Novemberskölden 2019

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt EFTER sträcka SS2

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
1301AJohan Axelsson/Torbjörn RomedahlKlass 9 A förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MKBmw M33.52,70 | 3.52,7 |
1312AVictor Karlsson/Thomas GustavssonKlass 9 A förare: 2WDVimmerby MS/Emådalens MKToyota Corolla3.54,60 | 3.54,6 |
1503BDaniel Karlsson/Rickard AdelindKlass10: B-förare: 2WDHöglandets MS/Team skogsåkarnaVolvo 9403.55,70 | 3.55,7 |
1294AHåkan Tagesson/Anders TagessonKlass 9 A förare: 2WDNybro AC/Nybro ACVolvo 2423.57,50 | 3.57,5 |
1285ADaniel Wall/Jeanette KjällKlass 9 A förare: 2WDMSK Kvarnvingarna/MSK HammarenVolvo 2404.02,20 | 4.02,2 |
1356ALars Engström/Kurt VilssonKlass 9 A förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9404.03,90 | 4.03,9 |
1377ADavid Lindström/Jessica SvenssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9404.05,00 | 4.05,0 |
1518BAdrian Ring/Julia ThulinKlass10: B-förare: 2WDLinköpings MS/SMK HörbyVolvo 9404.05,20 | 4.05,2 |
1329ARobin Adolfsson/Tobias PeterssonKlass 9 A förare: 2WDVäxjö MS/Växjö MSVolvo 9404.11,40 | 4.11,4 |
14510BAlexander Alexandersson/Emil PetterssonKlass10: B-förare: 2WDVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2424.13,30 | 4.13,3 |
14811BMattias Brindmark/Peter MåhagenKlass10: B-förare: 2WDÅtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 2424.14,00 | 4.14,0 |
14712BAnders Petersson/Conny SimonssonKlass10: B-förare: 2WDGränna MK/Volvo 2404.15,00 | 4.15,0 |
13613AMagnus Johansson/Andreas JohanssonKlass 9 A förare: 2WDÖstgöta BSF/Östgöta BSFVolvo 2404.15,20 | 4.15,2 |
13814AMarkus Börjesson/Erik ErikssonKlass 9 A förare: 2WDÄlvbygdens MK/Kinds MKVolvo 9404.16,40 | 4.16,4 |
10715AMorgan Olsson/Björn JacobssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2404.16,50 | 4.16,5 |
15416BAndreas Elfver/Sofie ElfverKlass10: B-förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2404.16,60 | 4.16,6 |
4817BSimon Johansson/Anton JohanssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 9404.16,90 | 4.16,9 |
14118ATobias Pettersson/Åke KjellgrenKlass 9 A förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2404.17,50 | 4.17,5 |
15919BTim Hammarström/Ditte HammarströmKlass10: B-förare: 2WDÄlmhults MK/Älmhult MKFord Fiesta ST4.18,00 | 4.18,0 |
10820ASven-Åke Angerd/Niklas JohanssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNorrahammars MK/Anderstorp RCFord Escort RS18004.18,10 | 4.18,1 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
12721AJan Wigertson/Anna LarssonKlass 9 A förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9404.18,20 | 4.18,2 |
15222BAnders Jangeby/Torbjörn CarlbergKlass10: B-förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MKBMW 3254.19,50 | 4.19,5 |
13923AJanne Kristiansson/Jennie KnorrinKlass 9 A förare: 2WDWäxjö MS/Osby MKVolvo 9444.20,50 | 4.20,5 |
9224ASören Carlsson/Pontus CarlssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Team skogsåkarna/Team SkogsåkarnaOpel Ascona A4.21,60 | 4.21,6 |
12625BTomas Christiansen/Hanna ChristiansenKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicGullabo RC/Gullabo RCVolvo 2424.21,80 | 4.21,8 |
15726BJoakim Hansson/Mikael HanssonKlass10: B-förare: 2WDGrimslöv MS/Grimslövs MSVolvo 7404.22,10 | 4.22,1 |
9127AJonas Nelson/Anders HolmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Silverdalens MSK/Grimslöv MSOpel Ascona A4.22,20 | 4.22,2 |
