Novemberskölden 2018

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt PÅ sträcka SS5

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
1381ALars Engström/Kurt VilssonKlass 9 A förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9402.52,90
1322AVictor Karlsson/Thomas GustavssonKlass 9 A förare: 2WDVimmerby MS/Emådalens MKFord Fiesta2.53,00
1113AMats Karlsson/Lars-Olof GustafssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNässjö MK/Nässjö MKVolvo 2422.54,60
1434AStefan Alenmalm/Annie HellstadiusKlass 9 A förare: 2WDSMK Trollhättan/SMK TrollhättanToyota Corolla2.54,90
1475BMarcus Holm/Emil FröbergKlass10: B-förare: 2WDFägre MK/Mariestads MSBMW Compact2.55,30
1306AAlexander Axelsson/Christoffer CarlssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9402.56,20
1727CAdrian Ring/Fanny JacobsonKlass11: C-förare: 2WDLinköpings MS/Värmdö BKVolvo 9402.57,20
1168AMorgan Olsson/Björn JacobssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2402.58,90
99AStefan Ottosson/Susann RubianoKlass 1: A-B förare Grupp EVetlanda RRC/VW Golf 42.59,60
12710APontus Berglund/Julia ThulinKlass 9 A förare: 2WDSMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9402.59,90
14011ADavid Lindström/Jessica SvenssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds mkVolvo 9403.00,20
5712BAndreas Hultström/Markus TheorinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Nyköping/Skillingaryds MKVolvo 9403.00,30
4813ALukas Kindgren/Albin NordKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Ydre MKVolvo 9403.00,60
15714BAnders Melin/Linda FjordagerKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MkVolvo 2403.00,90
12615ADaniel Brorson/Jan BrorsonKlass 9 A förare: 2WDWäxjö MS/Wäxjö MSBMW M33.01,20
4716AJan Wigertson/Viktor EdlingKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 8503.02,00
12317AFredrik Karlsson/Henrik SöderkvistKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAnderstorp RC/Skillingaryds MKVolvo 2423.02,10
118UCalle Carlberg/Torbjörn CarlbergUngdomsrallyNässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.02,20
13319AMattias Ledin/Valkyria EdlundKlass 9 A förare: 2WDMK Kopparberg/Mälaröarnas MKPeugeot 208 R23.02,30
15120BChristoffer Gustafsson/Roger ErlandssonKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/SMK EksjöBMW Compact3.02,60
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
10621CAlexander Alexandersson/Margareta JohanssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2423.05,20
6722BChristoffer Lund/Victor BergsanderKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.05,80
9623ASören Carlsson/Göran SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Team skogsåkarna/SHRA MantorpOpel Ascona A3.05,90
11424AKjell Fransson/Per-Olof ErikssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Mönsterås MKRenault Alpine3.06,00
15325BIngmar Lund/Kai-Ove AnderssonKlass10: B-förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.06,00
15926BErik Wiklund/Daniel LindauKlass10: B-förare: 2WDÄlvbygdens MK/Göteborgs MFVolvo 2443.06,30
5427AThomas Karlsson/Patrik BerglundKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400S Sunnerbo MK/S Sunnerbo MKVolvo 9403.06,40
5628BVictor Johansson/Ulf NilssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds Mk/Ryds MKVolvo 9403.06,50
6429BMattias Erelt/Thomas ComstedtKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 7403.06,70
9330CSimon Johansson/Todd WilliamssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9403.06,70
14631AUrban Borg/Joakim StormKlass 9 A förare: 2WDVetlanda RRC/Nässjö MKVolvo 9403.07,90
11032AFredrik Ekenved/Markus BörjessonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdGöteborgs MF/Älvbygdens MKVolvo 2403.08,00
4933AChristopher Zeijlon/Ida SöderbergKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 2403.08,00
10434BAnders Malm/Anders AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Ydre MK/Va Östergötland MKOpel Ascona A3.08,10
18035CMattias Brindmark/Peter MåhagenKlass11: C-förare: 2WDÅtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 2423.08,30
236UEmil Friman/Andreas FrimanUngdomsrallyVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 9403.08,80
15237BHenrik Thagesson/Molly Thore`nKlass10: B-förare: 2WDNybro AC/Nybro ACVolvo 7403.10,00
6238BChristian Pettersson/Jonny HjelmKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 9403.10,20
