Novemberskölden 2018

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt PÅ sträcka SS3

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
1321AVictor Karlsson/Thomas GustavssonKlass 9 A förare: 2WDVimmerby MS/Emådalens MKFord Fiesta3.14,70
1432AStefan Alenmalm/Annie HellstadiusKlass 9 A förare: 2WDSMK Trollhättan/SMK TrollhättanToyota Corolla3.15,60
1383ALars Engström/Kurt VilssonKlass 9 A förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.16,70
1724CAdrian Ring/Fanny JacobsonKlass11: C-förare: 2WDLinköpings MS/Värmdö BKVolvo 9403.17,60
1115AMats Karlsson/Lars-Olof GustafssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNässjö MK/Nässjö MKVolvo 2423.17,80
1166AMorgan Olsson/Björn JacobssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2403.18,10
1307AAlexander Axelsson/Christoffer CarlssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.18,70
1578BAnders Melin/Linda FjordagerKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MkVolvo 2403.18,80
1549BJimmie Cederqvist/Hans SjödahlKlass10: B-förare: 2WDGotlands MFBK/Södra Sunnerbos MKFord Fiesta3.19,00
12610ADaniel Brorson/Jan BrorsonKlass 9 A förare: 2WDWäxjö MS/Wäxjö MSBMW M33.19,90
15811BJohan Broman/Rickard AdelindKlass10: B-förare: 2WDTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 9403.20,40
14712BMarcus Holm/Emil FröbergKlass10: B-förare: 2WDFägre MK/Mariestads MSBMW Compact3.21,00
14013ADavid Lindström/Jessica SvenssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds mkVolvo 9403.21,70
15914BErik Wiklund/Daniel LindauKlass10: B-förare: 2WDÄlvbygdens MK/Göteborgs MFVolvo 2443.22,30
12715APontus Berglund/Julia ThulinKlass 9 A förare: 2WDSMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.22,30
15116BChristoffer Gustafsson/Roger ErlandssonKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/SMK EksjöBMW Compact3.22,60
15217BHenrik Thagesson/Molly Thore`nKlass10: B-förare: 2WDNybro AC/Nybro ACVolvo 7403.23,30
14818BHampus Classon/Tobias KarlssonKlass10: B-förare: 2WDGullabo Rc/Gullabo RcOpel Ascona3.24,40
15519BMats Adolfsson/Roger AnderssonKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MKSkoda Fabia R23.24,70
9620ASören Carlsson/Göran SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Team skogsåkarna/SHRA MantorpOpel Ascona A3.24,90
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
11421AKjell Fransson/Per-Olof ErikssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Mönsterås MKRenault Alpine3.25,40
15622BJimmy Alvarsson/Marcus WidegrenKlass10: B-förare: 2WDJönköpings MK/Jönköpings MKVolvo 9403.25,60
14923BAnders Petersson/Sofie ElfverKlass10: B-förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2403.25,60
12324AFredrik Karlsson/Henrik SöderkvistKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAnderstorp RC/Skillingaryds MKVolvo 2423.25,60
10625CAlexander Alexandersson/Margareta JohanssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2423.25,70
13326AMattias Ledin/Valkyria EdlundKlass 9 A förare: 2WDMK Kopparberg/Mälaröarnas MKPeugeot 208 R23.25,90
12827APer Löfqvist/Linus JohanssonKlass 9 A förare: 2WDKinds MK/Ryds MKBMW M33.26,40
16128BKent Johansson/Andreas KarlssonKlass10: B-förare: 2WDFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 2403.26,60
15329BIngmar Lund/Kai-Ove AnderssonKlass10: B-förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.26,80
18030CMattias Brindmark/Peter MåhagenKlass11: C-förare: 2WDÅtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 2423.26,80
16231BMarkus Jarl/Kristian GustavssonKlass10: B-förare: 2WDNorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 2403.27,50
232UEmil Friman/Andreas FrimanUngdomsrallyVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 9403.28,50
5733BAndreas Hultström/Markus TheorinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Nyköping/Skillingaryds MKVolvo 9403.28,60
11334ASven-Åke Angerd/Robin SanellKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNorrahammars MK/Anderstorp RCFord Escort RS18003.28,60
4735AJan Wigertson/Viktor EdlingKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 8503.28,70
936AStefan Ottosson/Susann RubianoKlass 1: A-B förare Grupp EVetlanda RRC/VW Golf 43.29,20
14637AUrban Borg/Joakim StormKlass 9 A förare: 2WDVetlanda RRC/Nässjö MKVolvo 9403.29,30
4838ALukas Kindgren/Albin NordKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Ydre MKVolvo 9403.29,40
13939AYngve Tjörnbo/Anders TildemyrKlass 9 A förare: 2WDTjust MK/Vimmerby MSVolvo 9443.30,00
