Novemberskölden 2018

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt PÅ sträcka SS4

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
1431AStefan Alenmalm/Annie HellstadiusKlass 9 A förare: 2WDSMK Trollhättan/SMK TrollhättanToyota Corolla3.17,90
1382ALars Engström/Kurt VilssonKlass 9 A förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.22,40
1323AVictor Karlsson/Thomas GustavssonKlass 9 A förare: 2WDVimmerby MS/Emådalens MKFord Fiesta3.23,80
1304AAlexander Axelsson/Christoffer CarlssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.24,20
1115AMats Karlsson/Lars-Olof GustafssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNässjö MK/Nässjö MKVolvo 2423.25,00
1476BMarcus Holm/Emil FröbergKlass10: B-förare: 2WDFägre MK/Mariestads MSBMW Compact3.25,60
1547BJimmie Cederqvist/Hans SjödahlKlass10: B-förare: 2WDGotlands MFBK/Södra Sunnerbos MKFord Fiesta3.30,40
1408ADavid Lindström/Jessica SvenssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds mkVolvo 9403.30,50
1269ADaniel Brorson/Jan BrorsonKlass 9 A förare: 2WDWäxjö MS/Wäxjö MSBMW M33.30,60
11410AKjell Fransson/Per-Olof ErikssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Mönsterås MKRenault Alpine3.30,80
12711APontus Berglund/Julia ThulinKlass 9 A förare: 2WDSMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.31,30
11612AMorgan Olsson/Björn JacobssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2403.32,40
17213CAdrian Ring/Fanny JacobsonKlass11: C-förare: 2WDLinköpings MS/Värmdö BKVolvo 9403.32,50
15214BHenrik Thagesson/Molly Thore`nKlass10: B-förare: 2WDNybro AC/Nybro ACVolvo 7403.33,40
13315AMattias Ledin/Valkyria EdlundKlass 9 A förare: 2WDMK Kopparberg/Mälaröarnas MKPeugeot 208 R23.33,60
4816ALukas Kindgren/Albin NordKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Ydre MKVolvo 9403.33,60
9617ASören Carlsson/Göran SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Team skogsåkarna/SHRA MantorpOpel Ascona A3.33,70
118UCalle Carlberg/Torbjörn CarlbergUngdomsrallyNässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.34,10
14619AUrban Borg/Joakim StormKlass 9 A förare: 2WDVetlanda RRC/Nässjö MKVolvo 9403.34,60
12320AFredrik Karlsson/Henrik SöderkvistKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAnderstorp RC/Skillingaryds MKVolvo 2423.35,10
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
5721BAndreas Hultström/Markus TheorinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Nyköping/Skillingaryds MKVolvo 9403.35,60
16122BKent Johansson/Andreas KarlssonKlass10: B-förare: 2WDFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 2403.35,70
4723AJan Wigertson/Viktor EdlingKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 8503.36,50
6024BArvid Tobiazon/Carl TobiazonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds MK/Ryds MKVolvo 2403.37,10
15825BJohan Broman/Rickard AdelindKlass10: B-förare: 2WDTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 9403.37,10
10626CAlexander Alexandersson/Margareta JohanssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2423.37,20
4927AChristopher Zeijlon/Ida SöderbergKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 2403.37,30
15728BAnders Melin/Linda FjordagerKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MkVolvo 2403.37,50
15329BIngmar Lund/Kai-Ove AnderssonKlass10: B-förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.37,60
11030AFredrik Ekenved/Markus BörjessonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdGöteborgs MF/Älvbygdens MKVolvo 2403.38,00
15131BChristoffer Gustafsson/Roger ErlandssonKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/SMK EksjöBMW Compact3.38,50
6732BChristoffer Lund/Victor BergsanderKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.39,10
11333ASven-Åke Angerd/Robin SanellKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNorrahammars MK/Anderstorp RCFord Escort RS18003.39,20
12834APer Löfqvist/Linus JohanssonKlass 9 A förare: 2WDKinds MK/Ryds MKBMW M33.39,40
1335BTimmo Helgesson/Sofia LodKlass 1: A-B förare Grupp EVimmerby MS/Vimmerby MSVW Polo3.39,60
9536AJonas Nelson/Anders HolmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Silverdalens MSK/Grimslöv MSOpel Ascona A3.39,70
17037CKim Petersson/Per-Johan PeterssonKlass11: C-förare: 2WDSkillingaryds MK/Volvo 2423.39,80
5638BVictor Johansson/Ulf NilssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds Mk/Ryds MKVolvo 9403.39,90