5139APierre Melin/Åke MelinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.10,60
5040APer-Ola Pettersson/Johan PetterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2403.10,80
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
12841APer Löfqvist/Linus JohanssonKlass 9 A förare: 2WDKinds MK/Ryds MKBMW M33.10,80
842APatrik Pettersson/Alexander BrinkebackKlass 1: A-B förare Grupp EYdre MK/Opel Astra3.11,00
443UKarljohan Ingesson/Lars IngessonUngdomsrallySMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.11,10
5844BPär Johansson/Niklas AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Eskilstuna MK/Eskilstuna MKVolvo 2403.11,30
11345ASven-Åke Angerd/Robin SanellKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNorrahammars MK/Anderstorp RCFord Escort RS18003.11,50
1346BTimmo Helgesson/Sofia LodKlass 1: A-B förare Grupp EVimmerby MS/Vimmerby MSVW Polo3.11,60
11547ABjörn Nalle Johansson/Håkan LindhKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdMSK Kvarnvingarna/MSK KvarnvingarnaOpel Ascona B3.11,70
2348CElias Lörd/Magnus LördKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Hyllinge MSHonda Civic3.11,90
1749BOscar Arvidsson/Isak ArvidssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCToyota Corolla3.12,00
4550AChrister Westerdahl/Marie-Louise WesterdahlKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.12,50
6951CJacob Fransson/Johan FranssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 2403.12,80
5252APeo Kindgren/Hans RocklövKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Åtvidabergs MK/Volvo 9443.13,00
8853CPatrik Thor/Inge PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.13,00
18254CAdam Håkansson/Hannes ArvidssonKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9403.13,00
5955BMarkus Svensson/Joakim SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Älmhults MK/Älmhults MKVolvo 9403.13,50
7356CJohannes Josefsson/Oscar KarlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.13,50
10757CMagnus Folkesson/Bengt-Evert JohanssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 1423.13,90
6058BArvid Tobiazon/Carl TobiazonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Ryds MK/Ryds MKVolvo 2403.14,00
14559ATobias Pettersson/Åke KjellgrenKlass 9 A förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2403.14,20
9560AJonas Nelson/Anders HolmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Silverdalens MSK/Grimslöv MSOpel Ascona A3.14,40
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
9761ARolf Norlin/Bertil DahlströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975MSK Hammaren/Kolsva MKOpel Ascona A Crossflow3.14,50
16162BKent Johansson/Andreas KarlssonKlass10: B-förare: 2WDFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 2403.14,50
15663BJimmy Alvarsson/Marcus WidegrenKlass10: B-förare: 2WDJönköpings MK/Jönköpings MKVolvo 9403.14,50
18164CTim Hammarström/Robban AnianssonKlass11: C-förare: 2WDÄlmhults MK/Ford Fiesta ST3.14,60
8365CJonas Gustavsson/Ulf OlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Hässleholms MK/MK FalconVolvo 2403.14,70
8166CAgne Josefsson/Robin SvanbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Golf Gti 16v3.14,70
1267BErik Sundqvist/Eva SundqvistKlass 1: A-B förare Grupp ELjungby MK/Toyota Corolla3.14,70
3568CLinus Hedström/Simon LiljekvistKlass 2: C-förare Grupp EMK Brinkarna/Mk BrinkarnaVolvo 7403.14,70
8269CJoel Norqvist/Tommy AnderssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Trollhättan/SMK TrollhättanVolvo 2443.14,90
1470BKeith Wennberg/Hans WennbergKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.15,60
17871CGert Karlsson/Gustaf ThorebringKlass11: C-förare: 2WDMK Brinkarna/Ydre MKVolvo 9403.16,10
5572ATobias Malm/Bengt SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Anderstorps RC/Anderstorps RCVolvo 9403.16,70
3373CJonas Molin/Daniel MolinKlass 2: C-förare Grupp ESkene MS/Skene MSToyota Corolla3.16,80
374UAnton Johansson/Erik TelehagenUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2403.16,90
6675BRobin Thörnberg/Marika AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400VRRC/VRRCVolvo 9403.17,10
7476CChristopher Gustafson/Boo HidsjöKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400MK Kinda/MK KindaVolvo 9403.17,40
