Novemberskölden 2018

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt PÅ sträcka SS1

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
1381ALars Engström/Kurt VilssonKlass 9 A förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9402.50,10
1372AHåkan Tagesson/Anders TagessonKlass 9 A förare: 2WDNybro AC/Nybro ACVolvo 2422.51,90
1723CAdrian Ring/Fanny JacobsonKlass11: C-förare: 2WDLinköpings MS/Värmdö BKVolvo 9402.53,50
1414APeder Hadarson/Robert NorssKlass 9 A förare: 2WDTeam Skogsåkarna/Höglandets MSVolvo 9402.53,60
1115AMats Karlsson/Lars-Olof GustafssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNässjö MK/Nässjö MKVolvo 2422.54,40
1306AAlexander Axelsson/Christoffer CarlssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9402.55,50
1407ADavid Lindström/Jessica SvenssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds mkVolvo 9402.55,50
1328AVictor Karlsson/Thomas GustavssonKlass 9 A förare: 2WDVimmerby MS/Emådalens MKFord Fiesta2.55,80
1479BMarcus Holm/Emil FröbergKlass10: B-förare: 2WDFägre MK/Mariestads MSBMW Compact2.56,10
15710BAnders Melin/Linda FjordagerKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MkVolvo 2402.57,80
11611AMorgan Olsson/Björn JacobssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2402.58,10
14212ADavid Pettersson/Robert GoudeKlass 9 A förare: 2WDAsarums MS/Asarums MSToyota Starlet2.59,00
18013CMattias Brindmark/Peter MåhagenKlass11: C-förare: 2WDÅtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 2422.59,10
15414BJimmie Cederqvist/Hans SjödahlKlass10: B-förare: 2WDGotlands MFBK/Södra Sunnerbos MKFord Fiesta3.00,50
15515BMats Adolfsson/Roger AnderssonKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MKSkoda Fabia R23.00,80
13316AMattias Ledin/Valkyria EdlundKlass 9 A förare: 2WDMK Kopparberg/Mälaröarnas MKPeugeot 208 R23.00,80
14917BAnders Petersson/Sofie ElfverKlass10: B-förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2403.01,10
14418AJanne Kristiansson/Jimmi SvenssonKlass 9 A förare: 2WDWäxjö MS/Anderstorp RCVolvo 9443.01,10
11419AKjell Fransson/Per-Olof ErikssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Mönsterås MKRenault Alpine3.01,50
12620ADaniel Brorson/Jan BrorsonKlass 9 A förare: 2WDWäxjö MS/Wäxjö MSBMW M33.01,60
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
12921AJohan Kastenman/Terese LennartssonKlass 9 A förare: 2WDKristianstad MK/Lunds ACVolvo 9403.01,90
12722APontus Berglund/Julia ThulinKlass 9 A förare: 2WDSMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.02,20
12323AFredrik Karlsson/Henrik SöderkvistKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAnderstorp RC/Skillingaryds MKVolvo 2423.02,20
924AStefan Ottosson/Susann RubianoKlass 1: A-B förare Grupp EVetlanda RRC/VW Golf 43.02,40
14325AStefan Alenmalm/Annie HellstadiusKlass 9 A förare: 2WDSMK Trollhättan/SMK TrollhättanToyota Corolla3.03,40
15626BJimmy Alvarsson/Marcus WidegrenKlass10: B-förare: 2WDJönköpings MK/Jönköpings MKVolvo 9403.03,50
4727AJan Wigertson/Viktor EdlingKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 8503.04,30
128UCalle Carlberg/Torbjörn CarlbergUngdomsrallyNässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.04,40
9629ASören Carlsson/Göran SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Team skogsåkarna/SHRA MantorpOpel Ascona A3.04,50
14630AUrban Borg/Joakim StormKlass 9 A förare: 2WDVetlanda RRC/Nässjö MKVolvo 9403.04,90
16131BKent Johansson/Andreas KarlssonKlass10: B-förare: 2WDFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 2403.05,30
5732BAndreas Hultström/Markus TheorinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Nyköping/Skillingaryds MKVolvo 9403.05,60
10633CAlexander Alexandersson/Margareta JohanssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2423.05,70
15934BErik Wiklund/Daniel LindauKlass10: B-förare: 2WDÄlvbygdens MK/Göteborgs MFVolvo 2443.06,40
