Novemberskölden 2016

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt PÅ sträcka SS1

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
1101AMats Karlsson/Lars-Olof GustafssonKlass 6: A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WDNässjö MK/Nässjö MKVolvo 2423.04,70
2022ADaniel Wall/Lina JonassonKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialMSK kvarnvingarna/Ydre MKVolvo 2403.05,50
1353ADavid Lindström/Mathias ModinKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialSkillingaryds MK/Norrahammars MKVolvo 9403.07,00
1294ALars Engström/Kurt WilssonKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.07,10
1255AMattias Ledin/Valkyria EdlundKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialMK Kopparberg/Mälaröarnas MKPeugeot 208 R23.08,50
1336APeder Hadarsson/Robert NorssKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 2423.09,90
1467BDaniel Karlsson/Ulf NorssKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Nässjö MK/Team skogsåkarnaVolvo 9403.11,00
1288AHåkan Tagesson/Anders TagessonKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialNybro AC/Nybro ACVolvo 2403.12,10
1249AVictor Karlsson/Thomas GustavssonKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialVimmerby MS/Emådalens MKFord Fiesta R23.15,20
4810AJan Wigertson/Urban ErlandssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cKullings MS/Kullings MSVolvo 8503.15,20
6011BJohan Axelsson/Samuel ToftgårdKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cSkillingaryds Mk/Skillingaryds MKVolvo 2403.17,50
10212ASören Carlsson/Göran SvenssonKlass 5: A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975, ej 4WDTeam skogsåkarna/SHRA MantorpOpel Ascona A3.17,50
13413AJanne Kristiansson/Per-ivar pi HellbergKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialWäxjö MS/Osby mkVolvo 9443.18,00
4614APeo Kindgren/Lars JanssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cÅtvidabergs MK/Volvo 9403.18,20
13915BTobias Pettersson/Åke KjellgrenKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Gränna MK/Gränna MKVolvo 2403.18,80
15016BJoakim Hansson/Fabian KällströmKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Grimslöv MS/Lessebo MKVolvo 7403.19,60
13717AMagnus Görling/Rickard RipenåsKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 2423.19,9180
10818AFredrik Hulterskog/Mikael CnattingiusKlass 6: A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WDNorrahammars MK/Skillingaryds MKOpel Ascona3.19,90
12719AMats Norss/Lasse PetterssonKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialTeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaHonda Civic3.20,20
14120BAnders Melin/Torbjörn SällKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Nässjö MK/Volvo 2403.20,30
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
12021AFredrik Karlsson/Nellie KarlssonKlass 8: A-B-C-förare: Grupp H ClassicAnderstorps RC/Skillingaryds MKVolvo 2423.20,40
5822BChristoffer Lund/Erik StenbergKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.21,30
13023ADavid Pettersson/Ida Lidebjer GranbergKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialAsarums MS/V:a Östergötlands MKVolvo 3.21,90
4924AAlexander Axelsson/Anders JohanssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.22,10
5125AThomas Karlsson/Patrik BerglundKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cS Sunnerbo MK/S Sunnerbo MKVolvo 9403.22,20
4526AChrister Westerdahl/Sabine EggertKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.22,60
10427ARune Nilsson/Elias NilssonKlass 5: A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975, ej 4WDSMK Hörby/SMK HörbyOpel Ascona A3.23,10
16928CAndreas Elfver/Robin LindblomKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Gränna MK/Gränna MKVolvo 2403.23,30
11129AThomas Thelin/Magnus ThelinKlass 6: A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WDBMK Uddevalla/BMK UddevallaFiat 131 Abarth3.23,90
1530BJohan Broman/Rickard AdelindKlass 1: A-B förare Grupp ETeam Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaToyota Corolla3.24,20
1131AStefan Ottosson/Patrik OttossonKlass 1: A-B förare Grupp EVetlanda RRC/Vetlanda RRCVW Golf 43.24,30
6132BMattias Erelt/Thomas ComstedtKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 7403.24,50
5733BRoger Ohlsson/Renee AnderssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cFjärås MK/Fjärås MKVolvo S703.24,70
15234BKent Johansson/Lotta StrandKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Falköpings MK/Volvo 2403.24,70
6635CChristian Gustafsson/Sophie LundqvistKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccNässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.24,80