7777CJoel Larsson/Oskar LewinssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MsVolvo 2403.18,00
3978CSebastian Dahl/Victor SvenssonKlass 2: C-förare Grupp EHästveda FRC/Ryds MKToyota Corolla3.18,10
7679CErik Axelsson/Evelina KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.18,20
12280AÅke Månsson/Tommy OlssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAsarums MS/Asarums MSVolvo 2403.18,30
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
4481AGöran Adolfsson/Tobias PeterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 9403.19,60
5382AAnders Ericson/Mikael LindénKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Toarps MK/Toarps MKVolvo 8503.19,90
7183CThomas Kurtsson/Sara KurtssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryd MKVolvo 9403.19,90
6184BChristian Gustafsson/Sophie LundqvistKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Nässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.20,00
13985AYngve Tjörnbo/Anders TildemyrKlass 9 A förare: 2WDTjust MK/Vimmerby MSVolvo 9443.20,30
17086CKim Petersson/Per-Johan PeterssonKlass11: C-förare: 2WDSkillingaryds MK/Volvo 2423.20,50
8787CBörje Åkerhag/Oscar ÅkerhagKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.21,10
3788CNiklas Ahlberg/Christian KeränenKlass 2: C-förare Grupp EToarps MK/Toarps MKVolkswagen Golf3.21,80
8589CMartin Nygårdh/Emmelie LarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Volvo 2403.22,10
9190CJohn Oscarsson/Dennis OscarssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.22,50
16291BMarkus Jarl/Kristian GustavssonKlass10: B-förare: 2WDNorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 2403.22,90
2192CJonas Svensson/Chatrin SöderbergKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Södra Sunnerbo MKVW Golf3.22,90
11293AHans Gustavsson/Björn GustavssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdJönköpings MK/Jönköpings MKToyota Starlet3.23,00
12194CJörgen Andersson/Johan WesterfjärdKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleHöglandets MS/Höglandets MSVolvo 1423.23,10
8495CMarkus Nilsson/Daniel ErikssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.23,50
1696BNicklas Eriksson/Per-Arne AxelssonKlass 1: A-B förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf3.24,10
11897CTommy Karlsson/Urban BohlinKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSMK Trollhättan/SMK TrollhättanSAAB 99 EMS 16V3.24,20
8698CEmma Wallman/Bo WallmanKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Karlskrona AKVolvo 9403.24,30
9299CDaniel Wärnlund/Erik OhlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.25,40
29100CJoakim Blansch/Jennie BlanschKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds Motorklubb/Skillingaryds MotorklubbOpel Astra3.25,40
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
18101BLars Svensson/Mikael CreutzKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Målilla MKVW Golf3.25,80
78102CPeter Dahlsund/Ingemar JohnzonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Varbergs MK/Varbergs MKVolvo 9403.26,10
101103ABjörn Yngvesson/Håkan SwahnströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKOpel Kadett rally3.26,30
80104CHjalmar Petersson/Stefan PeterssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 9403.27,20
117105BSune Lorentzson/Dan SjöqvistKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSkillingaryds MK/Anderstorp RCOpel Kadett GSI3.27,90
105106CJohnny Andersson/Anette AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Gullabo Rc/Gullabo RcVolvo 1423.27,90
46107AGöran Wigertson/Carola Roos JohanssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.28,90
164108BMartin Olsson/Andreas LexanderKlass10: B-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 2423.29,30
124109AKarl-Erik Forsman/Emma LindströmKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicBotkyrka MK/Skillingaryds MKOpel Manta B3.29,80
185110CTorbjörn Karlsson/Mikael KarlssonKlass11: C-förare: 2WDGrimslövs MS/Grimslövs MSBMW 3253.29,80
102111AThommy Lundgren/Daniel AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Kullings MS/Kullings MSSaab 96 V43.30,00
5112UViktor Linde/Rolf LindeUngdomsrallyWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2423.30,40
10113AKurt Ekelund/Daniel AnderssonKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Hässleholms MKVW Golf3.30,50
