Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 82
Föråkare. OBS!! Måste vara godkänd av arrangören (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Stig Bergqvist/Anita Bergqvist Tidaholms Mk/ Volvo 242
B Patrik Pettersson/Bo Björkqvist Falköpings MK/Mariestads MS Volvo Amazon
Ungdom (Antal startande: 2)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Lucas Helin/Thomas Järnström Tibro MK/Tibro MK Opel Astra Bertone HELINS MOTORSPORT
U Filip Sjödin/Tobias Trejile Toarps MK/Skene MS VW Golf Team Kråka
Gr.E. A-B- förare (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Mats Adolfsson/Roger Andersson Nässjö MK/Nässjö MK Toyota Corolla
B Jonas Molin/Bengt-Arne Molin Skene MS/Skene MS Toyota Corolla
A Gunnar Larsson/Tomas Östermyr Alingsås MK/Alingsås MK Toyota Corolla
B Mattias Jonsson/Marika Carlsson Kullings MS/Sportvagnssällskapet i Jönköping BMW 316 Compact
Gr.E. C-förare (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Oskar Jansson/Frank Jacobsson Vara MK/Vara MK VW Golf SJUNTORPS BILTJÄNST AB
C Per-Åke Johnsson/Isabelle Larsson MK Trophy/MK Väst Volvo 940 Team Larsson Motorsport
C Martin Bysén/Robin Davidsson Ryds MK/Nybro AC Volvo 744
C Peter Lanner/Arvid Skarp Vara MK/Kullings MS VW Golf skjutportsbeslag.se
C Jan Åkerström/Håkan Åkerström Toarps MK/Toarps MK BMW 316ti
C Anders Johansson/Jan-Olof Pettersson Mariestads MS/Götene MK Volvo 740
C Magnus Ericsson/Janne Arvidsson Bengtsfors MC/Bengtsfors MC Volvo 940
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, A-B-förare (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Jens Thorsell/Joakim Andersson Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 940
B Daniel Levinsson/Fredrik Gustavsson Tidaholms MK/Kullings MS Volvo 940
B Jens Oscarsson/Susanne Oscarsson Toarps MK/Toarps MK Volvo 850 Team Kråka
A Ronny Johansson/Magnus Johansson Vara MK/Vara MK Peugeot 206 GTI
B Lukas Johansson/Glenn Johansson Orust BSK/Orust BSK Volvo 940
A Anders Olsson/Sven Olsson Vänersborgs MK/Vänersborgs MK Volvo 240
B Daniel Gustafsson/Linus Gustafsson Thor Kullings MS/Kullings MS Volvo 244
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, C-förare (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Marcus Larsson/Malin Larsson MK Väst/MK Väst Volvo 240 TEAM LARSSON MOTORSPORT
C Emil Ivarsson/Alice Widarson Kullings MS/Kullings MS Volvo 240 Loo Rallyteam
C Christer Brunnegård/Gabriel Brunnegård Kullings MS/Kullings MS Volvo 850 Loo Rally Team
C Magnus Ingesson/Frida Ingesson Toarps MK/Toarps MK Volvo S70
C Patrik Gustafsson/Tommy Gustafsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 244
C Stefan Andersson/Jocke Karvonen SMK Trollhättan/ Volvo 940
C Gunnar Arneson/Maria Bark Arneson Stenungsund MS/Stenungsunds MS Volvo 240
C Jimmy Larsson/Mattias Sjögren Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 940
C Alexander Zell/Frida Malmborg Tibro MK/ Volvo 940
C Patrik Tallåker/Hans- Peter Picher Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
Appendix K upptill årsmodell 65 A-B-C förare (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Folke Åkerblom/Ulrich Åkerblom MSK Hammaren/MSK Hammaren SAAB Sport
B Anders Johansson/Håkan Berg Laxå MK/Laxå MK Volvo Amazon
A Ingemar Johnzon/Alf Johnzon Varbergs MK/Varbergs MK Volvo Amazon
A Per-Erik Sköldin/Kristina Sköldin SMK Vingåker/SMK Vingåker Volvo Amazon
Appendix K årsmodell 66-75 A-B-C förare (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Stefan Helsing/Johan Helsing Rallyklassikerna/Rallyklassikerna Saab V4
A Stefan Helin/Jan-Olof Andersson Tibro MK/Tibro MK Opel Ascona HELINS MOTORSPORT
A Sven Kim Sevius/Loise Hultgren Sevius Åmåls MK/Säffle MC Volvo 544
