Novemberskölden 2019

Sidan uppdaterar inte sig själv med nya resultat. Du får själv uppdatera din webbläsare.

Totalt PÅ sträcka SS5

SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
1301AJohan Axelsson/Torbjörn RomedahlKlass 9 A förare: 2WDNässjö MK/Nässjö MKBmw M32.53,10
1312AVictor Karlsson/Thomas GustavssonKlass 9 A förare: 2WDVimmerby MS/Emådalens MKToyota Corolla2.56,50
1293AHåkan Tagesson/Anders TagessonKlass 9 A förare: 2WDNybro AC/Nybro ACVolvo 2423.04,90
924ASören Carlsson/Pontus CarlssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Team skogsåkarna/Team SkogsåkarnaOpel Ascona A3.05,00
555BKarl-Johan Borhammar/Isac NordströmKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.05,30
1086ASven-Åke Angerd/Niklas JohanssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNorrahammars MK/Anderstorp RCFord Escort RS18003.06,50
1077AMorgan Olsson/Björn JacobssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2403.09,10
548BRobin Thörnberg/Frida OlofssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,VRRC/Grimslövs MSVolvo 2403.09,60
689COscar Karlsson/Nellie KarlssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.10,30
4810BSimon Johansson/Anton JohanssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 9403.10,50
4711BMattias Erelt/Åke LundbergKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Wäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 7403.11,40
112UIsak Arvidsson/Andreas ArvidssonKlass U: UngdomsrallyGullabo RC/Gullabo RCVolvo 9403.11,40
4513AThomas Karlsson/Emil KarlssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Södra Sunnerbos MK/Södra Sunnerbos MKVolvo 9403.12,90
4914BJoel Norqvist/Robin BäckströmKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,SMK Trollhättan/Falköping MKVolvo 2443.13,40
11815BRobert Norss/Johan NorsKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups reglerHöglandets Motorsällskap/Höglandets MotorsällskapVolvo 1423.13,50
12716AJan Wigertson/Anna LarssonKlass 9 A förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.14,50
5017BChristian Pettersson/Jonny HjelmKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 9403.14,70
218UEmil Friman/Timmy BerntssonKlass U: UngdomsrallyVetlanda RRC/Wäxjö MSVolvo 9403.14,70
5219BEmil Johansson/Erik KarjulaKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Falköpings MK/Ludvika MSVolvo 9403.15,30
12420AFredrik Karlsson/Per- Magnus JohanssonKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicAnderstorp RC/Skillingaryds MKVolvo 2423.16,30
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
12621BTomas Christiansen/Hanna ChristiansenKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicGullabo RC/Gullabo RCVolvo 2423.16,60
11222AThomas Thelin/Magnus ThelinKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdBMK Uddevalla/BMK UddevallaFiat 131 Abarth3.16,80
1023AStefan Ottosson/Sofie AdolfssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Vetlanda RRC/Nässjö MKVW Golf 43.16,80
8824AKenneth Waltersson/Jan SönneKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Anderstorp RC/Anderstorp RCFord Lotus Cortina3.16,90
1325BSebastian Dahl/Victor SvenssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Hästveda FRC/Ryds MKToyota Corolla3.17,00
11326AThomas Kristiansson/Per-Anders EklundKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdWäxjö MS/Wäxjö MSVolvo 2443.18,00
4327AArvid Tobiazon/Simon TobiazonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Ryds MK/Ryds MKVolvo 2403.18,40
6628CTim Lagerstam/Fanny JakobssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Värmdö MKVolvo 9403.18,80
9029AKjell Fransson/Ingela KarlssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vimmerby MS/Vimmerby MSWV T13.18,90
10130CPatrik Axelsson/Robin SanellKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Skillingaryds MK/ARCFord Escort RS 20003.19,20
6231CHampus Wallin/Elinor ThörnbergKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Vetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 940 Grp F3.19,30
11932CJörgen Andersson/Ola PetterssonKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups reglerHöglandets MS/Höglandets MSVolvo 1423.19,90
