Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 123
Föråkare. OBS!! Måste vara godkänd av arrangören (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Calle Carlberg/Torbjörn Carlberg Nässjö MK/Nässjö MK Ford Fiesta R2
A Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Golf 3
B Lennart Gerths/Joakim Petersson Tjust MK/Tjust MK Volvo 242 16V
Klass U: Ungdomsrally (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Lucas Ekeflo/Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna/Team Skogsåkarna Peugeot 206 Gti
U Moa Martini/Patrik Thor Ydre MK/Skillingaryds MK Opel Corsa
U Hannes Håkansson/Christer Håkansson Asarums MS/Ryds MK Volvo 940 Lightspeed Motorsport
U Gustaf Ekenved/Fredrik Ekenved Göteborgs MF/Göteborgs MF Volvo 944
U Liam Berg/Anders Edkvist Linköpings MS/SMK Sundsvall Suzuki Swift MK1 BRA Ekonomi
U Lucas Carlsson/Robin Norling SMK Nyköping/SMK Nyköping Opel Astra Hot Rod Hill Racing
U Filip Carlström/Jörgen Norman Gullabo RC/Gullabo RC Suzuki Swift MK2
Klass 1: A-B förare Grupp E (Antal startande: 6)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Lars Svensson/Henrik Svensson Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
A Hans Andreasson/Roger Hägg Kullings MS/Kullings MS Audi 80
A Kurt Ekelund/Daniel Andersson Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
A Stefan Ottosson/Sven Cesar Vetlanda RRC/Nässjö MK VW Golf 4
A Gunnar Larsson/Tomas Östermyr Alingsås MK/Alingsås MK Toyota Corolla
B Jonas Molin/Bengt-Arne Molin Skene MS/Skene MS Toyota Corolla
Klass 2: C-förare Grupp E (Antal startande: 16)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Conny Eriksson/Lars Gustafsson Gullabo RC/Gullabo RC Opel Ascona B
C Peter Christensen/Linda Christensen Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Ascona B
C Anders Johansson/Peter T Modig Mariestads MS/Vara MK Volvo 740
C Peter Lanner/Arvid Skarp Vara MK/Kullins MS VW Golf skjutportsbeslag.se
C Berndt Holgersson/Peter Lundin Ljungby MK/Ljungby MK Opel Ascona B
C Jakob Sandberg/Hedda Angelöv Norrahammars MK/Gränna MK VW Golf
C Jörgen Källberg Källberg/Ingela Karlsson Eksjö FRC/Vimmerby MS Opel Corsa a
C Kim Bergström/Kenny Bergström Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 240
C Simon Vernersson/Hans-Peter Picher Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Astra
C Thomas Olofsson/Juha Haukilahti Gullabo RC/Gullabo RC Toyota Corolla
C Jonas Berneros/Jimmy Berneros Silverdalens MSK/Silverdalens MSK VW Golf
C Daniel Marginean/Patrik Espenrud Östgöta Bilsportförening/Tjust MK Opel Astra
C Jonas Karlsson/Oskar Pettersson Team Skogsåkarna/ Volvo 744
C Patrik Lund/Jonas Frejd Målilla MK BK/Vimmerby MS Toyota Corolla
C Jonas Eriksson/Björn Andersson SMK Sala/SMK Sala Volkswagen Golf 1
C Kevin Gustavsson/Kim Johansson Asarums MS/Asarums MS Opel Astra
Klass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400c, Volvo Original (Antal startande: 14)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Per-Ola Thörnberg/Robert Bertilsson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940
B Robin Bäckström/Sanne Jacobson Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 242 voc
A Anders Olsson/Sven Olsson Vänersborgs MK/Vänersborgs MK Volvo 240
B Hampus Wallin/Elinor Thörnberg Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940 Grp F
B Simon Johansson/Anton Johansson Wäxjö MS/Wäxjö MS Volvo 940 Motorsport Johansson
B Anton Bredin/Amanda Bredin Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 240
B Tim Lagerstam/Fanny Jacobson Kullings MS/Värmdö BK Volvo 940
B Christian Pettersson/Johnny Hjelm Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940
