKVolvo 7403.21,203.21,2 |
13651CFredrik Tilgård/Mats StålhammarC- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialLjungby MK/Volvo 2423.21,303.21,3 |
11552ARoger Tilgård/Linus TilgårdA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialLjungby MK/Ljungby MKOpel Ascona3.21,303.21,3 |
13153BRobert Norss/Alexander EvertssonB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialTeam Skogsåkarna/Vetlanda RRCVW Golf 33.21,503.21,5 |
11954BCarl-Johan Ekwall/Magnus WidesonB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialGrännaMK/Toyota Starlet3.21,903.21,9 |
1255AÅke Kjellgren/Tobias PetterssonA-B-C förare 4WDV:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MKSubaru Impreza3.22,803.22,8 |
8356AK boalt Johnsson/Marika DahlbergA-B-C förare Appendix KBroby MK/Volvo 1423.22,903.22,9 |
7657CTom Andersson/Johnny RåhlinC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NÄlmhults MK/Lessebos MKVolvo 9443.23,403.23,4 |
6258CAlexander Alexandersson/Emil PetterssonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 9403.24,003.24,0 |
7959AKenneth Waltersson/Torbjörn StrömsnesA-B-C förare Appendix KAnderstorp RC/Ford Lotus Cortina3.24,603.24,6 |
2860CJonas Bergsander/Joacim WigertsonC-förare Grupp EKullings MS/Kullings MSVolvo 7403.25,003.25,0 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
261UVictor Johansson/Emmy KallströmUngdomsrallyMK Kinda/MK KindaVolvo 9403.26,403.26,4 |
7062CMagnus Lundin/Mikael EngströmC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NNässjö MK/SMK EksjöVolvo 2443.26,403.26,4 |
10363AKjell Karlsson/Jerry BengtssonA- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialRyds MK/Ryds MKFord Fiesta3.26,603.26,6 |
4764AHåkan Olsson/Erik ThorènA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NVänersborgs MK/Vänersborgs MKvolvo 9403.27,103.27,1 |
3565CPatrik Pettersson/Lars NordhC-förare Grupp EYdre MK/Ydre MKOpel Astra3.27,403.27,4 |
3166CFrida Axelsson/Per UddessonC-förare Grupp ESkillingaryds MK/Södra Sunnerbos MKVW Golf 23.27,503.27,5 |
7867AHans Gustavsson/Björn GustavssonA-B-C förare Appendix KGränna MK/Gränna MK Toyota Starlet3.27,503.27,5 |
14368CSimon Adolfsson/Björn CarlssonC- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaToyota Starlet3.27,703.27,7 |
5869CKarl-Johan Borhammar/Andreas DolfénC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.27,803.27,8 |
1570BOwe Melin/Henrik OlofssonA-B förare Grupp ENässjö MK/Nässjö MKVW Golf3.28,103.28,1 |
8271APeo Kindgren/Tommy ÅstrandA-B-C förare Appendix KÅmk/ÅmkVolvo 1423.28,203.28,2 |
9472AMikael Ring/Göran SvenssonA-B-C förare Max 74Nybro AC/SHRA MantorpVolvo 1403.28,203.28,2 |
13473BPeter Lövgren/Håkan SköttB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialGötene MK/Vänersborgs MKVolvo 2403.28,303.28,3 |
6174CErik Karlström/Linus HögmanC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NNässjö MK/Skepptuna MKVolvo 2403.28,303.28,3 |
175UKim Andersson/Kent OlssonUngdomsrallyÅrjängs MK/Säffle MCVW Polo3.28,603.28,6 |
1876BChristoffer Lund/Ingmar LundA-B förare Grupp EKullings MS/Kullings MSVolvo 7403.28,803.28,8 |
8977BJerry Eriksson/Carl ErikssonA-B-C förare Appendix KSkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Ascona A3.29,003.29,0 |
