Novemberskölden 2019

Välj förare

Klass U: Ungdomsrally
SnrNamn
1Isak Arvidsson/Andreas Arvidsson
2Emil Friman/Timmy Berntsson
4Melvin Bengtsson/Joakim Bengtsson
3Linus Adolfsson/Jan Adolfsson
6Felix Larsson/Per Larsson
5Simon Arvidsson/Fredrik Lans
Klass 1: A-B förare Grupp E,
SnrNamn
10Stefan Ottosson/Sofie Adolfsson
13Sebastian Dahl/Victor Svensson
14Erik Sundqvist/Johan Sundqvist
18Linus Hedström/Simon Liljekvist
9Hans Andreasson/Johan Jacobson
12Kurt Ekelund/Daniel Andersson
7Hampus Larsson/Simon Axelsson
17Lars Svensson/Mikael Creutz
11Gunnar Larsson/Tomas Östermyr
16Boo Hugoson/Anne Wiesemann
8Dennis Pettersson/Arne Adolfsson
15Keith Wennberg/Hans Wennberg
Klass 2: C-förare Grupp E,
SnrNamn
25Anton Bredin/Amanda Bredin
34Per-Arne Axelsson/Nicklas Eriksson
36Simon Vernersson/Hans-Peter Picher
28Marcus Johansson/Anna Larsson
22Viktor Nilsson/Mikael Johansson
37Thomas Olofsson/Juha Haukilahti
23Göran Klevenhed/Erik Klevenhed
35Patrik Lund/Jonas Frejd
19Jonas Karlsson/Marcus Blad
32Mattias Nilsson/Robin Liljegren
24Jakob Sandberg/Hedda Angelöv
29Jennie Blansch/Joakim Blansch
30Anders Hugosson/Joakim Gustafsson
33Ola Aronsson/Micael Pierre
21Conny Eriksson/Lars Gustafsson
31Peter Christensen/Linda Christensen
20Anders Johansson/Jan-Olof Pettersson
27Jimmy Tykesson/Linda Nilsson
38Tommy Rosell/Mathias Ekeflo
26Claes-Göran Persson/Sofia Johansson
Klass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,
SnrNamn
48Simon Johansson/Anton Johansson
55Karl-Johan Borhammar/Isac Nordström
54Robin Thörnberg/Frida Olofsson
50Christian Pettersson/Jonny Hjelm
52Emil Johansson/Erik Karjula
49Joel Norqvist/Robin Bäckström
45Thomas Karlsson/Emil Karlsson
43Arvid Tobiazon/Simon Tobiazon
57Pär Johansson/Ellinor Persson
42Niclas Melin/Mikael Frejd
53Jacob Fransson/Sam Karlsson
47Mattias Erelt/Åke Lundberg
44Leif Axelsson/Peter Augustinsson
51Daniel Molin/Bengt-Arne Molin
46Tobias Malm/Roger Svensson
56Conny Martinsson/Magnus Nieminen
41Anders Ericson/Per Mikael Ekström
Klass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400
SnrNamn
68Oscar Karlsson/Nellie Karlsson
66Tim Lagerstam/Fanny Jakobsson
62Hampus Wallin/Elinor Thörnberg
61Emma Wallman/Bo Wallman
84David Sandström/Marcus Claesson
60Joel Larsson/Oskar Lewinsson
86Sebastian Karlsson/Ralf Karlsson
63Mattias Engfeldt/Dennis Kullberg
79Markus Nilsson/Danne Eriksson
76Jonas Gustavsson/Anders Östberg
80Morgan Nillekvist/Jonas Andersson
71Bengt Johansson/Ingrid Holtemark
83Niklas Karlsson/Björn Henriksson
87Viktor Edling/Åsa Wigertson
58Agne Josefsson/Kjell Gustavsson
78Linus Johansson/Kristian Eriksson Dahl
59Peter Söderström/Olliver Axelsson
77Kennie Frostensson/Agnes Frostensson
70Adam Martinsson/Stefan Martinsson
75Christer Brunnegård/Emil Ivarsson
72Mattias Hansson/Ella Hansson
82Ted Malm/Katharina Malm
65John Oscarsson/Dennis Oscarsson
64Hjalmar Petersson/Stefan Petersson
73Oliver Grunnegård Andersson/Kjell Olofsson
74Patrik Snygg/Mattias Snygg
69Inge Petersson/Marcus Kjellkvist
203Harald Lanqvist/Jan-Ivar Brandt
81Sofie Gustafsson/Britt-Marie Svensson
67Johannes Josefsson/Johan Pettersson
