Start | Kontakt | Information

Anmälningslista

Totalt antal startande inklusive föråkare: 86
Föråkare. OBS!! Måste vara godkänd av arrangören (Antal startande: 4)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Anders Lind/Opale Lind Sportvagnssällskapet i Jönköping/Sportvagnssällskapet i Jönköping Porsche 911
B Sven Erick Fröling/Marita Johansson V/VÖMK Volvo 142
A Stefan Ottosson/Sofie Adolfsson Vetlanda RRC/Nässjö MK VW Golf 4
A Kenneth Johansson/Gert Samuelsson Kullings MS/Kullings MS Mitsubishi Evo VII K Johanssons Skogsentreprenad AB
Ungdom (Antal startande: 1)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
U Lucas Helin/Thomas Järnström Tibro MK/Tibro MK Opel Astra Bertone HELINS MOTORSPORT
Gr.E. A-B- förare (Antal startande: 3)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Christian Kleen/Mattias Fransson Östergyllen RC/Östergyllen RC Volvo 244
B Gustav Lindfors/Erik Lindfors Hässleholms MK/Hässleholms MK Golf
A Gunnar Larsson/Tomas Östermyr Alingsås MK/Alingsås MK Toyota Corolla
Gr.E. C-förare (Antal startande: 13)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Jakob Sandberg/Terje Sandberg Norrahammars MK/ VW Golf
C Joacim Jansson/Linnéa Gummesson Rasbo MK/Rasbo MK Saab 99
C Peter Christensen/Linda Christensen Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Opel Ascona B
C Dan Brewitz/Daniel Holst Tibro MK/Tibro MK Volvo 940
C Johannes Ljungbäck/Lucas Ljungbäck Hässleholms MK/Hässleholms MK VW Golf
C Martin Bysén/Mikael Karlsson Ryds MK/Grimslövs MS Volvo 744
C Jonas Berneros/Jimmy Berneros Silverdalens MSK/Silverdalens MSK VW Golf
C Niklas Ridde/Linus Ridde Christinehamns MK/Christinehamns MK Golf MK3
C Jörgen Källberg Källberg/Ingela Karlsson Eksjö FRC/Vimmerby MS Opel Corsa
C Conny Eriksson/Nicklas Eriksson Gullabo RC/Gullabo RC Opel Ascona B
C Kevin Gustavsson/Kim Johansson Asarum MS/Asarum MS Opel Astra
C Peter Lanner/Oskar Jansson Vara MK/Vara MK VW Golf skjutportsbeslag.se
C Jonas Karlsson/Jonathan Thoresson Team Skogsåkarna/ Volvo 744
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, A-B-förare (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Daniel Levinsson/Fredrik Gustavsson Tidaholms MK/Kullings MS Volvo 940
B Christian Pettersson/Jonny Hjelm Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940
B Simon Johansson/Dennis Johansson Wäxjö MS/ Volvo 940 Motorsport Johansson
B Hampus Wallin/Robert Bertilsson Vetlanda RRC/Vetlanda RRC Volvo 940 Grp F
B Magnus Lindqvist/Hugo Lindkvist Laxå MK/Laxå MK Volvo 940
B Thomas Brolin/Torsten Brolin Vara MK/ Alfa romeo 156 2,0 TS
B Johannes Josefsson/Johan Pettersson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Golf GTI
Volvo Orginal, Gr.N -1400, Gr F, C-förare (Antal startande: 12)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Adam Martinsson/Rasmus Lundh V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MK Volvo 240
C Ronny Erlandsson/Kim Bergström Gränna MK/Vetlanda RRC Volvo 940
C Jimmy Larsson/Michaela Logård Tidaholms MK/Tidaholms MK Volvo 940
C Mattias Engfeldt/Anton Johansson Skillingaryds MK/Wäxjö MS Volvo 940
C Anton Måhagen/Christoffer Hjelm Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 940
C Peter Holmquist/Camilla Holmquist MK Ran Askersund/MK Ran Askersund Volvo 740
C Christer Alfredsson/Karl-Gustav Askmyren Asarums MS/Asarums MS Volvo 940
C Albin Karlsson/Fredrik Karlsson Dals MK/Dals MK Volvo 940
C Tobias Pettersson Nordwall/Peter Nordwall Christinehamns MK/Christinehamns MK Volvo 244
C Joel Larsson/Jesper Holmen Kullings MS/Kullings MS Volvo 240
C Johan Sonnbring/Jonas Kjell Falköpings MK/ Volvo 244
C Christer Brunnegård/Daniel Andersson Kullings MS/Kullings MS Volvo 850 Loo Rally Team
Appendix K, A-B-C förare (Antal startande: 15)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Leif Sörensson/Anders Tildemyr Tjust MK/Fagersta MK Opel Ascona B