11228AThomas Thelin/Magnus ThelinKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdBMK Uddevalla/BMK UddevallaFiat 131 Abarth4.22,40 | 4.22,4 |
5429BRobin Thörnberg/Frida OlofssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,VRRC/Grimslövs MSVolvo 2404.22,40 | 4.22,4 |
5530BKarl-Johan Borhammar/Isac NordströmKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Kullings MS/Kullings MSVolvo 9404.22,60 | 4.22,6 |
231UEmil Friman/Timmy BerntssonKlass U: UngdomsrallyVetlanda RRC/Wäxjö MSVolvo 9404.23,50 | 4.23,5 |
132UIsak Arvidsson/Andreas ArvidssonKlass U: UngdomsrallyGullabo RC/Gullabo RCVolvo 9404.24,30 | 4.24,3 |
4733BMattias Erelt/Åke LundbergKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 7404.24,80 | 4.24,8 |
14634BJimmie Cederqvist/Hans SjödahlKlass10: B-förare: 2WDGotlands MFBK/Södra Sunnerbos MKFord Fiesta4.25,10 | 4.25,1 |
12435AFredrik Karlsson/Per- Magnus JohanssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAnderstorp RC/Skillingaryds MKVolvo 2424.25,50 | 4.25,5 |
14236AUrban Borg/Marika AnderssonKlass 9 A förare: 2WDVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 9404.25,70 | 4.25,7 |
5237BEmil Johansson/Erik KarjulaKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Falköpings MK/Ludvika MSVolvo 9404.25,90 | 4.25,9 |
14038AMats Norss/Lasse PeterssonKlass 9 A förare: 2WDHöglandets Motorsällskap/Höglandets MotorsällskapOpel Ascona B4.26,00 | 4.26,0 |
11039ARune Karlsson/Christer NylénKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdKullings MS/Kullings MSVolvo 2424.26,70 | 4.26,7 |
15340BClaes Gustafsson/Wilma Daag-GustafssonKlass10: B-förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2424.26,80 | 4.26,8 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
5041BChristian Pettersson/Jonny HjelmKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 9404.27,70 | 4.27,7 |
9042AKjell Fransson/Ingela KarlssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vimmerby MS/Vimmerby MSWV T14.28,60 | 4.28,6 |
6743CJohannes Josefsson/Johan PetterssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKGolf GTI4.29,30 | 4.29,3 |
15844BKent Johansson/Andreas KarlssonKlass10: B-förare: 2WDFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 2404.29,50 | 4.29,5 |
13445APer Löfqvist/Jonas MolinKlass 9 A förare: 2WDKinds MK/Skene MSVolvo 9404.29,60 | 4.29,6 |
11946CJörgen Andersson/Ola PetterssonKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups reglerHöglandets MS/Höglandets MSVolvo 1424.30,10 | 4.30,1 |
1047AStefan Ottosson/Sofie AdolfssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Vetlanda RRC/Nässjö MKVW Golf 44.30,10 | 4.30,1 |
6248CHampus Wallin/Elinor ThörnbergKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Vetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 940 Grp F4.30,40 | 4.30,4 |
4349AArvid Tobiazon/Simon TobiazonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Ryds MK/Ryds MKVolvo 2404.31,20 | 4.31,2 |
450UMelvin Bengtsson/Joakim BengtssonKlass U: UngdomsrallyKullings MS/Kullings MSPeugeot 206 GTI4.31,50 | 4.31,5 |
6151CEmma Wallman/Bo WallmanKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Gullabo RC/Karlskrona AKVolvo 9404.31,60 | 4.31,6 |
20052CKevin Athley/Erik TelehagenKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2404.31,60 | 4.31,6 |
1453BErik Sundqvist/Johan SundqvistKlass 1: A-B förare Grupp E,Ljungby MK/Ljunby mkToyota Corolla4.32,10 | 4.32,1 |