11040AFredrik Ekenved/Markus BörjessonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdGöteborgs MF/Älvbygdens MKVolvo 2403.30,10
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
5641BVictor Johansson/Ulf NilssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds Mk/Ryds MKVolvo 9403.30,30
142UCalle Carlberg/Torbjörn CarlbergUngdomsrallyNässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.30,70
9543AJonas Nelson/Anders HolmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Silverdalens MSK/Grimslöv MSOpel Ascona A3.30,70
17044CKim Petersson/Per-Johan PeterssonKlass11: C-förare: 2WDSkillingaryds MK/Volvo 2423.30,80
6745BChristoffer Lund/Victor BergsanderKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.31,40
14546ATobias Pettersson/Åke KjellgrenKlass 9 A förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2403.31,50
6447BMattias Erelt/Thomas ComstedtKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 7403.31,60
4948AChristopher Zeijlon/Ida SöderbergKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 2403.32,00
12249AÅke Månsson/Tommy OlssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAsarums MS/Asarums MSVolvo 2403.32,50
5150APierre Melin/Åke MelinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.32,70
6251BChristian Pettersson/Jonny HjelmKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 9403.32,90
6152BChristian Gustafsson/Sophie LundqvistKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.33,10
18253CAdam Håkansson/Hannes ArvidssonKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9403.33,20
5254APeo Kindgren/Hans RocklövKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Volvo 9443.33,50
10055AThomas Thelin/Magnus ThelinKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975BMK Uddevalla/BMK UddevallaVW 1302 rs3.33,60
6056BArvid Tobiazon/Carl TobiazonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds MK/Ryds MKVolvo 2403.33,70
10457BAnders Malm/Anders AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Ydre MK/Va Östergötland MKOpel Ascona A3.33,90
9758ARolf Norlin/Bertil DahlströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975MSK Hammaren/Kolsva MKOpel Ascona A Crossflow3.34,10
18459CMikael Granath/Camilla LidholmKlass11: C-förare: 2WDVara MK/Vara MKVolvo 2423.34,10
1760BOscar Arvidsson/Isak ArvidssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCToyota Corolla3.34,40
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
5461AThomas Karlsson/Patrik BerglundKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MKVolvo 9403.34,60
16462BMartin Olsson/Andreas LexanderKlass10: B-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 2423.35,10
10763CMagnus Folkesson/Bengt-Evert JohanssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 1423.35,20
5064APer-Ola Pettersson/Johan PetterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2403.35,20
2365CElias Lörd/Magnus LördKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Hyllinge MSHonda Civic3.35,40
3966CSebastian Dahl/Victor SvenssonKlass 2: C-förare Grupp EHästveda FRC/Ryds MKToyota Corolla3.35,60
18567CTorbjörn Karlsson/Mikael KarlssonKlass11: C-förare: 2WDGrimslövs MS/Grimslövs MSBMW 3253.35,60
4568AChrister Westerdahl/Marie-Louise WesterdahlKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.35,90
8169CAgne Josefsson/Robin SvanbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Golf Gti 16v3.35,90
1370BTimmo Helgesson/Sofia LodKlass 1: A-B förare Grupp EVimmerby MS/Vimmerby MSVW Polo3.36,10
9371CSimon Johansson/Todd WilliamssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9403.36,30
10372BHannu Saikanmäki/Emil SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Olofströms MK/Olofströms MKFord Escort RS 20003.36,50
17873CGert Karlsson/Gustaf ThorebringKlass11: C-förare: 2WDMK Brinkarna/Ydre MKVolvo 9403.36,50
6974CJacob Fransson/Johan FranssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 2403.36,60
5575ATobias Malm/Bengt SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Anderstorps RC/Anderstorps RCVolvo 9403.37,00
8876CPatrik Thor/Inge PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.37,80
18177CTim Hammarström/Robban AnianssonKlass11: C-förare: 2WDÄlmhults MK/Ford Fiesta ST3.38,00
5878BPär Johansson/Niklas AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Eskilstuna MK/Eskilstuna MKVolvo 2403.38,30
17679CJan Kastenman/Johan SvenssonKlass11: C-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 9403.38,50
880APatrik Pettersson/Alexander BrinkebackKlass 1: A-B förare Grupp EYdre MK/Opel Astra3.38,60