1433BErik Sundqvist/Johan SundqvistKlass 1: A-B förare Grupp E,Ljungby MK/Ljunby mkToyota Corolla3.20,00
734AHampus Larsson/Simon AxelssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Kristianstads MK/Älmhults MKToyota Corolla3.20,10
5735BPär Johansson/Ellinor PerssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Eskilstuna MK/SMK SödermanlandVolvo 240 voc3.20,40
9136AJonas Nelson/Anders HolmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Silverdalens MSK/Grimslöv MSOpel Ascona A3.20,40
4237ANiclas Melin/Mikael FrejdKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Nässjö MK/Vetlanda RRCVolvo 2443.20,70
5338BJacob Fransson/Sam KarlssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 2403.20,80
11039ARune Karlsson/Christer NylénKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdKullings MS/Kullings MSVolvo 2423.20,90
10440CMagnus Folkesson/Ulrika LarssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Vimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 1423.21,20
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
941AHans Andreasson/Johan JacobsonKlass 1: A-B förare Grupp E,Kullings MS/Kullings MSAudi 803.21,30
6342CMattias Engfeldt/Dennis KullbergKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Wäxjö MS/Asarums MSVolvo 9403.21,90
11143AChrister Gustafsson/Patrik HolmKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdNorrahammars MK/Norrahammars MKVolvo 2623.22,30
8644CSebastian Karlsson/Ralf KarlssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Eskilstuna MK/Eskilstuna MKSuzuki Swift3.22,40
1245AKurt Ekelund/Daniel AnderssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Hässleholms MK/Hässleholms MKVW Golf3.22,40
346ULinus Adolfsson/Jan AdolfssonKlass U: UngdomsrallyGullabo RC/Gullabo RCVolvo 7403.22,90
8447CDavid Sandström/Marcus ClaessonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Falköpings MK/Falköpings MKVolvo 2443.23,70
9348ATomas Damm/Tomas KassselstrandKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975MK Kinda/MK KindaVolvo 1423.24,30
7149CBengt Johansson/Ingrid HoltemarkKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 8503.24,30
8050CMorgan Nillekvist/Jonas AnderssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 9403.24,60
15951BTim Hammarström/Ditte HammarströmKlass10: B-förare: 2WDÄlmhults MK/Älmhult MKFord Fiesta ST3.24,80
5152BDaniel Molin/Bengt-Arne MolinKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Skene MS/Skene MSVolvo 9403.24,80
4653ATobias Malm/Roger SvenssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Anderstorps RC/Anderstorps RCVolvo 9403.24,90
454UMelvin Bengtsson/Joakim BengtssonKlass U: UngdomsrallyKullings MS/Kullings MSPeugeot 206 GTI3.25,00
5855CAgne Josefsson/Kjell GustavssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/SSMKVolvo 2403.25,10
6056CJoel Larsson/Oskar LewinssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 2403.25,10
1857BLinus Hedström/Simon LiljekvistKlass 1: A-B förare Grupp E,MK Brinkarna/Mk BrinkarnaVolvo 7403.25,50
8958AThomas Theorin/Bengt SvenssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Anderstorp Rc/Anderstorp RCVolvo Amazon3.25,60
7959CMarkus Nilsson/Danne ErikssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 2403.26,10
4460ALeif Axelsson/Peter AugustinssonKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,S:a Sunnerbos MK/Hässleholms MKVolvo 9403.26,10
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
3661CSimon Vernersson/Hans-Peter PicherKlass 2: C-förare Grupp E,Skillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra3.26,20
7662CJonas Gustavsson/Anders ÖstbergKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Hässleholms MK/SMK HörbyVolvo 2403.26,20
7563CChrister Brunnegård/Emil IvarssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 8503.26,80
2564CAnton Bredin/Amanda BredinKlass 2: C-förare Grupp E,Vimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 7403.26,90
9965BAnders Malm/Anders AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Ydre MK/Va Östergötland MKOpel Ascona A3.27,80
1766BLars Svensson/Mikael CreutzKlass 1: A-B förare Grupp E,Hässleholms MK/Målilla MKVW Golf3.28,10
6167CEmma Wallman/Bo WallmanKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Gullabo RC/Karlskrona AKVolvo 9403.28,30