A Urban Farbäck/Annika Engqvist SMK Eksjö/Vimmerby MS Opel Kadett GTE
A Sven-Åke Angerd/Niklas Johansson Norrahammars MK/Anderstorp RC Ford Escort RS1800
B Patrik Pettersson/Bo Björkqvist Falköpings MK/Mariestads MS Volvo Amazon
A Janne Blom/Tommy Blom FMS/FMS Volvo 240 240
B Johnny Sundström/Anton Sundström Vara MK/Vara MK Opel Ascona
A Morgan Olsson/Björn Jacobsson Vimmerby MS/Vimmerby MS Volvo 240
B Krister Hernström/Ingvar Eklöf FMS/FMS Volvo Amazon
C Magnus Nordqvist/Ida Nordqvist SMK Örebro/ BMC Cooper
C Lars Graff/Tommy Pettersson Östernärkes RMC/Teknis Volvo Amazon
C Arne Andersson/lars-olov Ågren SMK Örebro/SMK Örebro BMC Cooper
C Urban Westerström/Mattias Didrik Eksjö FRC/Eksjö FRC Volvo 164
C Björn Svensson/Frederik Svensson Ydre MK/Ydre MK Volvo 142
B Claes Börefelt/Janne Lidin Norrahammars MK/Norrahammars MK Escort MK 1
C Anders Danling/Håkan Swanström Norrahammars MK/Norrahammars MK Saab 96 V4
A förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, Nationell Special, 4WD (Antal startande: 11)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
A Stefan Stigemyr/Jerry Eriksson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Mitsubishi EVO7
A David Lindström/Jessica Svensson Skillingaryds MK/Skillingaryds MK Volvo 940 Plombo Motor
A Robin Adolfsson/Tobias Petersson Växjö MS/Växjö MS Volvo 940
A Tobias Pettersson/Åke Kjellgren Gränna MK/Gränna MK Ford Fiesta
A Jerry Norden/Lars Anders Sandborg Falköpimgs MK/Falköpings MK Saab 96
A Anders Johansson/Peter Andersson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940
A Johan Axelsson/Andreas Hardebrink Nässjö MK/ Bmw M3 Team Skeppsbrons
A Per Claesson/Anton Claesson Grimslövs MS/Grimslövs MS Volvo 242
A Håkan Tagesson/Henrik Tagesson Nybro AC/Nybro AC Volvo 242
A Victor Karlsson/Thomas Gustavsson Vimmerby MS/Emådalens MK Toyota Corolla Ramudden.se
A Lars Engström/Kurt Vilsson Kullings MS/Kullings MS Volvo 940 Jerrys motorsport
B förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, Nationell Special, 4WD (Antal startande: 7)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
B Andreas Elfver/Niklas Fingal Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Claes Gustafsson/Linda Björklund Gränna MK/Kinds MK Volvo 242
B Daniel Karlsson/Rickard Adelind Höglandets MS/Team Skogsåkarna Volvo 940 Cat Clean Racing Team
B Jonas Rydell/Anders Pettersson Östertyllen RC/MSK Kvarnvingarna Volvo 940
B Mattias Brindmark/Peter Måhagen Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK Volvo 242
B Anders Petersson/Conny Simonsson Gränna MK/Gränna MK Volvo 240
B Stig Christensen/Peter Lindman Falköpings MK/Falköpings MK Opel Corsa
C förare Gr.H, Gr.N över 1400, Gr.A, Nationell Special, 4WD (Antal startande: 13)
Fk Förare/kartläsare Klubb Bil Anmälare
C Berndt Holgersson/Peter Lundin Ljungby MK/Ljungby MK Opel Ascona B
C Alexander Engwall/Anders Engwall Vetlanda RRCl/Vetlanda RRC Skoda Octavia
C Tomas Wernersson/Joel Picher SSMK/SSMK Opel Ascona A
C Magnus Grahn/Claes Örnskog Höglandets MS/Höglandets MS Ford Fiesta
C Arvid Johansson/Alicia Jonasson Lessebo MK/Lessebo MK Volvo 240
C Jimmy Tykesson/Linda Nilsson Södra Sunnerbos MK/Södra Sunnerbos MK Opel Ascona B
C Jörgen Andersson/Robert Norss Höglandets MS/Höglandets MS Volvo 142
C Crister Johansson/P-o Einerfeldt Laxå MK/Laxå MK Volvo 940
C Melvin Bengtsson/Joakim Bengtsson Kullings MS/Kullings MS Ford Fiesta ST
C Marcus Persson/Viktoria Johansson SMK Trollhättan/Kullings MS VW Golf 2 Bilfocus i Trollhättan
C Martin Nilsson/Mattias Hellqvist Norrahammars MK/Norrahammars MK BMW 325
C Peter Jakobsson/Algot Andersson Vimmerby MS/Silverdalens MSK Ford Sierra 2.0 Laser
C Mikael Granath/Camilla Lidholm Vara MK/Vara MK Volvo 242