Novemberskölden 2018

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt PÅ sträcka SS2

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
1721CAdrian Ring/Fanny JacobsonKlass11: C-förare: 2WDLinköpings MS/Värmdö BKVolvo 9402.43,50
1322AVictor Karlsson/Thomas GustavssonKlass 9 A förare: 2WDVimmerby MS/Emådalens MKFord Fiesta2.45,60
1383ALars Engström/Kurt VilssonKlass 9 A förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9402.47,10
1404ADavid Lindström/Jessica SvenssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds mkVolvo 9402.47,70
1435AStefan Alenmalm/Annie HellstadiusKlass 9 A förare: 2WDSMK Trollhättan/SMK TrollhättanToyota Corolla2.47,90
1116AMats Karlsson/Lars-Olof GustafssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNässjö MK/Nässjö MKVolvo 2422.48,00
1477BMarcus Holm/Emil FröbergKlass10: B-förare: 2WDFägre MK/Mariestads MSBMW Compact2.48,80
1308AAlexander Axelsson/Christoffer CarlssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9402.49,60
1579BAnders Melin/Linda FjordagerKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MkVolvo 2402.50,40
12710APontus Berglund/Julia ThulinKlass 9 A förare: 2WDSMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9402.51,40
15511BMats Adolfsson/Roger AnderssonKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MKSkoda Fabia R22.52,00
15812BJohan Broman/Rickard AdelindKlass10: B-förare: 2WDTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 9402.52,80
15613BJimmy Alvarsson/Marcus WidegrenKlass10: B-förare: 2WDJönköpings MK/Jönköpings MKVolvo 9402.53,10
9614ASören Carlsson/Göran SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Team skogsåkarna/SHRA MantorpOpel Ascona A2.53,10
15415BJimmie Cederqvist/Hans SjödahlKlass10: B-förare: 2WDGotlands MFBK/Södra Sunnerbos MKFord Fiesta2.53,20
15916BErik Wiklund/Daniel LindauKlass10: B-förare: 2WDÄlvbygdens MK/Göteborgs MFVolvo 2442.53,80
13317AMattias Ledin/Valkyria EdlundKlass 9 A förare: 2WDMK Kopparberg/Mälaröarnas MKPeugeot 208 R22.54,20
16218BMarkus Jarl/Kristian GustavssonKlass10: B-förare: 2WDNorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 2402.54,40
11619AMorgan Olsson/Björn JacobssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2402.54,60
12620ADaniel Brorson/Jan BrorsonKlass 9 A förare: 2WDWäxjö MS/Wäxjö MSBMW M32.54,70
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
16121BKent Johansson/Andreas KarlssonKlass10: B-förare: 2WDFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 2402.55,00
922AStefan Ottosson/Susann RubianoKlass 1: A-B förare Grupp EVetlanda RRC/VW Golf 42.55,20
4823ALukas Kindgren/Albin NordKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Ydre MKVolvo 9402.55,20
14624AUrban Borg/Joakim StormKlass 9 A förare: 2WDVetlanda RRC/Nässjö MKVolvo 9402.55,30
15225BHenrik Thagesson/Molly Thore`nKlass10: B-förare: 2WDNybro AC/Nybro ACVolvo 7402.55,30
14926BAnders Petersson/Sofie ElfverKlass10: B-förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2402.56,00
12827APer Löfqvist/Linus JohanssonKlass 9 A förare: 2WDKinds MK/Ryds MKBMW M32.57,20
11428AKjell Fransson/Per-Olof ErikssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Mönsterås MKRenault Alpine2.57,20
5729BAndreas Hultström/Markus TheorinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Nyköping/Skillingaryds MKVolvo 9402.57,20
6430BMattias Erelt/Thomas ComstedtKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 7402.57,30
15331BIngmar Lund/Kai-Ove AnderssonKlass10: B-förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9402.57,30
18232CAdam Håkansson/Hannes ArvidssonKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9402.57,60
18033CMattias Brindmark/Peter MåhagenKlass11: C-förare: 2WDÅtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 2422.57,70
12534BTomas Christiansen/Hanna ChristiansenKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicGullabo RC/Volvo 2422.58,30
135UCalle Carlberg/Torbjörn CarlbergUngdomsrallyNässjö MK/Nässjö MKVolvo 9402.58,30
4736AJan Wigertson/Viktor EdlingKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 8502.58,60
6037BArvid Tobiazon/Carl TobiazonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds MK/Ryds MKVolvo 2402.59,00
6738BChristoffer Lund/Victor BergsanderKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9402.59,00
12339AFredrik Karlsson/Henrik SöderkvistKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAnderstorp RC/Skillingaryds MKVolvo 2422.59,40
13940AYngve Tjörnbo/Anders TildemyrKlass 9 A förare: 2WDTjust MK/Vimmerby MSVolvo 9442.59,50