7868CLinus Johansson/Kristian Eriksson DahlKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Ryds MK/Hästveda FRCVolvo 2403.28,40
11769CTommy Karlsson/Urban BohlinKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdSMK Trollhättan/SMK TrollhättanSAAB 99 EMS 16V3.29,30
8770CViktor Edling/Åsa WigertsonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9403.30,40
10371CKristoffer Karlsson/Oscar AlmqvistKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Wäxjö Ms/Vetlanda RRCVolvo 1423.30,50
10072CJohnny Andersson/Anette AnderssonKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Gullabo RC/Gullabo RCVolvo 1423.30,70
11673BAnders Pettersson/Jonathan PetterssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdTjust MK/Tjust MKFord Escort MK2 RS 1800 BDG3.30,80
12274AKarl-Erik Forsman/Emma LindströmKlass 8 A-B-C förare: Grupp H ClassicBotkyrka MK/Skillingaryds MKOpel Manta B3.32,00
1175AGunnar Larsson/Tomas ÖstermyrKlass 1: A-B förare Grupp E,Alingsås MK/Alingsås MKToyota Corolla3.32,80
6476CHjalmar Petersson/Stefan PeterssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 9403.33,10
7777CKennie Frostensson/Agnes FrostenssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Olofströms MK/Olofströms MKVolvo 2403.33,30
1678BBoo Hugoson/Anne WiesemannKlass 1: A-B förare Grupp E,Wäxjö MS/Ryds MKVolkswagen Golf3.33,40
5679BConny Martinsson/Magnus NieminenKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Wäxjö MS/Wäxjö MSCitroën AX Sport3.34,00
8380CNiklas Karlsson/Björn HenrikssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Karlskrona AK/Karlskrona AKVolvo 7403.34,30
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
2381CGöran Klevenhed/Erik KlevenhedKlass 2: C-förare Grupp E,Norrahammars MK/Norrahammars MKVW Golf3.34,50
13582ALars Engström/Kurt VilssonKlass 9 A förare: 2WDKullings MS/Kullings MSVolvo 9403.34,90
2883CMarcus Johansson/Anna LarssonKlass 2: C-förare Grupp E,Gullabo RC/Kristianstad MKVW Polo3.36,10
10284CAnders Danling/Håkan SwanströmKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Norrahammars MK/Norrahammars MKSaab 96 V43.36,30
6585CJohn Oscarsson/Dennis OscarssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.37,10
7486CPatrik Snygg/Mattias SnyggKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Jönköpings MK/JönköpingVolvo 9443.37,40
8287CTed Malm/Katharina MalmKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Arlövs MC/Arlövs MCVolvo 2403.37,80
7088CAdam Martinsson/Stefan MartinssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400V:a Östergötlands MK/MSK KvarnvingarnaVolvo 2403.38,00
2289CViktor Nilsson/Mikael JohanssonKlass 2: C-förare Grupp E,Tjust MK/Åtvidabergs MKVolkswagen New Beetle3.38,30
3790CThomas Olofsson/Juha HaukilahtiKlass 2: C-förare Grupp E,Gullabo RC/Gullabo RCVW Golf 23.38,60
15491BAndreas Elfver/Sofie ElfverKlass10: B-förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2403.39,00
3492CPer-Arne Axelsson/Nicklas ErikssonKlass 2: C-förare Grupp E,Gullabo RC/Gullabo RCToyota Corolla3.39,30
7293CMattias Hansson/Ella HanssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Grimslövs MS/Grimslövs MSVolvo 7403.39,30
4194AAnders Ericson/Per Mikael EkströmKlass 3: A-B förare Grupp F samt Grupp N 1400,Toarps MK/Toarps MKVolvo 2403.40,10
1995CJonas Karlsson/Marcus BladKlass 2: C-förare Grupp E,Team Skogsåkarna/Höglandets MSVolvo 7443.40,30
10596CPeter Bergsander/Elaine WalveKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Gullabo RC/Gullabo RCVolvo Amazon 122 S3.41,20
3597CPatrik Lund/Jonas FrejdKlass 2: C-förare Grupp E,Målilla MK BK/Vimmerby MSSaab 9003.41,60
698UFelix Larsson/Per LarssonKlass U: UngdomsrallyRyds MK/Ryds MKSuzuki Swift GTI3.41,90
2999CJennie Blansch/Joakim BlanschKlass 2: C-förare Grupp E,Skillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Astra3.42,20
5100USimon Arvidsson/Fredrik LansKlass U: UngdomsrallyFalköpings MK/Falköping MKVolvo 2443.43,70
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
120101CTomas Wernersson/Sven GustavssonKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups reglerSSMK/SSMKOpel Ascona A3.43,90
24102CJakob Sandberg/Hedda AngelövKlass 2: C-förare Grupp E,Norrahammars MK/Gränna MKVW Golf3.44,90