16035BClaes Gustafsson/Rickard RipenåsKlass10: B-förare: 2WDGränna MK/Team SkogsåkarnaVolvo 2423.06,60
9536AJonas Nelson/Anders HolmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Silverdalens MSK/Grimslöv MSOpel Ascona A3.06,60
6737BChristoffer Lund/Victor BergsanderKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.06,70
12838APer Löfqvist/Linus JohanssonKlass 9 A förare: 2WDKinds MK/Ryds MKBMW M33.06,90
4839ALukas Kindgren/Albin NordKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Ydre MKVolvo 9403.07,10
5640BVictor Johansson/Ulf NilssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds Mk/Ryds MKVolvo 9403.07,20
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
4941AChristopher Zeijlon/Ida SöderbergKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 2403.08,10
15242BHenrik Thagesson/Molly Thore`nKlass10: B-förare: 2WDNybro AC/Nybro ACVolvo 7403.08,20
6443BMattias Erelt/Thomas ComstedtKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 7403.08,70
15844BJohan Broman/Rickard AdelindKlass10: B-förare: 2WDTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 9403.09,090
245UEmil Friman/Andreas FrimanUngdomsrallyVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 9403.09,40
8846CPatrik Thor/Inge PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.09,40
9347CSimon Johansson/Todd WilliamssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9403.09,50
11548ABjörn Nalle Johansson/Håkan LindhKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdMSK Kvarnvingarna/MSK KvarnvingarnaOpel Ascona B3.09,70
17849CGert Karlsson/Gustaf ThorebringKlass11: C-förare: 2WDMK Brinkarna/Ydre MKVolvo 9403.09,70
18150CTim Hammarström/Robban AnianssonKlass11: C-förare: 2WDÄlmhults MK/Ford Fiesta ST3.09,80
11351ASven-Åke Angerd/Robin SanellKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNorrahammars MK/Anderstorp RCFord Escort RS18003.09,90
12552BTomas Christiansen/Hanna ChristiansenKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicGullabo RC/Volvo 2423.10,00
11053AFredrik Ekenved/Markus BörjessonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdGöteborgs MF/Älvbygdens MKVolvo 2403.10,00
17054CKim Petersson/Per-Johan PeterssonKlass11: C-förare: 2WDSkillingaryds MK/Volvo 2423.10,60
15355BIngmar Lund/Kai-Ove AnderssonKlass10: B-förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.11,10
16256BMarkus Jarl/Kristian GustavssonKlass10: B-förare: 2WDNorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 2403.11,20
5457AThomas Karlsson/Patrik BerglundKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MKVolvo 9403.11,20
3958CSebastian Dahl/Victor SvenssonKlass 2: C-förare Grupp EHästveda FRC/Ryds MKToyota Corolla3.11,40
4559AChrister Westerdahl/Marie-Louise WesterdahlKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.12,10
14560ATobias Pettersson/Åke KjellgrenKlass 9 A förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2403.12,60
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
16361BJohnny Sundström/Anton SundströmKlass10: B-förare: 2WDVara MK/Vara MKOpel Ascona3.12,60
14862BHampus Classon/Tobias KarlssonKlass10: B-förare: 2WDGullabo Rc/Gullabo RcOpel Ascona3.12,90
13963AYngve Tjörnbo/Anders TildemyrKlass 9 A förare: 2WDTjust MK/Vimmerby MSVolvo 9443.12,90
17664CJan Kastenman/Johan SvenssonKlass11: C-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 9403.13,20
6265BChristian Pettersson/Jonny HjelmKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 9403.13,40
10466BAnders Malm/Anders AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Ydre MK/Va Östergötland MKOpel Ascona A3.14,50
10067AThomas Thelin/Magnus ThelinKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975BMK Uddevalla/BMK UddevallaVW 1302 rs3.14,70
5168APierre Melin/Åke MelinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.14,70
18569CTorbjörn Karlsson/Mikael KarlssonKlass11: C-förare: 2WDGrimslövs MS/Grimslövs MSBMW 3253.14,90