11154AChrister Gustafsson/Patrik HolmKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 2624.32,90 | 4.32,9 |
6855COscar Karlsson/Nellie KarlssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9404.33,30 | 4.33,3 |
17156CAlexander Engwall/Anders EngwallKlass12: A-B-C förare: 4WDVetlanda RRCl/Vetlanda RRCSkoda Octavia4.33,50 | 4.33,5 |
13357AKristian Johansson/Mikael KlarKlass 9 A förare: 2WDKinds MK/Toarps MKBMW Compact4.33,70 | 4.33,7 |
5758BPär Johansson/Ellinor PerssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Eskilstuna MK/SMK SödermanlandVolvo 240 voc4.34,00 | 4.34,0 |
1359BSebastian Dahl/Victor SvenssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Hästveda FRC/Ryds MKToyota Corolla4.34,60 | 4.34,6 |
16260CMikael Granath/Camilla LidholmKlass11: C-förare: 2WDVara MK/Vara MKVolvo 2424.34,80 | 4.34,8 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
16661CMagnus Grahn/Claes ÖrnskogKlass11: C-förare: 2WDHöglandets MS/Höglandets MSFord Fiesta4.35,10 | 4.35,1 |
6662CTim Lagerstam/Fanny JakobssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Värmdö MKVolvo 9404.35,30 | 4.35,3 |
11363AThomas Kristiansson/Per-Anders EklundKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2444.35,80 | 4.35,8 |
10464CMagnus Folkesson/Ulrika LarssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 1424.35,90 | 4.35,9 |
1865BLinus Hedström/Simon LiljekvistKlass 1: A-B förare Grupp E,MK Brinkarna/Mk BrinkarnaVolvo 7404.36,10 | 4.36,1 |
4566AThomas Karlsson/Emil KarlssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Södra Sunnerbos MK/Södra Sunnerbos MKVolvo 9404.36,20 | 4.36,2 |
8867AKenneth Waltersson/Jan SönneKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Anderstorp RC/Anderstorp RCFord Lotus Cortina4.36,50 | 4.36,5 |
4968BJoel Norqvist/Robin BäckströmKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,SMK Trollhättan/Falköping MKVolvo 2444.36,90 | 4.36,9 |
4269ANiclas Melin/Mikael FrejdKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Nässjö MK/Vetlanda RRCVolvo 2444.37,00 | 4.37,0 |
11870BRobert Norss/Johan NorsKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups reglerHöglandets Motorsällskap/Höglandets MotorsällskapVolvo 1424.37,00 | 4.37,0 |
10171CPatrik Axelsson/Robin SanellKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Skillingaryds MK/ARCFord Escort RS 20004.37,60 | 4.37,6 |
7972CMarkus Nilsson/Danne ErikssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2404.38,30 | 4.38,3 |
9773BAnders Knutsson/Christian IngemarssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Ydre MK/Vimmerby MSSaab 96 V44.38,60 | 4.38,6 |
10374CKristoffer Karlsson/Oscar AlmqvistKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Wäxjö Ms/Vetlanda RRCVolvo 1424.39,80 | 4.39,8 |
4475ALeif Axelsson/Peter AugustinssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,S:a Sunnerbos MK/Hässleholms MKVolvo 9404.39,80 | 4.39,8 |
5376BJacob Fransson/Sam KarlssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 2404.39,80 | 4.39,8 |
11777CTommy Karlsson/Urban BohlinKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSMK Trollhättan/SMK TrollhättanSAAB 99 EMS 16V4.39,90 | 4.39,9 |
8478CDavid Sandström/Marcus ClaessonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Falköpings MK/Falköpings MKVolvo 2444.40,20 | 4.40,2 |