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
10641CAlexander Alexandersson/Margareta JohanssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2422.59,60
9542AJonas Nelson/Anders HolmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Silverdalens MSK/Grimslöv MSOpel Ascona A2.59,60
5643BVictor Johansson/Ulf NilssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds Mk/Ryds MKVolvo 9402.59,70
11344ASven-Åke Angerd/Robin SanellKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNorrahammars MK/Anderstorp RCFord Escort RS18003.00,20
14845BHampus Classon/Tobias KarlssonKlass10: B-förare: 2WDGullabo Rc/Gullabo RcOpel Ascona3.00,60
17046CKim Petersson/Per-Johan PeterssonKlass11: C-förare: 2WDSkillingaryds MK/Volvo 2423.00,60
11047AFredrik Ekenved/Markus BörjessonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdGöteborgs MF/Älvbygdens MKVolvo 2403.00,80
18148CTim Hammarström/Robban AnianssonKlass11: C-förare: 2WDÄlmhults MK/Ford Fiesta ST3.01,20
16349BJohnny Sundström/Anton SundströmKlass10: B-förare: 2WDVara MK/Vara MKOpel Ascona3.01,50
6250BChristian Pettersson/Jonny HjelmKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 9403.01,60
5151APierre Melin/Åke MelinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.01,60
4552AChrister Westerdahl/Marie-Louise WesterdahlKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.01,60
1353BTimmo Helgesson/Sofia LodKlass 1: A-B förare Grupp EVimmerby MS/Vimmerby MSVW Polo3.02,10
5554ATobias Malm/Bengt SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Anderstorps RC/Anderstorps RCVolvo 9403.03,30
15155BChristoffer Gustafsson/Roger ErlandssonKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/SMK EksjöBMW Compact3.03,30
9756ARolf Norlin/Bertil DahlströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975MSK Hammaren/Kolsva MKOpel Ascona A Crossflow3.03,70
3357CJonas Molin/Daniel MolinKlass 2: C-förare Grupp ESkene MS/Skene MSToyota Corolla3.03,70
17858CGert Karlsson/Gustaf ThorebringKlass11: C-förare: 2WDMK Brinkarna/Ydre MKVolvo 9403.03,70
5059APer-Ola Pettersson/Johan PetterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2403.03,90
5460AThomas Karlsson/Patrik BerglundKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MKVolvo 9403.04,00
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
12261AÅke Månsson/Tommy OlssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAsarums MS/Asarums MSVolvo 2403.04,00
7362CJohannes Josefsson/Oscar KarlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.04,10
8863CPatrik Thor/Inge PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.04,20
5264APeo Kindgren/Hans RocklövKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Volvo 9443.04,40
17665CJan Kastenman/Johan SvenssonKlass11: C-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 9403.04,40
5866BPär Johansson/Niklas AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Eskilstuna MK/Eskilstuna MKVolvo 2403.05,00
10067AThomas Thelin/Magnus ThelinKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975BMK Uddevalla/BMK UddevallaVW 1302 rs3.05,20
8268CJoel Norqvist/Tommy AnderssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Trollhättan/SMK TrollhättanVolvo 2443.05,30
3969CSebastian Dahl/Victor SvenssonKlass 2: C-förare Grupp EHästveda FRC/Ryds MKToyota Corolla3.05,30
10370BHannu Saikanmäki/Emil SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Olofströms MK/Olofströms MKFord Escort RS 20003.05,50
18471CMikael Granath/Camilla LidholmKlass11: C-förare: 2WDVara MK/Vara MKVolvo 2423.05,50
18572CTorbjörn Karlsson/Mikael KarlssonKlass11: C-förare: 2WDGrimslövs MS/Grimslövs MSBMW 3253.05,60
17473CAnders Frostensson/Kennie FrostenssonKlass11: C-förare: 2WDOlofströms MK/Peugeot 3063.05,70
10774CMagnus Folkesson/Bengt-Evert JohanssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 1423.06,10
5975BMarkus Svensson/Joakim SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Älmhults MK/Älmhults MKVolvo 9403.06,10
1776BOscar Arvidsson/Isak ArvidssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCToyota Corolla3.06,20
9377CSimon Johansson/Todd WilliamssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9403.06,30
11578ABjörn Nalle Johansson/Håkan LindhKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdMSK Kvarnvingarna/MSK KvarnvingarnaOpel Ascona B3.06,40
4979AChristopher Zeijlon/Ida SöderbergKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 2403.06,60
6180BChristian Gustafsson/Sophie LundqvistKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.06,90
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