36114CMattias Nilsson/Robin LiljegrenKlass 2: C-förare Grupp EKarlskrona AK/Karlskrona AKMazda 3233.31,10
75115CDaniel Fransson/Natalie SandströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Volvo 9403.31,10
184116CMikael Granath/Camilla LidholmKlass11: C-förare: 2WDVara MK/Vara MKVolvo 2423.31,30
169117BHåkan Olsson/Linus OlssonKlass10: B-förare: 2WDAsarums MS/Volvo 9403.31,40
108118CAnders Danling/Linus DanlingKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKSaab 96 V43.31,50
173119CMagnus Grahn/Claes ÖrnskogKlass11: C-förare: 2WDGränna MK/GrännaOpel Ascona3.32,10
11120ATomas Östermyr/Gunnar LarssonKlass 1: A-B förare Grupp EAlingsås MK/Alingsås MKToyota Corolla3.32,50
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
38121CPeter Lanner/Robert MellegårdKlass 2: C-förare Grupp EVara Mk/Vara MkVW Golf3.33,30
26122CGöran Klevenhed/Erik KlevenhedKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf3.33,40
70123CMattias Andersson/Oskar AxelssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Eksjö/Team skogsåkarna TranåsVolvo 2443.33,40
174124CAnders Frostensson/Kennie FrostenssonKlass11: C-förare: 2WDOlofströms MK/Peugeot 3063.33,40
176125CJan Kastenman/Johan SvenssonKlass11: C-förare: 2WDKristianstads MK/Kristianstads MKVolvo 9403.35,20
6126UJohan Jacobson/Hans AndreassonUngdomsrallyKullings MS/Kullings MSAudi 803.35,50
25127CMartin Bysén/Daniel BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp ERyds MK/Skillingaryds MKVolvo 2443.36,40
27128CJakob Sandberg/Ronny BorgKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/VIPVW Golf3.36,60
72129CChrister Alfredsson/Karl-Gustav AskmyrenKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Asarums MS/Asarums MSVolvo 9403.36,80
31130CSimon Vernersson/Hans-Peter PicherKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra3.37,60
15131BKevin Andersson/Jonathan JohanssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Grimslövs MSToyota Corolla3.37,70
175132CBerndt Holgersson/Glenn JohanssonKlass11: C-förare: 2WDLjungby MK/Wäxjö MSOpel Ascona b3.38,10
19133CAnders Hugosson/Joakim GustafssonKlass 2: C-förare Grupp EWäxjö MS/Wäxjö MSVw Golf3.38,90
40134CThomas Olofsson/Juha HaukilahtiKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf 3.39,40
28135CJimmy Tykesson/Linda NilssonKlass 2: C-förare Grupp ES Sunnerbos MK/S Sunnerbos MKOpel Ascona B3.39,60
32136CAnton Bredin/Simon BolsgårdKlass 2: C-förare Grupp EVimmerby MS/Skillingaryds MKVW Golf MK13.40,40
89137CBenny Enström/Jacob BrandtKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Volvo 9403.41,10
125138BTomas Christiansen/Hanna ChristiansenKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicGullabo RC/Volvo 2423.41,30
42139CLouise Blansch/Sanna MagnussonKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra3.42,70
65140BAnders Oscarsson/Roland OscarssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Mönsterås MK/Mönsterås MKVolvo 2403.43,70
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
79141CHampus Wallin/Elinor ThörnbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400Vetlanda Rally Racing klubb/Vetlanda RCVolvo 9403.23,720
179142CHenrik Braun/Hanna KjellvågKlass11: C-förare: 2WDAsarums MS/Olofströms MKVolvo 2423.45,30
177143CConny Andersson/Leif GustavssoKlass11: C-förare: 2WDÄlvbygde Mk/Älvbygdens MKVovo 9403.48,70
34144CJörgen Källberg/Lillemor HarrussonKlass 2: C-förare Grupp ESMK Eksjö/SMK EksjöOpel Corsa3.51,70
24145CFrida Andersson/Jonas AnderssonKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCSaab 993.51,70
68146CAndreas Petersson/Ella BergströmKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N 1400SMK Valdemarsvik/SMK ValdemarsvikVolvo 9403.52,30
41147COla Aronsson/Jasmine GhedirKlass 2: C-förare Grupp EGöteborgs MF/Kullings MSBMW 3183.56,60
7148ADennis Pettersson/Mattias PeterssonKlass 1: A-B förare Grupp ESkillingaryds MK/Ford Focus4.05,00
163149BJohnny Sundström/Anton SundströmKlass10: B-förare: 2WDVara MK/Vara MKOpel Ascona4.11,70
119150AMikael Ring/K-G ErikssonKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regleNybro RC/Älmhults MSVolvo 1424.16,50
98151AStellan Östlingh/Kalle PilkrantzKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975SVKG/SVKGBMW 2002 Ti4.18,10
158152BJohan Broman/Rickard AdelindKlass10: B-förare: 2WDTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 94020.05,10