B Lennart Karlsson/Carina Andersson Åmåls mk/Årjängs Mk Opel Ascona
C Fredrik Svensson/Veine Svensson Ydre MK/Ydre MK Volvo 142
A Björn Yngvesson/Håkan Swahnström Norrahammars MK/Norrahammars MK Opel Kadett rally
B Claes Börefelt/Janne Lidin Norrahammars MK/Norrahammars MK Escort MK 1
B Anders Malm/Anders Andersson Ydre MK/Va Östergötland MK Opel Ascona A
A Stig Johansson/Uno Christoffersson Kils MK/Kils MK Triumph 2,5 PI
Appendix K årsmodell 76 och uppåt A-B-C förare (Antal startande: 6)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Bror Danielsson/Margareta Danielsson Årjängs MK/Årjängs MK Ford Escort Escort MK2 Bror
C Tommy Karlsson/Urban Bohlin SMK Trollhättan/SMK Trollhättan SAAB 99 EMS 16V
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johansson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS1800
A Leif Sörensson/Niklas Johansson Tjust MK/Fagersta MK Opel Ascona B
B Stellan Johansson/Tomas Johansson Jönköpings MK/Tidaholms MK Audi Quattro
A Kjell Fransson/P-O Eriksson Vimmerby MS/Mönsterås MK Renault A310
A-förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A (Antal startande: 9)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Eskil Carlsson/Roger Mårtensson Varbergs MK/Varberg VW Golf
A Peter Börjesson/Lena Börjesson Stenungsund MS/ Volvo 940
A Christian Fors/Andreas Lundgren Kullings MS/ BMW 325
A David Lindström/Jessica Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Plombo Motor
A Thomas Lennstrand/Anneli Lennstrand Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Fredrik Karlander/Magnus Larsson Toarps MK/ Peugeot 208 R2 ramudden.se
A Matti Johansson/Pernilla Ahlberg Vara MK/VARA MOTORKLUBB Saab 93
A Lars Engström/Stefan Bäckström Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 Jerrys motorsport
A Jerry Norden/Lars Anders Sandborg Falköpimgs MK/Falköpings MK Saab 96
B-förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Stig Christensen/Johan Sonnbring Falköpings MK/Falköpings MK Opel Corsa
B Peter Lindman/Lars Johansson Falköpings MK/Vara Mk Honda Civil type R
B Jan Pettersson/Agneta Pettersson Kullings MS/Kullings MS VW Golf
B Lennart Gerths/Oskar Gerths Tjust MK/Tjust MK Volvo 242 16V
B Erik Stenberg/Mikaela Bengtsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
B Kjell Karlsson/Erik Jonsson SMK Karlskoga/SMK Karlskoga Renault Megane
B Daniel Karlsson/Rickard Adelind Höglandets MS/Team Skogsåkarna Volvo 940 Cat Clean Racing Team
B Viktor Johansson/Fredrik Palm Vara MK/Skara MK VW Golf 3
C-förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Lasse Jägerström/Margaretha Jägerström Dals MK/Dals MK Volvo 240 Teamvitvå Jägerströms Motorsport
C Stefan Larsson/Therése Landström Stenungsunds ma/Karlstad Rally Club Volvo 940
C Mikael Johansson/Lars-Åke Johansson Stenungsunds MS/ Volvo 242 Team Börjesson Maskin AB
C Benny Johansson/Pär Svensson Tjust mk/Tjust MK Ford Escort
C Nils Johansson/Linda Christensen Laxå MK/Skillingaryds MK Opel Ascona
C Niclas Fransson/Mikael Svensson Tibro MK/Tibro MK Ford Focus ST170
C Arvid Johansson/Alicia Jonasson Lessebo mk/Lessebo MK Volvo 240
A-B-C-förare 4WD (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Kenneth Johansson/Carola Johansson Kullings MS/Kullings MS Mitsubishi Evo VII Kenneth Johansson
B Anders Larsson/Mikael Larsson MK Väst/MK Väst Mitsubihi EVO TEAM LARSSON MOTORSPORT
B Roger Ohlsson/Renee Andersson MK Väst/MK Väst Subaru Impreza
B Urban Andersson/Christer Andersson Stenungsunds MS/Stenungsunds MS Mitsubishi evo 4 Bucklakungen AB
B Mikael Ljungström/Sivert Svensson Laxå MK/Laxå MK Mitsubishi Evo 9
A Bengt Thorsell/Ida Blomqvist Thorsell SSVK/SSVK TBA TBA
A Åke Kjellgren/Tobias Pettersson Gränna MK/Gränna MK Mitsubishi Evo 7