14036BTomas Lövdahl/Alexander EvertssonKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Team Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 2403.25,00
13837AUrban Borg/Joakim StormKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialVetlanda RRC/Nässjö MkVolvo 9403.25,10
12638APontus Berglund/Peter BerglundKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialSMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.25,50
139UVictor Hansen/Jens HansenKlass U: UngdomsrallySMK Hörby/SMK HörbyVolvo 9403.26,00
10940AHans Gustavsson/Hans JanemanKlass 6: A-B-C-förare: Appendix K. 1976-1990, Ej 4WDGränna MK/Gränna MKToyota Starlet3.26,10
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
15141BHenrik Tagesson/Michael AnderssonKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Nybro AC/Volvo 7403.26,30
5042AJimmie Ivarsson/Pasi HildingssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cEmådalens MK/Volvo 9403.26,70
11943AStefan Johansson/Jakob SandbergKlass 8: A-B-C-förare: Grupp H ClassicNorrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf3.28,00
5344BWilliam Andersson/Roger DahlbergKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cVimmerby MS/Emådalens MkVolvo 9403.28,20
5445BClaes Gustafsson/Anders PetterssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cGränna MK/Gränna MKVolvo 2443.28,70
20146BEmil Johansson/Andreas AnderssonKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.SMK Motala/VÖMKVolvo 9403.28,70
547UTim Lagerstam/Madelen LagerstamKlass U: UngdomsrallyKullings MS/Kullings MSVolvo 2423.29,00
15448BLars Gillberg/Christian OlofssonKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Asarums MS/Asarums MSVolvo 2443.29,10
1349BMarkus Jarl/Marcus SahlbergKlass 1: A-B förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 7403.29,40
2050CChristoffer Gustafsson/Åke SärnåKlass 2: C-förare Grupp ENässjö MK/Nässjö MKBMW 3163.29,60
9651CFrans Harrén-Söderbäck/Patrik JohanssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccSMK Nyköping/SMK NyköpingSuzuki Swift MK13.29,60
1252APatrik Pettersson/Lars NordhKlass 1: A-B förare Grupp EYdre MK/Ydre MKOpel Astra3.29,70
6753CViktor Zettergren/Helén ZettergrenKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccWäxjö MS/Volvo 2443.30,80
14354BRasmus Lundh/Malin BorringKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.V:a Östergötlands MK/V:a Östergötlands MKVolvo 2423.30,80
12355BLennart Gerths/Oskar GerthsKlass 8: A-B-C-förare: Grupp H ClassicTjust MK/Tjust MKVolvo 2423.31,10
12156BBjörn Borgqvist/Daniel BorgqvistKlass 8: A-B-C-förare: Grupp H ClassicOlofströms MK/Olofströms MKBMW 3253.31,20
2957CEmil Johansson/Alexander BjörnssonKlass 2: C-förare Grupp EFalköpings MK/Anderstorp RCVolvo 2443.31,30
13158ANiclas Melin/Hans MelinKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialNässjö MK/Golf 33.31,90
8259CSimon Johansson/Todd WilliamssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccWäxjö MS/Volvo 9403.32,20
1060AJesper Larsson/Steffen RosengrenKlass 1: A-B förare Grupp EKristianstads MK/Kristianstads MKToyota Corolla3.32,30
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
11661AMagnus Friman/Pauline FrimanKlass 7: A-B-C-förare: Max 74, Team Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo 1423.32,30
9362CSam Karlsson/Bo KarlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccGrimslövs MS/Ryds MKVolvo 2443.32,30
20363BTimmo Helgesson/Ulf ErikssonKlass 1: A-B förare Grupp EVimmerby MS/Oskarshamn RRCSaab 9003.33,20
2664CRobin Håkansson/Jennie BlanschKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Skillingaryds MKOpel Astra3.33,60
9265CRobin Thörnberg/Oscar AlmqvistKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccVRRC/Vetlanda RRCVolvo 2403.33,90
7666CStig Christensen/Kristina LindmanKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 9403.34,00
14867BHåkan Olsson/Christer AlfredssonKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Asarums MS/Asarums MSVolvo 9403.34,10
8568CArvid Tobiazon/Carl TobiazonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccRyds MK/Ryds MKVolvo 2403.34,40
6369BOlof Andersson/Martin ZettervallKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cOsby MK/Hästveda FRCVolvo 9403.34,50
10670CJohnny Sundström/Anton SundströmKlass 5: A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975, ej 4WDVara MK/Vara MKOpel Ascona3.34,80
15771BRasmus Thulin Johansson/Mats JohanssonKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2423.34,90
3172CClaes Örnskog/Patrik HolmKlass 2: C-förare Grupp EGränna MK/Norrahammars MKWW Golf3.34,90