16479CDan Jonsson/Tim MånssonKlass11: C-förare: 2WDTeamskogsåkarna/TeamskogsåkarnaVolvo 9404.40,70 | 4.40,7 |
6080CJoel Larsson/Oskar LewinssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 2404.41,30 | 4.41,3 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
11681BAnders Pettersson/Jonathan PetterssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdTjust MK/Tjust MKFord Escort MK2 RS 1800 BDG4.41,80 | 4.41,8 |
9382ATomas Damm/Tomas KassselstrandKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975MK Kinda/MK KindaVolvo 1424.42,00 | 4.42,0 |
9483AMartin Lindén/Tora LindénKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Team Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo PV Sport4.42,20 | 4.42,2 |
384ULinus Adolfsson/Jan AdolfssonKlass U: UngdomsrallyGullabo RC/Gullabo RCVolvo 7404.42,40 | 4.42,4 |
6385CMattias Engfeldt/Dennis KullbergKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Asarums MSVolvo 9404.42,50 | 4.42,5 |
9686BJohnny Sundström/Anton SundströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vara MK/Vara MKOpel Ascona4.42,60 | 4.42,6 |
5987CPeter Söderström/Olliver AxelssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2424.42,70 | 4.42,7 |
8388CNiklas Karlsson/Björn HenrikssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Karlskrona AK/Karlskrona AKVolvo 7404.43,10 | 4.43,1 |
16789CTorbjörn Karlsson/Viktor ZettergrenKlass11: C-förare: 2WDGrimslövs MS/Wäxjö MSBMW 3254.43,20 | 4.43,2 |
5190BDaniel Molin/Bengt-Arne MolinKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Skene MS/Skene MSVolvo 9404.43,60 | 4.43,6 |
2591CAnton Bredin/Amanda BredinKlass 2: C-förare Grupp E,Vimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 7404.44,00 | 4.44,0 |
8692CSebastian Karlsson/Ralf KarlssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Eskilstuna MK/Eskilstuna MKSuzuki Swift4.44,30 | 4.44,3 |
7193CBengt Johansson/Ingrid HoltemarkKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 8504.44,50 | 4.44,5 |
16394CGert Karlsson/Gustaf ThorebringKlass11: C-förare: 2WDMK Brinkarna/Ydre MKBMW 3254.44,50 | 4.44,5 |
7695CJonas Gustavsson/Anders ÖstbergKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Hässleholms MK/SMK HörbyVolvo 2404.44,60 | 4.44,6 |
9996BAnders Malm/Anders AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Ydre MK/Va Östergötland MKOpel Ascona A4.45,00 | 4.45,0 |
1297AKurt Ekelund/Daniel AnderssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Hässleholms MK/Hässleholms MKVW Golf4.45,20 | 4.45,2 |
14498BHåkan Olsson/Linus OlssonKlass10: B-förare: 2WDAsarums MS/Asarums MSVolvo 9404.45,30 | 4.45,3 |
8099CMorgan Nillekvist/Jonas AnderssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 9404.45,40 | 4.45,4 |
160100CBo Karlsson/Johan FranssonKlass11: C-förare: 2WDRyds MK/Grimslövs MSBMW 3254.45,60 | 4.45,6 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
9101AHans Andreasson/Johan JacobsonKlass 1: A-B förare Grupp E,Kullings MS/Kullings MSAudi 804.45,90 | 4.45,9 |
17102BLars Svensson/Mikael CreutzKlass 1: A-B förare Grupp E,Hässleholms MK/Målilla MKVW Golf4.45,90 | 4.45,9 |
70103CAdam Martinsson/Stefan MartinssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400V:a Östergötlands MK/MSK KvarnvingarnaVolvo 2404.46,10 | 4.46,1 |
77104CKennie Frostensson/Agnes FrostenssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Olofströms MK/Olofströms MKVolvo 2404.46,40 | 4.46,4 |