5270APeo Kindgren/Hans RocklövKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Volvo 9443.15,00
5071APer-Ola Pettersson/Johan PetterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2403.15,00
10372BHannu Saikanmäki/Emil SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Olofströms MK/Olofströms MKFord Escort RS 20003.15,30
16973BHåkan Olsson/Linus OlssonKlass10: B-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9403.15,30
5574ATobias Malm/Bengt SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Anderstorps RC/Anderstorps RCVolvo 9403.15,40
1375BTimmo Helgesson/Sofia LodKlass 1: A-B förare Grupp EVimmerby MS/Vimmerby MSVW Polo3.15,90
12276AÅke Månsson/Tommy OlssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAsarums MS/Asarums MSVolvo 2403.15,90
16477BMartin Olsson/Andreas LexanderKlass10: B-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 2423.16,00
7278CChrister Alfredsson/Karl-Gustav AskmyrenKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Asarums MS/Asarums MSVolvo 9403.16,50
8779CBörje Åkerhag/Oscar ÅkerhagKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.16,70
6680BRobin Thörnberg/Marika AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400VRRC/VRRCVolvo 9403.17,00
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
5881BPär Johansson/Niklas AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Eskilstuna MK/Eskilstuna MKVolvo 2403.17,30
482UKarljohan Ingesson/Lars IngessonUngdomsrallySMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.17,30
8183CAgne Josefsson/Robin SvanbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Golf Gti 16v3.17,60
6184BChristian Gustafsson/Sophie LundqvistKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.17,80
7385CJohannes Josefsson/Oscar KarlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.18,10
7486CChristopher Gustafson/Boo HidsjöKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400MK Kinda/MK KindaVolvo 9403.18,40
7187CThomas Kurtsson/Sara KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryd MKVolvo 9403.18,40
7788CJoel Larsson/Oskar LewinssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MsVolvo 2403.18,50
10789CMagnus Folkesson/Bengt-Evert JohanssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 1423.18,60
6990CJacob Fransson/Johan FranssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 2403.18,60
1491BKeith Wennberg/Hans WennbergKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.18,70
2392CElias Lörd/Magnus LördKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Hyllinge MSHonda Civic3.19,00
5993BMarkus Svensson/Joakim SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Älmhults MK/Älmhults MKVolvo 9403.19,00
4494AGöran Adolfsson/Tobias PeterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 9403.19,10
12095AMagnus Friman/Pauline FrimanKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 1423.19,10
18396CBo Karlsson/Fredrik DehlinKlass11: C-förare: 2WDRyds MK/Hässleholms MKBMW 3253.19,20
15197BChristoffer Gustafsson/Roger ErlandssonKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/SMK EksjöBMW Compact3.19,60
17598CBerndt Holgersson/Glenn JohanssonKlass11: C-förare: 2WDLjungby MK/Wäxjö MSOpel Ascona b3.19,90
17399CMagnus Grahn/Claes ÖrnskogKlass11: C-förare: 2WDGränna MK/GrännaOpel Ascona3.19,90
76100CErik Axelsson/Evelina KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.20,10
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
8101APatrik Pettersson/Alexander BrinkebackKlass 1: A-B förare Grupp EYdre MK/Opel Astra3.20,10
121102CJörgen Andersson/Johan WesterfjärdKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleHöglandets MS/Höglandets MSVolvo 1423.20,70
86103CEmma Wallman/Bo WallmanKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Karlskrona AKVolvo 9403.20,90
17104BOscar Arvidsson/Isak ArvidssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCToyota Corolla3.20,90