20673AMorgan Olsson/Andreas PetterssonKlass 1: A-B förare Grupp EVimmerby MS/SMK ValdersmarsvikGolf 43.35,00
4274AStefan Stigemyr/Jerry ErikssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.35,70
7475CLennart Karlsson/Oscar KarlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.36,00
16176CPär Henrik Andersson/Cajsa CarlssonKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Eskilstuna MK/EskilstunaGolf 13.36,30
9777CTorbjörn Karlsson/Johanna JanssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccGrimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 9443.36,50
20478CHampus Jakobsson/Pontus JakobssonKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.SMK Nyköping/SMK NyköpingVolvo 2403.36,50
9179CJohannes Josefsson/Malou PappKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccSkillingaryds MK/volvo 9403.36,60
6480BRoger Petersson/Albertina LjungKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cLessebo MK/Volvo 9403.36,80
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
7581CMarcus Kjellkvist/Björn JohanssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.37,30
7382CPeter Lindman/Lars JohanssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccFalköpings MK/Vara MKVolvo 9403.37,80
3283CAnton Geijersson/Madeleine JohanssonKlass 2: C-förare Grupp ESkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.38,60
9484CMikael Ingemansson/Björn BergstrandKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccHästveda FRC/Osby MKVolvo 2443.38,60
7785CVictor Johansson/Ulf NilssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccRyds MK/Ryds MKVolvo 9403.38,70
13686ATomas Alexandersson/Björn JacobssonKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialVimmerby MS/Vimmerby MSOpel Kadett3.39,10
3387CJonas Andersson/Markus HanssonKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCSaab 993.39,60
14788BFredrik Lundberg/Filip LundbergKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.SMK Eksjö/SMK EksjöVolvo 2403.39,80
6589CAdam Håkansson/Dennis KullbergKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccAsarums MS/Asarums MSVolvo 9403.40,00
3690CTorbjörn Romedahl/Mattias SjögrenKlass 2: C-förare Grupp ENässjö MK/VW Golf3.40,50
1791BHampus Larsson/Anna LarssonKlass 1: A-B förare Grupp EKristianstads MK/Kristianstad MKToyota Corolla3.40,70
16692CPeter Lindén/Thomas LindénKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Pilatorps MK/Volvo 2443.40,90
2493CMarcus Stendal/Jesper StendalKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKOpel Astra G3.41,00
13294APer Löfqvist/Ulrik GustavssonKlass 9: A-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell SpecialSkene MS/Nässjö MKToyota Corolla3.41,10
4495APer-Ola Pettersson/Agne JosefssonKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2403.41,30
16596CMagnus Grahn/Jörgen AnderssonKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Gränna MK/Opel Astra3.41,30
2797CGustav Lindfors/Kevin AthleyKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Wäxjö MSGolf 3.41,40
2198CMagnus Lundin/Carolina SteinKlass 2: C-förare Grupp ENässjö MK/Nässjö MKOpel Corsa3.41,80
16299CJörgen Hildingsson/Charlotte HildingssonKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Kristianstad MK/Kristianstad MKVolvo 2423.42,00
2100UAnton Johansson/Göran SöderströmKlass U: UngdomsrallyWäxjö MS/Ryds MKVolvo 2403.42,20
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
86101CPatrik Tor/Anna GereboKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccNässjö MK/Nässjö MKVolvo 9403.42,40
113102BLars Jonsson/Tomas TholanderKlass 7: A-B-C-förare: Max 74, Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 1423.42,80
3103UHampus Ströbeck/Torbjörn StröbeckKlass U: UngdomsrallyHöörs MK/Höörs MKVolvo 9403.42,90
72104CStefan Fransson/Magnus CarlssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccVäxjö MS/Växjö MSVolvo 9403.43,10
112105AMikael Ring/Lars Magnus LennartssonKlass 7: A-B-C-förare: Max 74, Nybro RC/Volvo 1423.43,20
79106CAnders Malm/Anders AnderssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccYdre MK/Va östergötland MKVolvo 2403.43,40
25107CGöran Klevenhed/Erik KlevenhedKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf3.43,50
83108CDaniel Fransson/Emma FranssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 9403.43,90
101109AOla Bengtsson/Emil SvenssonKlass 5: A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975, ej 4WDOlofströms MK/Olofströms MKSaab 96 V43.44,00
115110CAnders Johansson/Jan-Olof PetterssonKlass 7: A-B-C-förare: Max 74, Mariestads MS/Götene MKVolvo 1423.44,00
7111UOscar Arvidsson/Andreas ArvidssonKlass U: UngdomsrallyGullabo RC/Gullabo RCVW Golf3.44,30