B Thomas Brolin/Torsten Brolin Vara MK/Vara MK Alfa Romeo 156 2,0 TS
B Daniel Levinsson/Jimmy Larsson Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 940
A Robert Karlsson/Jan-Ivar Brandt Ljungby MK/Ljungby MK Saab 99 EMS
A Daniel Andersson/Josefina Hellkvist V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 940 VOC
B Lucas Widnemark/Andreas Hultström SMK Sala/SMK Nyköping Volvo 940
B Johannes Josefsson/Kjell Gustavsson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Golf GTI
Klass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cc, Volvo Original (Antal startande: 15)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Christer Brunnegård/Gabriel Brunnegård Kullings MS/Kullings MS Volvo 850 Loo Rally Team
C Emil Ivarsson/Alice Widarson Kullings MS/Kullings MS Volvo 240 Loo Rallyteam
C Jonna Olsson/Niklas Ledin SMK Vibgåker/MK Kopparberg Saab 900 Maxsport Tires Sweden
C Mattias Holm/Christer Holm SMK Trollhättan/SMK Trollhättan Volvo 940
C Oliver Grunnegård Andersson/Kjell Olofsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
C Patrik Gustafsson/Tommy Gustafsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 244
C Sebastian Karlsson/Kim lindedahl Eskilstuna MK/MSK Hammaren Suzuki Swift
C Anton Måhagen/Joel Hallberg Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940
C Albin Karlsson/Fredrik Karlsson Dals MK/Dals MK Volvo 940
C Mattias Snygg/Patrik Snygg Jönköpings MK/Jönköping Volvo 944 Tabergs Åkeri AB
C Joel Larsson/Ulrika Johansson Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
C David Sandström/Marcus Claesson Falköpings MK/Falköpings MK Volvo 244
C Daniel Suvala/Anton Johansson SMK Nyköping/Wäxjö MS Volvo 240 VOC
C Linus Johansson/Hugo Nilsson Ryds MK/Älmhults motorklubb Volvo 940
C Christer Alfredsson/Karl-Gustav Askmyren Asarums MS/Asarums MS Volvo 940
Klass 5: A-B-C förare: Appendix K. -90 (Antal startande: 27)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Claes Börefelt/Janne Lidin Norrahammars MK/Norrahammars MK Escort MK 1
C Tommy Karlsson/Bernt Bengtsson SMK Trollhättan/SMK Trollhättan SAAB 99 EMS 16V
A Jonas Nelson/Åke Olsson Silverdalens MSK/Vimmerby MS Opel Ascona A
B Anders Malm/Anders Andersson Ydre MK/Va Östergötland MK Opel Ascona A
C Anders Danling/Håkan Swanström Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4
B Johnny Sundström/Anton Sundström Vara MK/Vara MK Opel Ascona
C Urban Westerström/Mattias Didrik Eksjö FRC/Eksjö FRC Volvo 164
A Sören Carlsson/Pontus Carlsson Team skogsåkarna/Team Skogsåkarna Opel Ascona A
A Kjell Fransson/Anders Westerberg Vimmerby MS/Vimmerby MS Renault A310
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johansson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS1800
A Martin Lindén/Sven-Erik Adler Team Skogsåkarna/Linköpings MS Volvo PV Sport
A Anders Söderberg/Lotta Strand Botkyrka MK/SMK Valdemarsvik Opel Kadett GSI
A Janne Blom/Tommy Blom Finspångs MS/Finspångs MS Volvo 240
A Morgan Olsson/Björn Jacobsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 240
A Tomas Damm/Tomas Kassselstrand MK Kinda/MK Kinda Volvo 142
A Thomas Norqvist/Joel Norqvist SMK Trollhättan/SMK Trollhättan Volvo 142
A Anders Prick/Tommy Tellskog KAK motorsport/ Volvo 240
A Thomas Johansson/Juha Liimatainen SMK Trollhättan/SMK Trollhättan BMW 2002
A Ruben Davidsson/Göran Kaldenberg Västra Östergötlands MK/Västra Östergötlands MK Volvo 240
A Thomas Thelin/Magnus Thelin BMK Uddevalla/BMK Uddevalla Fiat 131 ABARTH
B Jan Edlund/Christina Thorén Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 142
A Christer Karlsson/Mattias Holmberg Västra Östergötlands MK/SMK Motala Volvo 242