14581ATobias Pettersson/Åke KjellgrenKlass 9 A förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2403.07,10
16482BMartin Olsson/Andreas LexanderKlass10: B-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 2423.07,10
8183CAgne Josefsson/Robin SvanbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Golf Gti 16v3.07,20
12084AMagnus Friman/Pauline FrimanKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 1423.07,40
285UEmil Friman/Andreas FrimanUngdomsrallyVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 9403.07,50
11886CTommy Karlsson/Urban BohlinKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSMK Trollhättan/SMK TrollhättanSAAB 99 EMS 16V3.07,80
1487BKeith Wennberg/Hans WennbergKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.08,40
9988APeter Sanell/Jan SönneKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Anderstorp RC/Anderstorp RCSaab 99 EMS3.08,50
4489AGöran Adolfsson/Tobias PeterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 9403.08,60
890APatrik Pettersson/Alexander BrinkebackKlass 1: A-B förare Grupp EYdre MK/Opel Astra3.08,70
6991CJacob Fransson/Johan FranssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 2403.09,00
7492CChristopher Gustafson/Boo HidsjöKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400MK Kinda/MK KindaVolvo 9403.09,10
9293CDaniel Wärnlund/Erik OhlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.09,20
17594CBerndt Holgersson/Glenn JohanssonKlass11: C-förare: 2WDLjungby MK/Wäxjö MSOpel Ascona b3.09,40
11795BSune Lorentzson/Dan SjöqvistKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSkillingaryds MK/Anderstorp RCOpel Kadett GSI3.09,70
5396AAnders Ericson/Mikael LindénKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Toarps MK/Toarps MKVolvo 8503.09,70
3797CNiklas Ahlberg/Christian KeränenKlass 2: C-förare Grupp EToarps MK/Toarps MKVolkswagen Golf3.09,70
7998CHampus Wallin/Elinor ThörnbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Vetlanda Rally Racing klubb/Vetlanda RCVolvo 9403.09,80
3599CLinus Hedström/Simon LiljekvistKlass 2: C-förare Grupp EMK Brinkarna/Mk BrinkarnaVolvo 7403.09,90
12100BErik Sundqvist/Eva SundqvistKlass 1: A-B förare Grupp ELjungby MK/Toyota Corolla3.10,00
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
169101BHåkan Olsson/Linus OlssonKlass10: B-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9403.10,00
4102UKarljohan Ingesson/Lars IngessonUngdomsrallySMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.10,20
104103BAnders Malm/Anders AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Ydre MK/Va Östergötland MKOpel Ascona A3.10,20
87104CBörje Åkerhag/Oscar ÅkerhagKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.10,40
3105UAnton Johansson/Erik TelehagenUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2403.10,40
112106AHans Gustavsson/Björn GustavssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdJönköpings MK/Jönköpings MKToyota Starlet3.10,60
76107CErik Axelsson/Evelina KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.11,00
77108CJoel Larsson/Oskar LewinssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MsVolvo 2403.11,10
71109CThomas Kurtsson/Sara KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryd MKVolvo 9403.11,80
121110CJörgen Andersson/Johan WesterfjärdKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleHöglandets MS/Höglandets MSVolvo 1423.11,90
177111CConny Andersson/Leif GustavssoKlass11: C-förare: 2WDÄlvbygde Mk/Älvbygdens MKVovo 9403.12,70
86112CEmma Wallman/Bo WallmanKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Karlskrona AKVolvo 9403.13,00
83113CJonas Gustavsson/Ulf OlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Hässleholms MK/MK FalconVolvo 2403.14,40
23114CElias Lörd/Magnus LördKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Hyllinge MSHonda Civic3.14,50
84115CMarkus Nilsson/Daniel ErikssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.14,60
124116AKarl-Erik Forsman/Emma LindströmKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicBotkyrka MK/Skillingaryds MKOpel Manta B3.15,30
11117ATomas Östermyr/Gunnar LarssonKlass 1: A-B förare Grupp EAlingsås MK/Alingsås MKToyota Corolla3.15,30
173118CMagnus Grahn/Claes ÖrnskogKlass11: C-förare: 2WDGränna MK/GrännaOpel Ascona3.15,50
105119CJohnny Andersson/Anette AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Gullabo Rc/Gullabo RcVolvo 1423.15,90
179120CHenrik Braun/Hanna KjellvågKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Olofströms MKVolvo 2423.16,00