53105AAnders Ericson/Mikael LindénKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Toarps MK/Toarps MKVolvo 8503.20,90
33106CJonas Molin/Daniel MolinKlass 2: C-förare Grupp ESkene MS/Skene MSToyota Corolla3.21,50
79107CHampus Wallin/Elinor ThörnbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Vetlanda Rally Racing klubb/Vetlanda RCVolvo 9403.21,50
174108CAnders Frostensson/Kennie FrostenssonKlass11: C-förare: 2WDOlofströms MK/Peugeot 3063.21,50
99109APeter Sanell/Jan SönneKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Anderstorp RC/Anderstorp RCSaab 99 EMS3.21,70
37110CNiklas Ahlberg/Christian KeränenKlass 2: C-förare Grupp EToarps MK/Toarps MKVolkswagen Golf3.21,80
184111CMikael Granath/Camilla LidholmKlass11: C-förare: 2WDVara MK/Vara MKVolvo 2423.22,10
63112BConny Martinsson/Roger PeterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Lessebo MKCitroën AX Sport3.22,60
35113CLinus Hedström/Simon LiljekvistKlass 2: C-förare Grupp EMK Brinkarna/Mk BrinkarnaVolvo 7403.22,70
112114AHans Gustavsson/Björn GustavssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdJönköpings MK/Jönköpings MKToyota Starlet3.22,90
118115CTommy Karlsson/Urban BohlinKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSMK Trollhättan/SMK TrollhättanSAAB 99 EMS 16V3.23,10
12116BErik Sundqvist/Eva SundqvistKlass 1: A-B förare Grupp ELjungby MK/Toyota Corolla3.23,60
78117CPeter Dahlsund/Ingemar JohnzonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Varbergs MK/Varbergs MKVolvo 9403.23,70
179118CHenrik Braun/Hanna KjellvågKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Olofströms MKVolvo 2423.23,70
177119CConny Andersson/Leif GustavssoKlass11: C-förare: 2WDÄlvbygde Mk/Älvbygdens MKVovo 9403.24,50
3120UAnton Johansson/Erik TelehagenUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2403.24,50
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
83121CJonas Gustavsson/Ulf OlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Hässleholms MK/MK FalconVolvo 2403.26,10
18122BLars Svensson/Mikael CreutzKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Målilla MKVW Golf3.27,30
22123CMagnus Lundin/Carolina SteinKlass 2: C-förare Grupp ENässjö MK/Nässjö MKOpel Corsa3.27,50
75124CDaniel Fransson/Natalie SandströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9403.27,50
38125CPeter Lanner/Robert MellegårdKlass 2: C-förare Grupp EVara Mk/Vara MkVW Golf3.27,90
16126BNicklas Eriksson/Per-Arne AxelssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf3.28,00
117127BSune Lorentzson/Dan SjöqvistKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSkillingaryds MK/Anderstorp RCOpel Kadett GSI3.28,00
124128AKarl-Erik Forsman/Emma LindströmKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicBotkyrka MK/Skillingaryds MKOpel Manta B3.28,30
80129CHjalmar Petersson/Stefan PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 9403.28,30
108130CAnders Danling/Linus DanlingKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKSaab 96 V43.28,70
21131CJonas Svensson/Chatrin SöderbergKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Södra Sunnerbo MKVW Golf3.28,80
15132BKevin Andersson/Jonathan JohanssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Grimslövs MSToyota Corolla3.29,70
70133CMattias Andersson/Oskar AxelssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Eksjö/Team skogsåkarna TranåsVolvo 2443.29,80
92134CDaniel Wärnlund/Erik OhlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.29,80
109135CUrban Westerström/Mattias DidrikKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Eksjö FRC/Eksjö FRCVolvo 1643.30,30
26136CGöran Klevenhed/Erik KlevenhedKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf3.30,30
46137AGöran Wigertson/Carola Roos JohanssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.30,60