87105CViktor Edling/Åsa WigertsonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9404.46,50 | 4.46,5 |
7106AHampus Larsson/Simon AxelssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Kristianstads MK/Älmhults MKToyota Corolla4.46,50 | 4.46,5 |
73107COliver Grunnegård Andersson/Kjell OlofssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9404.46,60 | 4.46,6 |
89108AThomas Theorin/Bengt SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Anderstorp Rc/Anderstorp RCVolvo Amazon4.46,70 | 4.46,7 |
169109CBerndt Holgersson/Peter LundinKlass11: C-förare: 2WDLjungby MK/Ljungby MKOpel Ascona B4.46,90 | 4.46,9 |
78110CLinus Johansson/Kristian Eriksson DahlKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Ryds MK/Hästveda FRCVolvo 2404.49,40 | 4.49,4 |
122111AKarl-Erik Forsman/Emma LindströmKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicBotkyrka MK/Skillingaryds MKOpel Manta B4.49,80 | 4.49,8 |
28112CMarcus Johansson/Anna LarssonKlass 2: C-förare Grupp E,Gullabo RC/Kristianstad MKVW Polo4.49,80 | 4.49,8 |
58113CAgne Josefsson/Kjell GustavssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/SSMKVolvo 2404.50,00 | 4.50,0 |
36114CSimon Vernersson/Hans-Peter PicherKlass 2: C-förare Grupp E,Skillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra4.51,70 | 4.51,7 |
34115CPer-Arne Axelsson/Nicklas ErikssonKlass 2: C-förare Grupp E,Gullabo RC/Gullabo RCToyota Corolla4.52,30 | 4.52,3 |
11116AGunnar Larsson/Tomas ÖstermyrKlass 1: A-B förare Grupp E,Alingsås MK/Alingsås MKToyota Corolla4.52,30 | 4.52,3 |
16117BBoo Hugoson/Anne WiesemannKlass 1: A-B förare Grupp E,Wäxjö MS/Ryds MKVolkswagen Golf4.52,90 | 4.52,9 |
100118CJohnny Andersson/Anette AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 1424.53,10 | 4.53,1 |
120119CTomas Wernersson/Sven GustavssonKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups reglerSSMK/SSMKOpel Ascona A4.53,80 | 4.53,8 |
65120CJohn Oscarsson/Dennis OscarssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9404.54,10 | 4.54,1 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
37121CThomas Olofsson/Juha HaukilahtiKlass 2: C-förare Grupp E,Gullabo RC/Gullabo RCVW Golf 24.55,30 | 4.55,3 |
156122BJimmy Alvarsson/Markus WidegrenKlass10: B-förare: 2WDJönköpings MK/Sportvagnssällskapet i JönköpingVolvo 9404.55,40 | 4.55,4 |
41123AAnders Ericson/Per Mikael EkströmKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Toarps MK/Toarps MKVolvo 2404.55,90 | 4.55,9 |
22124CViktor Nilsson/Mikael JohanssonKlass 2: C-förare Grupp E,Tjust MK/Åtvidabergs MKVolkswagen New Beetle4.56,20 | 4.56,2 |
56125BConny Martinsson/Magnus NieminenKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Wäxjö MS/Wäxjö MSCitroën AX Sport4.57,20 | 4.57,2 |
102126CAnders Danling/Håkan SwanströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKSaab 96 V44.57,30 | 4.57,3 |
6127UFelix Larsson/Per LarssonKlass U: UngdomsrallyRyds MK/Ryds MKSuzuki Swift GTI4.57,80 | 4.57,8 |
20128CAnders Johansson/Jan-Olof PetterssonKlass 2: C-förare Grupp E,Mariestads MS/Götene MKVolvo 7404.58,00 | 4.58,0 |
72129CMattias Hansson/Ella HanssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 7404.58,20 | 4.58,2 |
64130CHjalmar Petersson/Stefan PeterssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 9404.58,90 | 4.58,9 |
82131CTed Malm/Katharina MalmKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Arlövs MC/Arlövs MCVolvo 2404.59,00 | 4.59,0 |