200Kevin Athley/Erik Telehagen
85Viktoria Johansson/Marcus Marin
Klass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975
SnrNamn
92Sören Carlsson/Pontus Carlsson
91Jonas Nelson/Anders Holm
90Kjell Fransson/Ingela Karlsson
101Patrik Axelsson/Robin Sanell
104Magnus Folkesson/Ulrika Larsson
88Kenneth Waltersson/Jan Sönne
93Tomas Damm/Tomas Kassselstrand
99Anders Malm/Anders Andersson
89Thomas Theorin/Bengt Svensson
100Johnny Andersson/Anette Andersson
94Martin Lindén/Tora Lindén
102Anders Danling/Håkan Swanström
105Peter Bergsander/Elaine Walve
103Kristoffer Karlsson/Oscar Almqvist
97Anders Knutsson/Christian Ingemarsson
96Johnny Sundström/Anton Sundström
95Hannu Saikanmäki/Emil Svensson
Klass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wd
SnrNamn
107Morgan Olsson/Björn Jacobsson
108Sven-Åke Angerd/Niklas Johansson
112Thomas Thelin/Magnus Thelin
113Thomas Kristiansson/Per-Anders Eklund
110Rune Karlsson/Christer Nylén
111Christer Gustafsson/Patrik Holm
116Anders Pettersson/Jonathan Pettersson
117Tommy Karlsson/Urban Bohlin
115Mikael Lundin/Jan Gustafsson
Klass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups regler
SnrNamn
118Robert Norss/Johan Nors
119Jörgen Andersson/Ola Pettersson
120Tomas Wernersson/Sven Gustavsson
121Paul Edvinstam/Ola Stenberg
Klass 8 A-B-C förare: Grupp H Classic
SnrNamn
126Tomas Christiansen/Hanna Christiansen
124Fredrik Karlsson/Per- Magnus Johansson
122Karl-Erik Forsman/Emma Lindström
125William Andersson/Algot Andersson
Klass 9 A förare: 2WD
SnrNamn
130Johan Axelsson/Torbjörn Romedahl
131Victor Karlsson/Thomas Gustavsson
135Lars Engström/Kurt Vilsson
127Jan Wigertson/Anna Larsson
138Markus Börjesson/Erik Eriksson
139Janne Kristiansson/Jennie Knorrin
133Kristian Johansson/Mikael Klar
141Tobias Pettersson/Åke Kjellgren
137David Lindström/Jessica Svensson
142Urban Borg/Marika Andersson
134Per Löfqvist/Jonas Molin
129Håkan Tagesson/Anders Tagesson
132Robin Adolfsson/Tobias Petersson
140Mats Norss/Lasse Petersson
136Magnus Johansson/Andreas Johansson
128Daniel Wall/Jeanette Kjäll
Klass10: B-förare: 2WD
SnrNamn
151Adrian Ring/Julia Thulin
159Tim Hammarström/Ditte Hammarström
154Andreas Elfver/Sofie Elfver
146Jimmie Cederqvist/Hans Sjödahl
145Alexander Alexandersson/Emil Pettersson
157Joakim Hansson/Mikael Hansson
148Mattias Brindmark/Peter Måhagen
158Kent Johansson/Andreas Karlsson
202Mikael Carlsson/Oskar Mejving
144Håkan Olsson/Linus Olsson
153Claes Gustafsson/Wilma Daag-Gustafsson
155Hampus Classon/Tobias Karlsson
150Daniel Karlsson/Rickard Adelind
152Anders Jangeby/Torbjörn Carlberg
147Anders Petersson/Conny Simonsson
156Jimmy Alvarsson/Markus Widegren
149Christoffer Lund/Joacim Wigertson
Klass11: C-förare: 2WD
SnrNamn
166Magnus Grahn/Claes Örnskog
160Bo Karlsson/Johan Fransson
169Berndt Holgersson/Peter Lundin
163Gert Karlsson/Gustaf Thorebring
164Dan Jonsson/Tim Månsson
162Mikael Granath/Camilla Lidholm
170Kim Bergström/Marielle Erlandsson
167Torbjörn Karlsson/Viktor Zettergren
161Martin Nilsson/Mattias Hellqvist
Klass12: A-B-C förare: 4WD
SnrNamn
171Alexander Engwall/Anders Engwall