5439AThomas Karlsson/Patrik BerglundKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MKVolvo 9403.39,90
15640BJimmy Alvarsson/Marcus WidegrenKlass10: B-förare: 2WDJönköpings MK/Jönköpings MKVolvo 9403.40,00
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
941AStefan Ottosson/Susann RubianoKlass 1: A-B förare Grupp EVetlanda RRC/VW Golf 43.40,10
11542ABjörn Nalle Johansson/Håkan LindhKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdMSK Kvarnvingarna/MSK KvarnvingarnaOpel Ascona B3.40,90
13943AYngve Tjörnbo/Anders TildemyrKlass 9 A förare: 2WDTjust MK/Vimmerby MSVolvo 9443.41,40
10744CMagnus Folkesson/Bengt-Evert JohanssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 1423.41,80
14545ATobias Pettersson/Åke KjellgrenKlass 9 A förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2403.41,90
3346CJonas Molin/Daniel MolinKlass 2: C-förare Grupp ESkene MS/Skene MSToyota Corolla3.42,20
2347CElias Lörd/Magnus LördKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Hyllinge MSHonda Civic3.42,40
12248AÅke Månsson/Tommy OlssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAsarums MS/Asarums MSVolvo 2403.42,60
249UEmil Friman/Andreas FrimanUngdomsrallyVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 9403.42,80
6450BMattias Erelt/Thomas ComstedtKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 7403.43,20
1451BKeith Wennberg/Hans WennbergKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.43,40
8852CPatrik Thor/Inge PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.43,40
10453BAnders Malm/Anders AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Ydre MK/Va Östergötland MKOpel Ascona A3.43,50
5154APierre Melin/Åke MelinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.43,50
18155CTim Hammarström/Robban AnianssonKlass11: C-förare: 2WDÄlmhults MK/Ford Fiesta ST3.44,00
5256APeo Kindgren/Hans RocklövKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Volvo 9443.44,10
9357CSimon Johansson/Todd WilliamssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9403.44,10
4558AChrister Westerdahl/Marie-Louise WesterdahlKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.44,50
5859BPär Johansson/Niklas AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Eskilstuna MK/Eskilstuna MKVolvo 2403.44,50
6260BChristian Pettersson/Jonny HjelmKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 9403.44,50
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
1261BErik Sundqvist/Eva SundqvistKlass 1: A-B förare Grupp ELjungby MK/Toyota Corolla3.44,70
6962CJacob Fransson/Johan FranssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 2403.45,00
7463CChristopher Gustafson/Boo HidsjöKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400MK Kinda/MK KindaVolvo 9403.45,10
5964BMarkus Svensson/Joakim SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Älmhults MK/Älmhults MKVolvo 9403.45,10
8365CJonas Gustavsson/Ulf OlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Hässleholms MK/MK FalconVolvo 2403.45,40
866APatrik Pettersson/Alexander BrinkebackKlass 1: A-B förare Grupp EYdre MK/Opel Astra3.45,50
467UKarljohan Ingesson/Lars IngessonUngdomsrallySMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.45,90
8268CJoel Norqvist/Tommy AnderssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Trollhättan/SMK TrollhättanVolvo 2443.46,10
1769BOscar Arvidsson/Isak ArvidssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCToyota Corolla3.46,70
7370CJohannes Josefsson/Oscar KarlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.47,40
3571CLinus Hedström/Simon LiljekvistKlass 2: C-förare Grupp EMK Brinkarna/Mk BrinkarnaVolvo 7403.47,50
11872CTommy Karlsson/Urban BohlinKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSMK Trollhättan/SMK TrollhättanSAAB 99 EMS 16V3.47,50
3973CSebastian Dahl/Victor SvenssonKlass 2: C-förare Grupp EHästveda FRC/Ryds MKToyota Corolla3.47,90
18274CAdam Håkansson/Hannes ArvidssonKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9403.47,90
3775CNiklas Ahlberg/Christian KeränenKlass 2: C-förare Grupp EToarps MK/Toarps MKVolkswagen Golf3.48,00
16476BMartin Olsson/Andreas LexanderKlass10: B-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 2423.48,00
4477AGöran Adolfsson/Tobias PeterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 9403.48,20
18078CMattias Brindmark/Peter MåhagenKlass11: C-förare: 2WDÅtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 2423.48,30