6378CJim Andersson/Emelie MortensenC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NNorrahammars MK/Skillingaryds MKVolvo 9443.29,303.29,3 |
23179BJohan Axelsson/Simon AxelssonA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NSkillingaryds MK/Volvo 2403.29,703.29,7 |
9080BSten Nelson/Kim PetterssonA-B-C förare Appendix KVimmerby MS/Kinda MSVolvo 2423.30,403.30,4 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
1381AJerry Gustavsson/Mikael KarlssonA-B förare Grupp EVäxjö MS/Ryds MKVW Golf 33.31,103.31,1 |
5282BFredrik Eidhall/Erik StenbergA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2443.31,403.31,4 |
14183CMartin Olsson/Lasse AntikainenC- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialKristianstads MK/Volvo 2423.31,403.31,4 |
9284CBernt Bengtsson/Bengt LindqvistA-B-C förare Appendix KSMK Trollhättan/SMK TrollhättanSaab V43.32,203.32,2 |
7585CChristopher Gustafson/Hans GustafsonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NMK Kinda/MK KindaVolvo 2403.32,803.32,8 |
6086CAnton Claesson/Tim PetterssonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NGrimslövs MS/Wäxjö MSVolvo 7403.32,903.32,9 |
4187AStefan Stigemyr/Tobias NorbergA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.33,303.33,3 |
1788BLars Elfver/Andreas ElfverA-B förare Grupp EGränna MK/Gränna MKVW Golf3.33,303.33,3 |
7289CJohnny Andersson/Ellinor AnderssonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NGullabo RC/Karlskrona AKVolvo 2423.34,503.34,5 |
12090BFredrik Lundberg/Filip LundbergB- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialSMK Eksjö/SMK EksjöVolvo 2403.34,503.34,5 |
6691CMikael Grahn/Maths JonssonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NYdre MK/Ydre MKVolvo 2423.34,703.34,7 |
7392CAlexander Axelsson/Jonatan AxelssonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2423.35,103.35,1 |
3793CMikael Jonsson/David KarlssonC-förare Grupp EYdre MK/Ydre MKVolvo 9403.35,203.35,2 |
7194CPontus Jardstedt/Per MarkussonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NKullings MS/Kullings MSVolvo 2403.35,803.35,8 |
3895CJohn Hedlund/Victor HedlundC-förare Grupp EToarps MK/Toarps MKVW Golf MK13.36,403.36,4 |
1996BTobias Gustafsson/Anders GustafssonA-B förare Grupp EYdre MK/Ydre MKAudi A33.36,503.36,5 |
2397CKeith Wennberg/Kim SöderstedtC-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.37,003.37,0 |
3098CMarkus Jarl/Marcus SahlbergC-förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 7403.37,303.37,3 |
3699CÅke Melin/Pierre MelinC-förare Grupp ENässjö MK/Nässjö MKVW Golf 23.37,603.37,6 |
42100ARoland Eidhall/Charlotte EidhallA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2423.38,103.38,1 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
50101AIngemar Månsson/Anders OlssonA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NSMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.38,103.38,1 |
57102BCarl-Johan Brantestad/Mattias LaagoA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NYdre MK/Team SkogsåkarnaSuzuki Swift GTI3.38,703.38,7 |
43103ABengt Persson/Magnus CarlssonA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NSimrishamns MK/Wäxjö MSVolvo 2403.38,803.38,8 |