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
9981APeter Sanell/Jan SönneKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Anderstorp RC/Anderstorp RCSaab 99 EMS3.38,70
7382CJohannes Josefsson/Oscar KarlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.38,80
11883CTommy Karlsson/Urban BohlinKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSMK Trollhättan/SMK TrollhättanSAAB 99 EMS 16V3.39,00
12184CJörgen Andersson/Johan WesterfjärdKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleHöglandets MS/Höglandets MSVolvo 1423.39,40
11585ABjörn Nalle Johansson/Håkan LindhKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdMSK Kvarnvingarna/MSK KvarnvingarnaOpel Ascona B3.39,40
17986CHenrik Braun/Hanna KjellvågKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Olofströms MKVolvo 2423.39,40
17387CMagnus Grahn/Claes ÖrnskogKlass11: C-förare: 2WDGränna MK/GrännaOpel Ascona3.39,60
17488CAnders Frostensson/Kennie FrostenssonKlass11: C-förare: 2WDOlofströms MK/Peugeot 3063.39,70
16989BHåkan Olsson/Linus OlssonKlass10: B-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9403.39,90
5390AAnders Ericson/Mikael LindénKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Toarps MK/Toarps MKVolvo 8503.40,50
8291CJoel Norqvist/Tommy AnderssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Trollhättan/SMK TrollhättanVolvo 2443.40,60
7792CJoel Larsson/Oskar LewinssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MsVolvo 2403.40,80
7993CHampus Wallin/Elinor ThörnbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Vetlanda Rally Racing klubb/Vetlanda RCVolvo 9403.40,90
4494AGöran Adolfsson/Tobias PeterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 9403.41,10
3395CJonas Molin/Daniel MolinKlass 2: C-förare Grupp ESkene MS/Skene MSToyota Corolla3.41,10
1496BKeith Wennberg/Hans WennbergKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.41,20
497UKarljohan Ingesson/Lars IngessonUngdomsrallySMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.41,30
6698BRobin Thörnberg/Marika AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400VRRC/VRRCVolvo 9403.41,30
8799CBörje Åkerhag/Oscar ÅkerhagKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.41,30
12100BErik Sundqvist/Eva SundqvistKlass 1: A-B förare Grupp ELjungby MK/Toyota Corolla3.41,70
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
3101UAnton Johansson/Erik TelehagenUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2403.42,10
15102BKevin Andersson/Jonathan JohanssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Grimslövs MSToyota Corolla3.42,10
35103CLinus Hedström/Simon LiljekvistKlass 2: C-förare Grupp EMK Brinkarna/Mk BrinkarnaVolvo 7403.42,30
59104BMarkus Svensson/Joakim SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Älmhults MK/Älmhults MKVolvo 9403.42,30
74105CChristopher Gustafson/Boo HidsjöKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400MK Kinda/MK KindaVolvo 9403.42,70
92106CDaniel Wärnlund/Erik OhlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.42,70
71107CThomas Kurtsson/Sara KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryd MKVolvo 9403.43,30
37108CNiklas Ahlberg/Christian KeränenKlass 2: C-förare Grupp EToarps MK/Toarps MKVolkswagen Golf3.43,50
163109BJohnny Sundström/Anton SundströmKlass10: B-förare: 2WDVara MK/Vara MKOpel Ascona3.43,70
86110CEmma Wallman/Bo WallmanKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Karlskrona AKVolvo 9403.44,50
78111CPeter Dahlsund/Ingemar JohnzonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Varbergs MK/Varbergs MKVolvo 9403.44,80
117112BSune Lorentzson/Dan SjöqvistKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSkillingaryds MK/Anderstorp RCOpel Kadett GSI3.44,90
76113CErik Axelsson/Evelina KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.45,00
84114CMarkus Nilsson/Daniel ErikssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.45,20
72115CChrister Alfredsson/Karl-Gustav AskmyrenKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Asarums MS/Asarums MSVolvo 9403.46,50
38116CPeter Lanner/Robert MellegårdKlass 2: C-förare Grupp EVara Mk/Vara MkVW Golf3.46,60
83117CJonas Gustavsson/Ulf OlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Hässleholms MK/MK FalconVolvo 2403.46,70
112118AHans Gustavsson/Björn GustavssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdJönköpings MK/Jönköpings MKToyota Starlet3.47,40
70119CMattias Andersson/Oskar AxelssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Eksjö/Team skogsåkarna TranåsVolvo 2443.47,90