5379AAnders Ericson/Mikael LindénKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Toarps MK/Toarps MKVolvo 8503.48,40
10380BHannu Saikanmäki/Emil SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Olofströms MK/Olofströms MKFord Escort RS 20003.49,00
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
7681CErik Axelsson/Evelina KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.49,10
382UAnton Johansson/Erik TelehagenUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2403.49,20
6683BRobin Thörnberg/Marika AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400VRRC/VRRCVolvo 9403.49,90
7984CHampus Wallin/Elinor ThörnbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Vetlanda Rally Racing klubb/Vetlanda RCVolvo 9403.50,30
12185CJörgen Andersson/Johan WesterfjärdKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleHöglandets MS/Höglandets MSVolvo 1423.50,30
16986BHåkan Olsson/Linus OlssonKlass10: B-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9403.50,50
17387CMagnus Grahn/Claes ÖrnskogKlass11: C-förare: 2WDGränna MK/GrännaOpel Ascona3.50,70
5588ATobias Malm/Bengt SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Anderstorps RC/Anderstorps RCVolvo 9403.51,10
18589CTorbjörn Karlsson/Mikael KarlssonKlass11: C-förare: 2WDGrimslövs MS/Grimslövs MSBMW 3253.51,30
11290AHans Gustavsson/Björn GustavssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdJönköpings MK/Jönköpings MKToyota Starlet3.51,40
8591CMartin Nygårdh/Emmelie LarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Volvo 2403.51,90
8792CBörje Åkerhag/Oscar ÅkerhagKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.51,90
8193CAgne Josefsson/Robin SvanbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Golf Gti 16v3.52,00
17494CAnders Frostensson/Kennie FrostenssonKlass11: C-förare: 2WDOlofströms MK/Peugeot 3063.52,20
17695CJan Kastenman/Johan SvenssonKlass11: C-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 9403.52,20
7196CThomas Kurtsson/Sara KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryd MKVolvo 9403.52,40
17997CHenrik Braun/Hanna KjellvågKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Olofströms MKVolvo 2423.53,40
9298CDaniel Wärnlund/Erik OhlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.53,50
5099APer-Ola Pettersson/Johan PetterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2403.53,60
178100CGert Karlsson/Gustaf ThorebringKlass11: C-förare: 2WDMK Brinkarna/Ydre MKVolvo 9403.54,50
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
80101CHjalmar Petersson/Stefan PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 9403.54,90
86102CEmma Wallman/Bo WallmanKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Karlskrona AKVolvo 9403.55,10
124103AKarl-Erik Forsman/Emma LindströmKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicBotkyrka MK/Skillingaryds MKOpel Manta B3.55,30
117104BSune Lorentzson/Dan SjöqvistKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSkillingaryds MK/Anderstorp RCOpel Kadett GSI3.55,50
16105BNicklas Eriksson/Per-Arne AxelssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf3.55,50
29106CJoakim Blansch/Jennie BlanschKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds Motorklubb/Skillingaryds MotorklubbOpel Astra3.55,50
84107CMarkus Nilsson/Daniel ErikssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.55,60
38108CPeter Lanner/Robert MellegårdKlass 2: C-förare Grupp EVara Mk/Vara MkVW Golf3.56,50
61109BChristian Gustafsson/Sophie LundqvistKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.56,70
78110CPeter Dahlsund/Ingemar JohnzonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Varbergs MK/Varbergs MKVolvo 9403.57,00
105111CJohnny Andersson/Anette AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Gullabo Rc/Gullabo RcVolvo 1423.57,10
18112BLars Svensson/Mikael CreutzKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Målilla MKVW Golf3.57,50
15113BKevin Andersson/Jonathan JohanssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Grimslövs MSToyota Corolla3.57,70
21114CJonas Svensson/Chatrin SöderbergKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Södra Sunnerbo MKVW Golf3.58,20
6115UJohan Jacobson/Hans AndreassonUngdomsrallyKullings MS/Kullings MSAudi 803.58,30
72116CChrister Alfredsson/Karl-Gustav AskmyrenKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Asarums MS/Asarums MSVolvo 9403.58,90
184117CMikael Granath/Camilla LidholmKlass11: C-förare: 2WDVara MK/Vara MKVolvo 2423.59,20