202132BMikael Carlsson/Oskar MejvingKlass10: B-förare: 2WDNorrahammars MK/Skillingaryds MKVolvo 9405.00,30 | 5.00,3 |
46133ATobias Malm/Roger SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Anderstorps RC/Anderstorps RCVolvo 9405.01,30 | 5.01,3 |
32134CMattias Nilsson/Robin LiljegrenKlass 2: C-förare Grupp E,Karlskrona AK/Karlskrona AKMazda 3235.01,80 | 5.01,8 |
29135CJennie Blansch/Joakim BlanschKlass 2: C-förare Grupp E,Skillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra5.02,10 | 5.02,1 |
35136CPatrik Lund/Jonas FrejdKlass 2: C-förare Grupp E,Målilla MK BK/Vimmerby MSSaab 9005.02,20 | 5.02,2 |
155137BHampus Classon/Tobias KarlssonKlass10: B-förare: 2WDGullabo RC/Gullabo RCOpel Astra5.02,20 | 5.02,2 |
105138CPeter Bergsander/Elaine WalveKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Gullabo RC/Gullabo RCVolvo Amazon 122 S5.02,80 | 5.02,8 |
23139CGöran Klevenhed/Erik KlevenhedKlass 2: C-förare Grupp E,Norrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf5.03,10 | 5.03,1 |
24140CJakob Sandberg/Hedda AngelövKlass 2: C-förare Grupp E,Norrahammars MK/Gränna MKVW Golf5.03,40 | 5.03,4 |
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSammanlagd sträcktidTpSträcktider
5141USimon Arvidsson/Fredrik LansKlass U: UngdomsrallyFalköpings MK/Falköping MKVolvo 2445.03,80 | 5.03,8 |
74142CPatrik Snygg/Mattias SnyggKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Jönköpings MK/JönköpingVolvo 9445.05,00 | 5.05,0 |
115143BMikael Lundin/Jan GustafssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdAnderstorp RC/Vetlanda RRCVolvo 2425.07,40 | 5.07,4 |
75144CChrister Brunnegård/Emil IvarssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 8505.07,90 | 5.07,9 |
30145CAnders Hugosson/Joakim GustafssonKlass 2: C-förare Grupp E,Wäxjö MS/Wäxjö MSFord Focus5.11,40 | 5.11,4 |
170146CKim Bergström/Marielle ErlandssonKlass11: C-förare: 2WDVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 2405.13,30 | 5.13,3 |
33147COla Aronsson/Micael PierreKlass 2: C-förare Grupp E,Göteborgs MF/Göteborgs MFBMW E465.15,70 | 5.15,7 |
19148CJonas Karlsson/Marcus BladKlass 2: C-förare Grupp E,Team Skogsåkarna/Höglandets MSVolvo 7445.18,70 | 5.18,7 |
21149CConny Eriksson/Lars GustafssonKlass 2: C-förare Grupp E,Gullabo RC/Gullabo RCOpel Ascona B5.20,80 | 5.20,8 |
69150CInge Petersson/Marcus KjellkvistKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9405.20,80 | 5.20,8 |
203151CHarald Lanqvist/Jan-Ivar BrandtKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Ljungby MK/Ljungby MKSaab 99 EMS5.21,50 | 5.21,5 |
27152CJimmy Tykesson/Linda NilssonKlass 2: C-förare Grupp E,Södra Sunnerbos MK/Södra Sunnerbos MKOpel Ascona B5.32,80 | 5.32,8 |
8153ADennis Pettersson/Arne AdolfssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Skillingaryds MK/Skillingaryds MKFord Focus5.35,60 | 5.35,6 |
31154CPeter Christensen/Linda ChristensenKlass 2: C-förare Grupp E,Skillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Ascona B5.36,80 | 5.36,8 |
121155CPaul Edvinstam/Ola StenbergKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups reglerArlövs Motorclub/Arlövs MotorclubSAAB 96, V45.39,60 | 5.39,6 |
81156CSofie Gustafsson/Britt-Marie SvenssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Grimslöv MS/Grimslöv MSVolvo 940 VOC5.45,20 | 5.45,2 |
15157BKeith Wennberg/Hans WennbergKlass 1: A-B förare Grupp E,Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 94025.23,60 | 25.23,6 |