29138CJoakim Blansch/Jennie BlanschKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds Motorklubb/Skillingaryds MotorklubbOpel Astra3.30,70
105139CJohnny Andersson/Anette AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Gullabo Rc/Gullabo RcVolvo 1423.30,80
10140AKurt Ekelund/Daniel AnderssonKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Hässleholms MKVW Golf3.30,90
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
11141ATomas Östermyr/Gunnar LarssonKlass 1: A-B förare Grupp EAlingsås MK/Alingsås MKToyota Corolla3.30,90
101142ABjörn Yngvesson/Håkan SwahnströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKOpel Kadett rally3.31,10
102143AThommy Lundgren/Daniel AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Kullings MS/Kullings MSSaab 96 V43.31,80
85144CMartin Nygårdh/Emmelie LarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Volvo 2403.31,90
25145CMartin Bysén/Daniel BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp ERyds MK/Skillingaryds MKVolvo 2443.33,60
91146CJohn Oscarsson/Dennis OscarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.34,60
28147CJimmy Tykesson/Linda NilssonKlass 2: C-förare Grupp ES Sunnerbos MK/S Sunnerbos MKOpel Ascona B3.35,00
40148CThomas Olofsson/Juha HaukilahtiKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf 3.36,50
5149UViktor Linde/Rolf LindeUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2423.37,80
82150CJoel Norqvist/Tommy AnderssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Trollhättan/SMK TrollhättanVolvo 2443.18,620
36151CMattias Nilsson/Robin LiljegrenKlass 2: C-förare Grupp EKarlskrona AK/Karlskrona AKMazda 3233.39,00
27152CJakob Sandberg/Ronny BorgKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/VIPVW Golf3.39,00
89153CBenny Enström/Jacob BrandtKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 9403.39,30
6154UJohan Jacobson/Hans AndreassonUngdomsrallyKullings MS/Kullings MSAudi 803.40,70
182155CAdam Håkansson/Hannes ArvidssonKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9403.41,00
119156AMikael Ring/K-G ErikssonKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleNybro RC/Älmhults MSVolvo 1423.31,710
19157CAnders Hugosson/Joakim GustafssonKlass 2: C-förare Grupp EWäxjö MS/Wäxjö MSVw Golf3.42,10
24158CFrida Andersson/Jonas AnderssonKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCSaab 993.43,90
68159CAndreas Petersson/Ella BergströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Valdemarsvik/SMK ValdemarsvikVolvo 9403.36,210
97160ARolf Norlin/Bertil DahlströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975MSK Hammaren/Kolsva MKOpel Ascona A Crossflow3.16,230
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
65161BAnders Oscarsson/Roland OscarssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Mönsterås MK/Mönsterås MKVolvo 2403.47,10
60162BArvid Tobiazon/Carl TobiazonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds MK/Ryds MKVolvo 2403.47,40
31163CSimon Vernersson/Hans-Peter PicherKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra3.48,40
34164CJörgen Källberg/Lillemor HarrussonKlass 2: C-förare Grupp ESMK Eksjö/SMK EksjöOpel Corsa3.52,00
32165CAnton Bredin/Simon BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp EVimmerby MS/Skillingaryds MKVW Golf MK13.53,30
42166CLouise Blansch/Sanna MagnussonKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra3.53,60
7167ADennis Pettersson/Mattias PeterssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Ford Focus3.58,80
41168COla Aronsson/Jasmine GhedirKlass 2: C-förare Grupp EGöteborgs MF/Kullings MSBMW 3184.02,70
98169AStellan Östlingh/Kalle PilkrantzKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975SVKG/SVKGBMW 2002 Ti4.24,920
84170CMarkus Nilsson/Daniel ErikssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2405.45,40
171171CSimon Axelsson/Sebastian LindeborghKlass11: C-förare: 2WDÄlmhults MK/Älmhults MKVW Golf 28.23,10