69103CInge Petersson/Marcus KjellkvistKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9403.47,20
138104AMarkus Börjesson/Erik ErikssonKlass 9 A förare: 2WDÄlvbygdens MK/Kinds MKVolvo 9403.47,20
151105BAdrian Ring/Julia ThulinKlass10: B-förare: 2WDLinköpings MS/SMK HörbyVolvo 9403.47,40
30106CAnders Hugosson/Joakim GustafssonKlass 2: C-förare Grupp E,Wäxjö MS/Wäxjö MSFord Focus3.47,60
33107COla Aronsson/Micael PierreKlass 2: C-förare Grupp E,Göteborgs MF/Göteborgs MFBMW E463.48,00
59108CPeter Söderström/Olliver AxelssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Skillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 2423.28,520
94109AMartin Lindén/Tora LindénKlass 5: A-B-C förare: Appendix K. Upp till 1975Team Skogsåkarna/Team SkogsåkarnaVolvo PV Sport3.29,820
115110BMikael Lundin/Jan GustafssonKlass 6: A-B-C förare: Appendix K.1976-1990,ej 4wdAnderstorp RC/Vetlanda RRCVolvo 2423.51,50
146111BJimmie Cederqvist/Hans SjödahlKlass10: B-förare: 2WDGotlands MFBK/Södra Sunnerbos MKFord Fiesta3.54,40
32112CMattias Nilsson/Robin LiljegrenKlass 2: C-förare Grupp E,Karlskrona AK/Karlskrona AKMazda 3233.55,50
31113CPeter Christensen/Linda ChristensenKlass 2: C-förare Grupp E,Skillingaryds MK/Skillingaryds MKOpel Ascona B3.59,50
203114CHarald Lanqvist/Jan-Ivar BrandtKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Ljungby MK/Ljungby MKSaab 99 EMS4.00,30
21115CConny Eriksson/Lars GustafssonKlass 2: C-förare Grupp E,Gullabo RC/Gullabo RCOpel Ascona B4.01,10
139116AJanne Kristiansson/Jennie KnorrinKlass 9 A förare: 2WDWäxjö MS/Osby MKVolvo 9444.02,80
8117ADennis Pettersson/Arne AdolfssonKlass 1: A-B förare Grupp E,Skillingaryds MK/Skillingaryds MKFord Focus4.05,60
166118CMagnus Grahn/Claes ÖrnskogKlass11: C-förare: 2WDHöglandets MS/Höglandets MSFord Fiesta4.06,60
81119CSofie Gustafsson/Britt-Marie SvenssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Grimslöv MS/Grimslöv MSVolvo 940 VOC4.09,80
133120AKristian Johansson/Mikael KlarKlass 9 A förare: 2WDKinds MK/Toarps MKBMW Compact4.10,50
SnrPlaceringFkNamnKlassKlubbBilSträcktidTp
160121CBo Karlsson/Johan FranssonKlass11: C-förare: 2WDRyds MK/Grimslövs MSBMW 3254.13,30
158122BKent Johansson/Andreas KarlssonKlass10: B-förare: 2WDFalköpings MK/Falköpings MKVolvo 2404.13,40
73123COliver Grunnegård Andersson/Kjell OlofssonKlass 4: C förare Grupp F samt Grupp N 1400Kullings MS/Kullings MSVolvo 9404.16,00
121124CPaul Edvinstam/Ola StenbergKlass 7 A-B-C förare: Max 74, enl.Bilsport-Rallycups reglerArlövs Motorclub/Arlövs MotorclubSAAB 96, V44.19,70
157125BJoakim Hansson/Mikael HanssonKlass10: B-förare: 2WDGrimslöv MS/Grimslövs MSVolvo 7404.21,40
145126BAlexander Alexandersson/Emil PetterssonKlass10: B-förare: 2WDVimmerby MS/Vimmerby MSVolvo 2424.28,80
141127ATobias Pettersson/Åke KjellgrenKlass 9 A förare: 2WDGränna MK/Gränna MKVolvo 2404.29,30
148128BMattias Brindmark/Peter MåhagenKlass10: B-förare: 2WDÅtvidabergs MK/Åtvidabergs MKVolvo 2424.48,40
169129CBerndt Holgersson/Peter LundinKlass11: C-förare: 2WDLjungby MK/Ljungby MKOpel Ascona B4.50,40
137130ADavid Lindström/Jessica SvenssonKlass 9 A förare: 2WDSkillingaryds MK/Skillingaryds MKVolvo 9404.51,40
142131AUrban Borg/Marika AnderssonKlass 9 A förare: 2WDVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 9404.53,80
134132APer Löfqvist/Jonas MolinKlass 9 A förare: 2WDKinds MK/Skene MSVolvo 9404.59,20
163133CGert Karlsson/Gustaf ThorebringKlass11: C-förare: 2WDMK Brinkarna/Ydre MKBMW 3255.04,30
170134CKim Bergström/Marielle ErlandssonKlass11: C-förare: 2WDVetlanda RRC/Vetlanda RRCVolvo 2405.07,40
171135CAlexander Engwall/Anders EngwallKlass12: A-B-C förare: 4WDVetlanda RRCl/Vetlanda RRCSkoda Octavia5.07,80
202136BMikael Carlsson/Oskar MejvingKlass10: B-förare: 2WDNorrahammars MK/Skillingaryds MKVolvo 9405.09,10
164137CDan Jonsson/Tim MånssonKlass11: C-förare: 2WDTeamskogsåkarna/TeamskogsåkarnaVolvo 9405.24,70
162138CMikael Granath/Camilla LidholmKlass11: C-förare: 2WDVara MK/Vara MKVolvo 2425.33,30
144139BHåkan Olsson/Linus OlssonKlass10: B-förare: 2WDAsarums MS/Asarums MSVolvo 9405.46,00
20140CAnders Johansson/Jan-Olof PetterssonKlass 2: C-förare Grupp E,Mariestads MS/Götene MKVolvo 7406.51,10