52112BOlliver Axelsson/Robert VärmsjöKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2403.34,610
117113AKarl-Erik Forsman/Ulf MäeKlass 8: A-B-C-förare: Grupp H ClassicBotkyrka MK/Taxinge MKOpel Manta B 2,03.44,60
9114UEmma Wallman/Bo WallmanKlass U: UngdomsrallyGullabo RC/Karlskrona AKVolvo 9403.44,70
6115UCalle Carlberg/Torbjörn CarlbergKlass U: UngdomsrallyNässjö MK/SMK EksjöAudi 803.45,00
71116CPatrik Snygg Zimmerman/Mattias SnyggKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccJönköpings MK/JönköpingVolvo 2443.45,20
114117CMikael Grahn/Hugo GrahnKlass 7: A-B-C-förare: Max 74, Ydre MK/Ydre MKVolvo 1423.45,30
68118CJoel Larsson/Oskar LewinssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccKullings MS/Kullings MsVolvo 2403.45,40
56119BJimmy Alfredsson/Linda SjölinKlass 3: A-B förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400cSMK Örebro/Flens MSVolvo 9403.45,60
14120BAndreas Lexander/Martin OlssonKlass 1: A-B förare Grupp EKristianstad MK/Kristianstad MKFord Focus3.46,30
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
105121CJens Andersson/Roger MyhreKlass 5: A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975, ej 4WDOlofström MK/Olofström MKVolvo 1423.47,00
164122CKenny Andersson/Steinar BakklandKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Olofströms MK/Kristianstad MKGolf 23.47,00
39123CPer Hellström/Kristian GustavssonKlass 2: C-förare Grupp ENorrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf3.47,30
88124CMarkus Nilsson/Kim NilssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccGullabo RC/Gullabo RCvolvo 2403.47,60
40125CAnneli Johnzon/Peter DahlsundKlass 2: C-förare Grupp EVarbergs MK/Varbergs MKVW Golf II3.47,90
100126AGert Bengtsson/Ulf ThörjessonKlass 5: A-B-C-förare: Appendix K. upp till -1975, ej 4WDRyds MK/Ryds MKVolvo Amazon3.48,00
16127BLars Svensson/Jonas SvenssonKlass 1: A-B förare Grupp EHässleholms MK/Hässleholms MKVW Golf3.48,40
37128CAnders Frostensson/Julius HarstenKlass 2: C-förare Grupp EOlofströms MK/VW Golf 23.48,80
98129CVeronica Blomquist/Roland BlomquistKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.48,90
158130CJohnny Ekeflo/Henrik LarssonKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Team Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVW Golf ll3.49,20
205131CJoakim Gustavsson/Tobias LindgrenKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccSMK Eksjö/SMK EksjöVolvo 2403.49,40
84132COscar Åkerhag/Börje ÅkerhagKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.49,70
89133CMattias Andersson/Roger AnderssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccSMK Eksjö/Nässjö MKVolvo 2443.49,80
35134CMarcus Johansson/Carl JohanssonKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/Gullabo RCVW Golf3.52,10
168135CRickard Petersson/Oscar SvenssonKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Vetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 2403.52,90
78136CMartin Jansson/Daniel ErikssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccGullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.53,60
81137CMattias Hansson/Ella HanssonKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccGrimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 7403.57,70
30138CJonas Glad/Fredrik SkillermarkKlass 2: C-förare Grupp ETeam Skogsåkarna/Volvo 2443.58,20
156139BSune Lorentzson/Dan SjöqvistKlass 10: B-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Skillingaryds MK/Anderstorp RCOpel Kadett GSI4.00,10
22140CErik Lindfors/Viktor KarlssonKlass 2: C-förare Grupp EHässleholms MK/Nybro ACVW Golf4.00,90
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
23141CFredde Hallgren/Roger ErlandssonKlass 2: C-förare Grupp ENässjö MK/Eksjö MKAudi A34.00,90
95142CTommy Hammarlund/Hanna ZettervallKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccLjungby MK/Hästveda FRCVolvo 9404.04,00
28143CKennie Frostensson/Johanna OrebringKlass 2: C-förare Grupp EOlofströms MK/Wäxjö MSVW Golf 24.05,50
38144CMartin Olsson/Magnus OlssonKlass 2: C-förare Grupp EGullabo RC/VW Golf4.07,50
160145CPer Bondesson/Sten BondessonKlass 11: C-förare 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, Grupp R, Nationell Special.Gullabo RC/Gullabo RCVolkswagen Golf Gti4.08,30
99146CJimmy Spjuth/Jonas EklundKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccNorrahammars MK/Volvo 2404.11,30
80147CMats Karlsson/Patrick RönningKlass 4: C förare Grupp F,1300 Rallycup samt Grupp N -1400ccVimmerby MS/Volvo 9404.15,20
41148CLillemor Harrysson/Lotta ForsKlass 2: C-förare Grupp EVmmerby MS/VW Golf4.26,90