124120AKarl-Erik Forsman/Emma LindströmKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicBotkyrka MK/Skillingaryds MKOpel Manta B3.48,40
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
16121BNicklas Eriksson/Per-Arne AxelssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf3.48,70
177122CConny Andersson/Leif GustavssoKlass11: C-förare: 2WDÄlvbygde Mk/Älvbygdens MKVovo 9403.48,80
10123AKurt Ekelund/Daniel AnderssonKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Hässleholms MKVW Golf3.48,90
29124CJoakim Blansch/Jennie BlanschKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds Motorklubb/Skillingaryds MotorklubbOpel Astra3.49,30
108125CAnders Danling/Linus DanlingKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKSaab 96 V43.49,70
175126CBerndt Holgersson/Glenn JohanssonKlass11: C-förare: 2WDLjungby MK/Wäxjö MSOpel Ascona b3.49,70
11127ATomas Östermyr/Gunnar LarssonKlass 1: A-B förare Grupp EAlingsås MK/Alingsås MKToyota Corolla3.49,80
102128AThommy Lundgren/Daniel AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Kullings MS/Kullings MSSaab 96 V43.50,00
18129BLars Svensson/Mikael CreutzKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Målilla MKVW Golf3.50,70
21130CJonas Svensson/Chatrin SöderbergKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Södra Sunnerbo MKVW Golf3.51,00
46131AGöran Wigertson/Carola Roos JohanssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.51,30
101132ABjörn Yngvesson/Håkan SwahnströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKOpel Kadett rally3.51,30
105133CJohnny Andersson/Anette AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Gullabo Rc/Gullabo RcVolvo 1423.52,10
68134CAndreas Petersson/Ella BergströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Valdemarsvik/SMK ValdemarsvikVolvo 9403.52,20
80135CHjalmar Petersson/Stefan PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 9403.53,00
85136CMartin Nygårdh/Emmelie LarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Volvo 2403.53,60
91137CJohn Oscarsson/Dennis OscarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.54,60
36138CMattias Nilsson/Robin LiljegrenKlass 2: C-förare Grupp EKarlskrona AK/Karlskrona AKMazda 3233.55,00
26139CGöran Klevenhed/Erik KlevenhedKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf3.55,30
28140CJimmy Tykesson/Linda NilssonKlass 2: C-förare Grupp ES Sunnerbos MK/S Sunnerbos MKOpel Ascona B3.55,60
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
19141CAnders Hugosson/Joakim GustafssonKlass 2: C-förare Grupp EWäxjö MS/Wäxjö MSVw Golf3.55,70
27142CJakob Sandberg/Ronny BorgKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/VIPVW Golf3.56,50
89143CBenny Enström/Jacob BrandtKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 9403.56,90
75144CDaniel Fransson/Natalie SandströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9403.57,20
5145UViktor Linde/Rolf LindeUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2423.57,60
6146UJohan Jacobson/Hans AndreassonUngdomsrallyKullings MS/Kullings MSAudi 803.58,40
25147CMartin Bysén/Daniel BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp ERyds MK/Skillingaryds MKVolvo 2444.01,70
40148CThomas Olofsson/Juha HaukilahtiKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf 4.01,90
31149CSimon Vernersson/Hans-Peter PicherKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra4.02,60
119150AMikael Ring/K-G ErikssonKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleNybro RC/Älmhults MSVolvo 1424.04,40
24151CFrida Andersson/Jonas AnderssonKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCSaab 994.05,00
42152CLouise Blansch/Sanna MagnussonKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra4.05,30
65153BAnders Oscarsson/Roland OscarssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Mönsterås MK/Mönsterås MKVolvo 2404.05,60
34154CJörgen Källberg/Lillemor HarrussonKlass 2: C-förare Grupp ESMK Eksjö/SMK EksjöOpel Corsa4.07,60
7155ADennis Pettersson/Mattias PeterssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Ford Focus4.10,70
32156CAnton Bredin/Simon BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp EVimmerby MS/Skillingaryds MKVW Golf MK14.12,10
41157COla Aronsson/Jasmine GhedirKlass 2: C-förare Grupp EGöteborgs MF/Kullings MSBMW 3184.17,10
98158AStellan Östlingh/Kalle PilkrantzKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975SVKG/SVKGBMW 2002 Ti4.26,90
125159BTomas Christiansen/Hanna ChristiansenKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicGullabo RC/Volvo 2424.37,80