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
78121CPeter Dahlsund/Ingemar JohnzonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Varbergs MK/Varbergs MKVolvo 9403.16,20
101122ABjörn Yngvesson/Håkan SwahnströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKOpel Kadett rally3.16,40
38123CPeter Lanner/Robert MellegårdKlass 2: C-förare Grupp EVara Mk/Vara MkVW Golf3.16,60
16124BNicklas Eriksson/Per-Arne AxelssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf3.16,70
108125CAnders Danling/Linus DanlingKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKSaab 96 V43.17,20
18126BLars Svensson/Mikael CreutzKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Målilla MKVW Golf3.17,60
21127CJonas Svensson/Chatrin SöderbergKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Södra Sunnerbo MKVW Golf3.18,10
29128CJoakim Blansch/Jennie BlanschKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds Motorklubb/Skillingaryds MotorklubbOpel Astra3.18,50
102129AThommy Lundgren/Daniel AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Kullings MS/Kullings MSSaab 96 V43.18,60
80130CHjalmar Petersson/Stefan PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 9403.19,60
70131CMattias Andersson/Oskar AxelssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Eksjö/Team skogsåkarna TranåsVolvo 2443.19,80
91132CJohn Oscarsson/Dennis OscarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.19,80
26133CGöran Klevenhed/Erik KlevenhedKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf3.21,20
25134CMartin Bysén/Daniel BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp ERyds MK/Skillingaryds MKVolvo 2443.21,90
85135CMartin Nygårdh/Emmelie LarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Volvo 2403.22,30
28136CJimmy Tykesson/Linda NilssonKlass 2: C-förare Grupp ES Sunnerbos MK/S Sunnerbos MKOpel Ascona B3.22,50
46137AGöran Wigertson/Carola Roos JohanssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.22,90
68138CAndreas Petersson/Ella BergströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Valdemarsvik/SMK ValdemarsvikVolvo 9403.22,90
119139AMikael Ring/K-G ErikssonKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleNybro RC/Älmhults MSVolvo 1423.23,20
6140UJohan Jacobson/Hans AndreassonUngdomsrallyKullings MS/Kullings MSAudi 803.23,30
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
15141BKevin Andersson/Jonathan JohanssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Grimslövs MSToyota Corolla3.23,90
89142CBenny Enström/Jacob BrandtKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 9403.24,60
27143CJakob Sandberg/Ronny BorgKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/VIPVW Golf3.25,10
5144UViktor Linde/Rolf LindeUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2423.25,30
31145CSimon Vernersson/Hans-Peter PicherKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra3.25,60
40146CThomas Olofsson/Juha HaukilahtiKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf 3.25,90
24147CFrida Andersson/Jonas AnderssonKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCSaab 993.28,10
36148CMattias Nilsson/Robin LiljegrenKlass 2: C-förare Grupp EKarlskrona AK/Karlskrona AKMazda 3233.28,40
32149CAnton Bredin/Simon BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp EVimmerby MS/Skillingaryds MKVW Golf MK13.31,20
10150AKurt Ekelund/Daniel AnderssonKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Hässleholms MKVW Golf3.32,40
65151BAnders Oscarsson/Roland OscarssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Mönsterås MK/Mönsterås MKVolvo 2403.34,20
75152CDaniel Fransson/Natalie SandströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9403.34,60
19153CAnders Hugosson/Joakim GustafssonKlass 2: C-förare Grupp EWäxjö MS/Wäxjö MSVw Golf3.37,40
7154ADennis Pettersson/Mattias PeterssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Ford Focus3.39,00
34155CJörgen Källberg/Lillemor HarrussonKlass 2: C-förare Grupp ESMK Eksjö/SMK EksjöOpel Corsa3.39,40
42156CLouise Blansch/Sanna MagnussonKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra3.39,50
41157COla Aronsson/Jasmine GhedirKlass 2: C-förare Grupp EGöteborgs MF/Kullings MSBMW 3183.43,90
98158AStellan Östlingh/Kalle PilkrantzKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975SVKG/SVKGBMW 2002 Ti4.05,00
66159BRobin Thörnberg/Marika AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400VRRC/VRRCVolvo 9404.08,20
72160CChrister Alfredsson/Karl-Gustav AskmyrenKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Asarums MS/Asarums MSVolvo 9405.02,80