16104BKristian Gustavsson/Lisa JulsgårdA-B förare Grupp ENorrahammars MK/Opel Ascona B3.38,903.38,9 |
69105CAndreas Johansson/Rasmus Thulin JohanssonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2443.38,903.38,9 |
87106ARolf Norlin/Ove FelinA-B-C förare Appendix KMSK Hammaren/KolsvaMSVolvo Amazon3.38,903.38,9 |
29107CJohan Norss/Marie AxelssonC-förare Grupp EVetlanda RRC/Vetlanda RRCVW Golf3.39,003.39,0 |
4108UAnton Ahlberg/Thomas KarlssonUngdomsrallyRyds MK/Ryds MKVolvo 2443.39,103.39,1 |
21109CJohan Ohlsson/Andreas SigfridssonC-förare Grupp EWäxjö MS/Wäxjö MSOpel Ascona B3.39,603.39,6 |
96110CPer-Ola Berg/Magnus GadA-B-C förare Max 74Lessebo MK/Lessebo MKVolvo 1423.40,503.40,5 |
56111BConny Martinsson/Roger PeterssonA-B förare Volvo original Elit samt Suzuki Grupp NBraås MK/Lessebo MKCitroen AX Sport3.40,803.40,8 |
7112UJim Johansson/Bruno ArvidssonUngdomsrallySkövde MK/Skövde MKVolvo 2403.42,403.42,4 |
67113CFredrik Dehlin/Gustav LindforsC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NHässleholms MK/Hässleholms MKSuzuki Swift3.42,703.42,7 |
27114CKjell Svensson/Anne WiesemannC-förare Grupp ERyds MK/Ryds MKBMW 316 Compact3.44,903.44,9 |
140115CJoakim Rönnbäck/Bo RönnbäckC- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialSSRO MK/Östernärke RMCOpel Kadett GTE3.45,703.45,7 |
64116CAnders Malm/Mattias MalmC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NYdre MK/Ydre MKVolvo 2403.46,003.46,0 |
25117CMattias Lindqvist/Emil IvarssonC-förare Grupp EOskarshamns RRC/Oskarshamns RRCVW Golf 13.46,503.46,5 |
139118CHåkan Berglund/Inge PeterssonC- förare 2WD, Grupp H, Grupp A, Grupp N, Nationell SpecialNorrahammars MK/Skilligaryds MKSeat Ibiza3.46,503.46,5 |
40119CAnders Larsson/Daniel PeterssonC-förare Grupp EKristianstads MK/Växjö MSVW Golf IV3.47,203.47,2 |
32120CBengt Johansson/Rickard HoltemarkC-förare Grupp EToarps MK/Toarps MKVW Golf MK13.49,703.49,7 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
33121CJesper Larsson/Hampus LarssonC-förare Grupp EKristianstads MK/Kristianstads MKVW Golf 23.50,103.50,1 |
26122CViktor Nilsson/Sabina NilssonC-förare Grupp ETjust MK/Tjust MKVW Golf II3.51,703.51,7 |
6123UMarkus Svensson/Jonas GustavssonUngdomsrallyHässleholms MK/Hässleholms MKSuzuki Swift GTI3.52,703.52,7 |
22124CJonas Glad/Linda EkefloC-förare Grupp ETeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaOpel Ascona B3.54,203.54,2 |
20125CErik Johansson/Kim AnderssonC-förare Grupp EFalköpings MK/Falköpings MKVW Golf3.58,303.58,3 |
84126ABertil Svensson/Camila SvenssonA-B-C förare Appendix KYdre MK/Ydre MKSAAB 96 V44.00,404.00,4 |
88127AStellan Östlingh/Jan SernhedenA-B-C förare Appendix KSportvagnsklubben Göteborg/Sportvagnsklubben GöteborgBMW 2002Ti4.00,604.00,6 |
24128CJohnny Ekeflo/Camilla BergC-förare Grupp ETeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaGolf Mk14.02,904.02,9 |
93129CFredrik Svensson/Veine SvenssonA-B-C förare Appendix KYdre MK/Ydre MKVolvo Pv4.05,004.05,0 |
65130CKjell Jonasson/Ann-Charlotte JonassonC-förare Volvo original cup samt Suzuki Grupp NStenungsunds MS/Stenungsunds MSVolvo 9404.06,304.06,3 |
5131USimon Johansson/Glenn JohanssonUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 7404.33,804.33,8 |