101118ABjörn Yngvesson/Håkan SwahnströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKOpel Kadett rally3.59,40
108119CAnders Danling/Linus DanlingKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKSaab 96 V43.59,90
77120CJoel Larsson/Oskar LewinssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MsVolvo 2404.00,00
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
26121CGöran Klevenhed/Erik KlevenhedKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf4.00,40
91122CJohn Oscarsson/Dennis OscarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9404.00,40
175123CBerndt Holgersson/Glenn JohanssonKlass11: C-förare: 2WDLjungby MK/Wäxjö MSOpel Ascona b4.00,80
125124BTomas Christiansen/Hanna ChristiansenKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicGullabo RC/Volvo 2424.01,00
10125AKurt Ekelund/Daniel AnderssonKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Hässleholms MKVW Golf4.01,00
75126CDaniel Fransson/Natalie SandströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9404.02,30
46127AGöran Wigertson/Carola Roos JohanssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9404.02,30
70128CMattias Andersson/Oskar AxelssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Eksjö/Team skogsåkarna TranåsVolvo 2444.02,40
162129BMarkus Jarl/Kristian GustavssonKlass10: B-förare: 2WDNorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 2404.02,40
159130BErik Wiklund/Daniel LindauKlass10: B-förare: 2WDÄlvbygdens MK/Göteborgs MFVolvo 2444.03,10
28131CJimmy Tykesson/Linda NilssonKlass 2: C-förare Grupp ES Sunnerbos MK/S Sunnerbos MKOpel Ascona B4.03,20
36132CMattias Nilsson/Robin LiljegrenKlass 2: C-förare Grupp EKarlskrona AK/Karlskrona AKMazda 3234.04,40
11133ATomas Östermyr/Gunnar LarssonKlass 1: A-B förare Grupp EAlingsås MK/Alingsås MKToyota Corolla4.04,50
25134CMartin Bysén/Daniel BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp ERyds MK/Skillingaryds MKVolvo 2444.05,60
27135CJakob Sandberg/Ronny BorgKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/VIPVW Golf4.05,90
68136CAndreas Petersson/Ella BergströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Valdemarsvik/SMK ValdemarsvikVolvo 9404.06,40
177137CConny Andersson/Leif GustavssoKlass11: C-förare: 2WDÄlvbygde Mk/Älvbygdens MKVovo 9404.06,40
40138CThomas Olofsson/Juha HaukilahtiKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf 4.07,10
31139CSimon Vernersson/Hans-Peter PicherKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra4.07,90
102140AThommy Lundgren/Daniel AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Kullings MS/Kullings MSSaab 96 V44.08,20
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
19141CAnders Hugosson/Joakim GustafssonKlass 2: C-förare Grupp EWäxjö MS/Wäxjö MSVw Golf4.08,80
89142CBenny Enström/Jacob BrandtKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 9404.09,00
5143UViktor Linde/Rolf LindeUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2424.13,80
65144BAnders Oscarsson/Roland OscarssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Mönsterås MK/Mönsterås MKVolvo 2404.13,80
32145CAnton Bredin/Simon BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp EVimmerby MS/Skillingaryds MKVW Golf MK14.14,20
97146ARolf Norlin/Bertil DahlströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975MSK Hammaren/Kolsva MKOpel Ascona A Crossflow4.16,20
24147CFrida Andersson/Jonas AnderssonKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCSaab 994.16,70
42148CLouise Blansch/Sanna MagnussonKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra4.18,40
163149BJohnny Sundström/Anton SundströmKlass10: B-förare: 2WDVara MK/Vara MKOpel Ascona4.21,50
100150AThomas Thelin/Magnus ThelinKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975BMK Uddevalla/BMK UddevallaVW 1302 rs4.22,10
34151CJörgen Källberg/Lillemor HarrussonKlass 2: C-förare Grupp ESMK Eksjö/SMK EksjöOpel Corsa4.27,00
7152ADennis Pettersson/Mattias PeterssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Ford Focus4.30,00
41153COla Aronsson/Jasmine GhedirKlass 2: C-förare Grupp EGöteborgs MF/Kullings MSBMW 3184.32,30
98154AStellan Östlingh/Kalle PilkrantzKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975SVKG/SVKGBMW 2002 Ti4.42,50
119155AMikael Ring/K-G ErikssonKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleNybro RC/Älmhults MSVolvo 1424.45,50
148156BHampus Classon/Tobias KarlssonKlass10: B-förare: 2WDGullabo Rc/Gullabo RcOpel Ascona8.02,00