A Lars-Göran Olsson/Mats Carlsson Västra östergötlands MK/Västra östergötlands MK Volvo 242
A Björn Nalle Johansson/Håkan Lindh MSK Kvarnvingarna/MSK Kvarnvingarna Opel Ascona B
A Kenneth Waltersson/Thomas Waltersson Anderstorp RC/Anderstorp RC Ford Lotus Cortina
C Bengt Krister Asklöf/Thomas Tholander Åtvidabergs MK/Åtvidabergss MK Saab 96 V4
A Glenn Ström/Pierre Ellison Dals MK/Säffle MC Volvo 240
Klass 6: A förare: 2WD (Antal startande: 14)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A David Lindström/Jessica Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Plombo Motor
A Håkan Tagesson/Anders Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
A Victor Karlsson/Patrik Karlsson Vimmerby MS/Gullabo RC Toyota Corolla Ramudden.se
A Lars Engström/Kurt Vilsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 Jerrys motorsport
A Johan Axelsson/Jonna Axelsson Nässjö MK/Nässjö MK Bmw M3 Team Skeppsbrons
A Markus Börjesson/Filip Ekenved Älvbygdens MK/Göteborgs MF Volvo 940
A Henrik Lennartsson/Christofer Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940
A Albin Nordh/Alexander Björnsson Ydre MK/ARC Renault Twingo R2 evo+ Team DekorReklam & Fjutt
A Kristian Johansson/Mikael Klar Toarps MK/Toarps MK BMW Compact
A Adrian Ring/Julia Thulin Linköping MS/SMK Hörby Volvo 940
A Rasmus Lundh/Adam Martinsson V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 944
A Yngve Tjörnbo/Anders Tildemyr Tjust MK/Vimmerby MS Volvo 944
A Mikael Andersson/Jenny Andersson Älmhults MK/Södra Sunnerbo MK Toyota Corolla
A Peter Holgersson/Gustav Lindfors Ryds MK/Hässleholms MK Ford Escort
Klass 7: B-förare: 2WD (Antal startande: 10)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Andreas Elfver/Sofie Elfver Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Tim Hammarström/Emma Elofsson Älmhults MK/Älmhult MK Ford Fiesta ST
B Erik Wiklund/Marcus Marin Älvbygdens MK/Älvbygdens MK Volvo 244
B Daniel Karlsson/Rickard Adelind Höglandets MS/Team Skogsåkarna Volvo 940 Cat Clean Racing Team
B Karl-Johan Borhammar/Isac Nordström Kullings MS/Kullings MS Ford Fiesta RallyOnline.se
B Mattias Brindmark/Andreas Brindmark Åtvidabergs MK/Tjust MK Volvo 242
B Alexander Alexandersson/Emil Pettersson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 940
B Joakim Hansson/Frida Olofsson Grimslöv MS/Grimslövs MS Volvo 740
B Christoffer Lund/Thomas Gustavsson Kullings MS/Emådalens MK Volvo 940
B Simon Bolsgård/Daniel Bolsgård Skillingaryd MK/Skillingaryds MK Volvo 940
Klass 8: C-förare: 2WD (Antal startande: 8)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Magnus Grahn/Claes Örnskog Höglandets MS/Höglandets MS Ford Fiesta
C Martin Nilsson/Mattias Hellqvist Norrahammars MK/Norrahammars MK BMW 325
C Kjell Stegefors/Jörgen Johansson Nybro AC/Målilla MK BK Volvo 242
C Jörgen Andersson/Robert Norss Höglandets MS/Höglandets MS Volvo 142
C Peter Jakobsson/Algot Andersson Vimmerby MS/Silverdalens MSK Ford Sierra 2.0
C Marcus Persson/Melvin Bengtsson SMK Trollhättan/Kullings MS VW Golf 2 Bilfocus i Trollhättan
C Rickard Frisk/Daniel Frisk SMK Sala/SMK Sala Volvo 940
C Arvid Hjalmar Johansson/Alexander Byskog Lessebo mk/Lessebo MK Volvo 240
Klass 9: A-B-C-förare: 4WD (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Stefan Stigemyr/Jerry Eriksson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Mitsubishi EVO7
C Alexander Engwall/Anders Engwall Vetlanda RRCl/Vetlanda RRC Skoda Octavia
A Mikael Holmgren/Mikael Rosvall Gnesta MK/Gnesta MK Mitsubishi Evo 9
Klass 10: Debutanter (Antal startande: 0)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare